כללי

סקירה: פיליפס OneBlade Pro – דרך חדשה לגילוח

בשבועות האחרונים אני מטורגט באופן קבוע על ידי הפרסומת של פיליפס לסכין הגילוח החדשה שלה -OneBlade. החברה ההולנדית משיקה כל מספר שנים מכונת גילוח משוכללת עמוסה בטכנולוגיה, אבל הפעם היא הלכה לכיוון של סכין גילוח חשמלי, אשר הוכרז בתערוכת IFA בחודש ספטמבר בברלין. ה-OneBlade הוא סכין גילוח חשמלי וגם מכונת עיצוב לזקן, אשר יצר אצלי סקרנות, ברצון להבין עד כמה הוא יעיל. הדגם שבדקתי הוא הפרו (דגם QP6520).

IMG_20180227_114339
ערכה מיוחדת פיליפס OneBlade Pro. צילום צחי הופמן

פיליפס OneBlade Pro – עמיד למים לגילוח רטוב

עיצוב: ה-QP6520 נראה כמו מכונת גילוח צרה ופחות כמו סכין גילוח, למעט החלק העליון בו נמצא הסכין החשמלי. למכשיר יש תצוגת LED הנדלקת בעת ההפעלה. ה-OneBlade Pro עשוי פלסטיק והוא מגיע בצבע כסוף. המכשיר עמיד למים וניתן לבצע באמצעותו גילוח רטוב או יבש, גם בזמן המקלחת, עם ג’ל או קצף גילוח או בלעדיהם. ערכת המכשיר כולל נרתיק נשיאה פשוט, כאשר כפתור ההפעלה מאפשר לבצע נעילה של המכונה (לחיצה של 3 שניות), כך שזו לא תיפתח בטעות בזמן שהיא במזוודה.

philips

גילוח עדין יותר לבעלי עור רגיש

גילוח: ה-OneBlade Pro מציע קיצור זיפים במספר דרגות ובעצם מאפשר לקצר את הזקן. הפתרון הזה עובד טוב מאוד. עד היום פחות השתמשתי באופציה כזו, מכיוון שהעדפות שלי היו זקן או גילוח עד הסוף. ה-OneBlade גם מאפשר גילוח רגיל באמצעות הראש הדו כיווני, עם כיוון הזיפים או נגדם, כאשר הוא מבצע 200 פעולות חיתוך לשנייה. הפתרון של הגילוח גם מהכיוון הנגדי עובד ממש טוב. הגילוח אינו קרוב לעור, דבר המתאים לאנשים עם עור רגיש. הפתרון הזה מונע אדמומיות או גירוי של העור. מי שסובל מבעיות עור כאלו בעקבות שימוש בסכיני גילוח, ימצא את ה-OneBlade Pro לעדין יותר. הצורך שלי לשים אפטר שייב להרגיע את העור אחרי הגילוח עם המכשיר של פיליפס פחת.

ה-OneBlade Pro אומנם יודע לגלח את שיערות הפנים, אבל הוא לא מבצע גילוח קרוב מאוד, מה שאומר שעדיין נשארים זיפים. מי שרוצה עור חלק, הפתרון הזה פחות יתאים לו.

עוד אופציית גילוח היא סידור זקן, הערכה כוללת מסרק מתכוונן באמצעות גלגלת לקיצוץ הזיפים ב-14 דרגות אורך שונות, החל מ-0.4 ועד 10 מ”מ.

image001

לראש הסכין יש בלאי והוא מספיק לדברי החברה ל-4 חודשי שימוש, כאשר משתמשים בו פעמיים בשבוע. עלות הסכין לא זולה בכלל –  75 שקל בסופרפארם.

סוללה: הסוללה הפנימית מחזיקה כ-90 דקות עבודה. בשני דגמי ה-PRO יש גם תצוגה באחוזים על מצב הסוללה, כאשר בדגם אותו בדקתי QP6520 מקבלים גם מעמד טעינה. טעינת הסוללה לוקחת כשעה.

מחיר: 700 שקל (במחסני חשמל ושקם אלקטריק)

בשורה התחתונה, ה-OneBlade Pro הוא מוצר הנמצא בין הקטגוריה של סכיני הגילוח למכונות הגילוח. לא מצאתי אותו כפתרון המחליף גילוח הקרוב מאוד לעור, כך שתווי הפנים חלקות. מצד שני, מי שכן רוצה להישאר עם מעט זיפים או לבצע סידור לזקן, זהו פתרון מוצלח ומתאים במיוחד לבעלי עור רגיש.

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: