סמארטפונים

ביקורת: מוטורלה X Style – יקר עם מסך חד ומצלמה מוצלחת

 

 

חברת מוטורולה חזרה לישראל בשנה שעברה, לאחר שעברה גלגולים שונים. ענקית הטכנולוגיה הסינית לנובו מחזיקה במוטורולה והיא מדורגת ביחד איתה במקום הרביעי במכירות הסמארטפונים בעולם לשנת 2015.  לנובו החליטה לאחרונה להעלים את השם מוטורולה ולהשאיר רק את המותג “מוטו”, אבל הדבר עדיין לא השפיע על השקת הפאבלט (הכלאה של סמארטפון וטאבלט) – Moto X Style בישראל.

מסך: המסך של האיקס סטייל הוא תענוג. מדובר במסך בגודל 5.7 אינץ’ ברזולוציית QHD עם צפיפות פיקסלים של 520 ppi. ציפוי הזכוכית הוא מסוג גורילה גלאס 3. התוצאה היא צבעים עשירים מאוד וחדות גבוהה. המסך הזה נראה טוב גם באור שמש ישיר והוא מתחרה ראש בראש בסמארטפוני דגל של חברות אחרות.

מוטורולה הוסיפה למסך מספר חיישנים, המאפשרים לצפות בתצוגת שחור-לבן בהודעות האחרונות שנכנסו וגם בשעה. מדובר בדרך נוחה להתעדכן בהתראות שנכנסו למכשיר, מבלי לעורר את המסך לגמרי ולהפריע לסביבה הקרובה. למשל, כאשר יושבים באולם חשוך. שיטת ההפעלה של מסך ההתראה הזו מיוחדת, כל שצריך הוא להזיז את הפאבלט או לנופף עם היד באוויר מעליו, מיד לאחר מכן התצוגה נדלקת (בעזרת החיישנים).

מיגון: הטרנד היום בסמארטפונים הוא מיגון מפני נפילות, מים או אבק. האיקס סטייל אומנם לא מציע רמת מיגון כזו, אבל הוא כן יספק את המשתמש מפני רטיבות ונזקי מים אקראיים, אבל לא טבילה בבריכה.

עיצוב: המיגון של האיקס סטייל לא פוגע בעיצוב. לא מדובר בסמארטפון מגושם יותר ממכשירים אחרים והוא לא כולל כיסויים עבור כניסת ההטענה. הפאבלט עצמו לא קומפקטי בגלל המסך הגדול, אבל הוא נראה מצויין. אנחנו בדקנו את הגרסה הכוללת גב לבן מחוספס מגומי אשר נעים למגע. בנוסף נמכרת גם גרסה עם ציפוי במבוק. האיקס סטייל הוא לא פאבלט קל, הוא שוקל 179 גרם, אבל חלוקת המשקל שלו נכונה. העובי שלו סביר – 11.1 מ”מ.

IMAG0008

חומרה: הפאבלט  כולל מעבד מסוג סנפדרגון 808 של קוואלקום עם 3 ג’יגה זיכרון עבודה, נפח אחסון פנימי של 32 ג’יגה, כולל אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס. המכשיר מגיב בצורה מוצלחת מאוד והוא לא מגמגם אף לרגע. גם הרמקולים של המכשיר חזקים מאוד עם צליל ברור.

ממשק: מערכת ההפעלה היא אנדרואיד – מרשמלו (6.0). מוטורולה לא עשתה הרבה שינויים בגרסת האנדרואיד של גוגל, אפשר למצוא אפליקציות פנימיות לחיבור לאביזרים חיצוניים של מוטורולה, כמו אוזניות או השעון החכם שלה. כמו כן, יש כאן אפשרות להפעלה קולית (אין עברית) ואפליקציית התראות פנימית. אפליקציה זו מאפשרת לשלוח את מיקום המשתמש לרשימת חברים מוגדרת מראש בשעת חירום.

תופעה מוזרה בה נתקלנו במכשיר לאחר מספר ימי שימוש, היא בתצוגת אנשי הקשר בזמן שיחה נכנסת. לעיתים קרובות, לא הופיע שם האדם המתקשר, אלא רק המספר, למרות שלאחר מכן ביומן השיחות כן הופיעה השיחה המזוהה בצורה תקינה.

מצלמה: המצלמה של האיקס סטייל איכותית עם חיישן 21 מגה פיקסל. המצלמה מספקת תמונות חדות מאוד באור יום, כולל צבעים עשירים. גם הצילום בלילה מוצלח, רק עם זמן תגובה איטי. מצלמת הסלפי בעלת חיישן 5 מגה פיקסל מספקת תוצאות סבירות, רק מעט מרוחות. מצלמת הסלפי כוללת פלאש קדמי, זה תורם רק מעט בצילום בלילה.

IMAG0009

סוללה: נקודת התורפה של המכשיר היא הסוללה שלו, זו אומנם מגיעה בקיבולת 3000 מיליאמפר/שעה, כולל טעינה מהירה, אבל היא אוזלת כבר בשעות הלילה המוקדמות.

בשורה התחתונה מדובר בפאבלט מוצלח מאוד, אבל מחירו יחסית גבוה למותג מוטורולה.

מחיר: 3,200 שקל

ציון: 8.5

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: