חדשות שעונים חכמים

fitbit חוזרת לישראל עם שעון חכם – Ionic

כבר תקופה ארוכה ש-fitbit לא משיקה מוצרים חדשים בשוק הישראלי, אבל עכשיו היא חוזרת לארץ עם שעון חכם – Ionic וגם צמיד – Charge 2.

20171130_100054.jpg

 

רשת באג, יבואנית fitbit, קיימה השבוע מסיבת עיתונאים להשקת המוצרים החדשים, כאשר הבשורה מבחינתה היא הכניסה בשוק המקומי לעולם השעון החכמים. Ionic מגיע עם מסך מגע צבעוני אשר קצת יותר קטן מ-1.5 אינץ’. ב-fitbit מספרים שהם בחרו בעיצוב המלבני, כי זה נוח יותר לאימוני ספורט ולתצוגה רחבה הדורשת להצגה של הסברים עבור פעילויות.

ה-Ionic נמכר ב-1,400 שקל בבאג, כאשר הוא כולל יכולות אימון אישי (fitbit Coach) – אפשרות לגשת לאימונים מובנים על גבי השעון. האימון נבנה על פי משוב מקדים שהזנתם בשעון עצמו. בתחילת 2018 תתווסף תכונת אימון קולי. מצב ריצה אוטומטי יודע מתי יצאתם מהבית והתחלתם לרוץ, הדבר מתבצע באמצעות חיישן ריצה אשר יפעיל באופן אוטומטי את ה- GPS. בנוסף, חישוב הקצב וזמן הריצה ייפסק בכל רגע בו תיקחו מנוחה קלה. מלבד רכיב GPS, ה-Ionic כולל חיבור ללווייני Glonass. דבר זה מאפשר לצאת לאימונים, מבלי שצריך לקחת את הסמארטפון. השעון גם יודע למדוד גובה (טיפוס) ורכיבה על אופניים.

20171130_100355.jpg

מלבד ריצה ואופניים, אפשר למדוד עם ה-Ionic גם שחייה ולצלול איתו עד לעומק 50 מטר. מצב השחייה מאפשר למדוד מרחק של סבבים/בריכות ולקבל חיווי על הקלוריות שנשרפו.

בדומה לשעונים רבים אחרים, ב-fitbit שילבו כאן חיישן מדידת דופק. השעון כולל טכנולוגיית PurePulse אשר פיתחה החברה. זו אמורה לספק חיווי דופק מדויק תואם גם בריצה ורכיבה. בנוסף, יספק השעון ניתוח מידע אודות הדופק במצב שינה. עוד חיישן שאפשר למצוא כאן הוא SpO2, המאפשר להעריך את רמת החמצן בדם.  הסוללה אמורה לספק זמן עבודה של חמישה ימים.

ה-Ionic מאפשר לקבל חיווי מהסמארטפון על שיחות והודעות, אבל ממשק השעון עדיין לא תומך בעברית. תמיכה כזו אמורה להגיע ברבעון הראשון של שנה הבאה.

20171130_100411.jpg

fitbit כוללים עם ה-Ionic גישה לאפליקציות צד שלישי, כרגע בעיקר סטארבקס ו-Strava, בעתיד אמורים להגיע גם שירותי מוזיקה. בינתיים ניתן לאחסן שירים בזיכרון הפנימי של השעון – 2.5 ג’יגה. עוד יכולות ב-Ionic הן תשלומים בחנויות ישירות עם השעון, בזכות שבב ה-NFC הקיים כאן. בישראל כל עולם התשלומים הסלולריים תקוע, כאשר אף אחת מהחברות הגדולות בשוק: סמסונג, גוגל ואפל לא מציעה אותה כאן. אז אין טעם לצפות שדווקא fitbit תהיה הראשונה להשיק תשלומים בישראל.

מלבד ה-Ionic, הושק בארץ גם הצמיד Charge 2. זה כולל מסך קטן להצגה של השעה, מספר הצעדים ופרטים נוספים. הצמיד כולל חיישן דופק פנימי עם טכנולוגיה זהה לזו שב-Ionic. מלבד זה, ה-Charge 2 יודע לזהות פעילויות ולעקוב אחריהם באופן אוטומטי, בנוסף למעקב אחר זמן השינה. הסוללה אמורה לספק זמן עבודה של חמישה ימים. המחיר: 700 שקל.

 

השאר תגובה

%d