כללי

ביקורת: Yi – Dash Camera מצלמה לרכב במחיר שפוי

קטגוריית מצלמות הרכב כבר לא נמצאת בשיא הפופולריות שלה, בעיקר בגלל שהיא כוללת מוצרים טובים ויקרים או זולים ונחותים. חברת Xiaoyi (שִיוהֶיי), המזוהה בסימון Yi. מנסה לשנות את המצב הזה בארץ.  Yi השיקה לאחרונה ברשת באג את מצלמת הרכב הראשונה שלה Dash Camera. מדובר בבשורה מבחינת המחיר והתמורה שמקבלים.

ממשק: ה-Yi מגיעה עם מסך בגודל 2.7 אינץ’ (לא מגע) הכולל ממשק פשוט. הפעלת המכשיר דורשת סריקת ברקוד מהסמארטפון (הרחבה בהמשך) ומייד לאחר מכן אפשר להתחיל להשתמש במצלמה. המצלמה מתחילה לצלם באופן אוטומטי כאשר מניעים את הרכב. מפתיע לטובה שכבל ההטענה הוא USB, כך שניתן לחבר אותו בקלות למפצלים שונים המטעינים גם את הסמארטפון. המצלמה נכבית באופן אוטומטי מספר שניות לאחר כיבוי הרכב. הממשק עצמו בנוי מאייקונים וכפתורים פיזיים, המאפשרים להגדיר את רזולוציית הצילום, הפעלה או כיבוי המיקרופון ושאר ההגדרות.

Yi- dash

צילום: המצלמה כוללת עדשה עם זווית צילום רחבה מאוד של 165 מעלות, אשר מכסה בצורה טובה את הכביש. רזולוציית הצילום עומדת על Full HD עם 60 פריימים לשנייה או 1296p עם 30 פריימים לשנייה. איכות צילום הווידיאו ביום מוצלחת ומאפשרת לזהות לוחיות רישוי או להשתמש במצלמה עבור צילומי נופים בזמן הנסיעה, אבל לא כדאי לצפות לאיכות סופר חדה כמו במצלמות וידיאו בסמארטפונים היקרים. הצילום בלילה בינוני ומטה, לא קל לזהות בו לוחיות רישוי אם בכלל. מפתח הצמצם הוא F1.8.

ה-Yi יודעת לזהות זעזועים שהרכב עובר ולשמור את הצילום בנפרד מהקלטות הרגילות, כך שהוא לא ימחק בטעות. המצלמה שומרת את ההקלטות על כרטיס הזיכרון, כאשר היא מוחקת את ההקלטות הישנות יותר עם החדשות, כך שלא צריך לדאוג שלא ישאר מקום בכרטיס.

התראות: ה-Yi כוללת מערכת בשם ADAS שהם ראשי תיבות של Advanced Driver Assistance System – ערכת סיוע מתקדמת לנהג. הטכנולוגיה הזו מנתחת נתונים כמו מהירות ומרחק מהרכב שלפנים ומשמיעה התראות קוליות (באנגלית) במקרה של סטייה מהנתיב או נהיגה קרובה מדי לכלי הרכב שמלפנים. מדובר בעצם בגרסה נחותה מזו של חברת מובייל איי הישראלית. רק שבניגוד למובייל איי, התכונה הזו עובדת רע מאוד. היא מתריעה לעיתים קרובות על רכב קרוב מדי, גם שעומדים ברמזור ואף רכב לא זז או שרכב זולג לנתיב שלכם, גם אם אין כזה. רוב ההתראות היו שגויות. מהר מאוד נטרלתי את היכולת הזו, כי היא מציקה בהתראות קוליות שלא עוזרות (כי הן לא נכונות) וגם כי היא דורשת להוריד את רזולוציית הצילום לגרסת 30 פריימים ולא 60 פריימים לשנייה.

Yi dash 4

אפליקציה: ב-Dash Camera קיימת טכנולוגיית WiFi, אשר קשה למצוא בדגמים מתחרים. המטרה כאן היא לאפשר חיבור פשוט לאפליקציה בסמארטפון, עבור הגדרות שונות במכשיר והעתקה אוטומטית של סרטונים ישירות לסמארטפון, מבלי להוציא את כרטיס הזיכרון מהמצלמה. דבר זה מאפשר לשתף את התוכן המעניין ברשתות החברתיות, אם במקרה צולם אירוע מיוחד בכביש. מדובר בדרך נוחה מאוד, שעובדת היטב. בצורה הזו גם ניתן לבצע עדכוני תוכנה למצלמה, מבלי שצריך לחבר אותה למחשב בבית.

Yi dash 2

בשורה התחתונה, למרות שתוכנת ה-ADAS היא פתרון שלא עובד ולמרות איכות הצילום הבינונית בלילה, עדיין מדובר בפתרון הטוב ביותר ברמת המחיר הזו. מי שלא מחזיק מצלמת רכב, כדאי שיחשוב על המוצר של Yi ככזה שעדיין יאפשר לו לשמור על שקט נפשי בנהיגה.

מחיר: 450 שקל ברשת באג

ציון: 8.5

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: