אוזניות

סקירה: Halo Smart של ג’ברה – אוזניות חכמות במחיר נוח

מגוון האוזניות הקיימות היום על המדף עצום. קשה שלא להתבלבל מכמות המותגים והדגמים שניתן לרכוש. חברת ג’ברה ותיקה בקטגוריית האוזניות, כאשר רמות המחיר של המוצרים אותם היא מציעה, נמצאת בטווח ההגיוני והמשתלם. דגם ה-Halo Smart אשר הושק לאחרונה, משחק בדיוק בקטגוריה הזו – אוזניות In Ear אלחוטיות ברמת מחיר של 350 שקל.

jabra-halo-smart-family-01

עיצוב: ה-Halo Smart בנויות בתצורת קשת, אבל לא כזו היושבת על הראש. במקום זאת הן מונחות על הצוואר. כך ניתן לשמור כל היום את האוזניות על הצוואר, כמעט מבלי להרגיש אותן. הבעיה בעיצוב הזה מתרחשת, כאשר שוכבים במיטה והחלק האחורי של האוזניות מפריע. ה-Halo קלות מאוד ושוקלות רק 38 גרם. מכיוון שמדובר באוזניות בלוטות’ (תקן 4.0), המתחברות בתקשורת אלחוט לסמארטפון, אין שום כבל המפריע לשימוש היומיומי.

הקשת האחורית בנויה מגומי גמיש, הניתן לשינוי. כך יכולתי להתאים באופן אישי את הקשת לצוואר שלי, מבלי שהוא ילחץ יותר מדי על הגוף. מכיוון שיצאתי לרוץ עם האוזניות, ביצעתי התאמה צמודה שלהן בזמן ריצה ושחררתי אותן מעט כאשר השתמשתי בהן ביומיום. האוזניות עמידות לזיעה, אז אין בעיה לצאת איתן לפעילות ספורט והאמת שהן גם נוחות לשימוש בזמן ריצה.

בג’ברה רוצים שהמשתמשים יסתובבו עם האוזניות האלו כל היום וגם יבצעו שיחות מהן. אני אומנם מעדיף שימוש באוזניית בלוטות’ אישית לביצוע שיחות, אבל ל-Halo יש מספר יתרונות שהופכות את הנשיאה שלה על הצוואר לטובה יותר. לכל ראש אוזנייה יש מגנט קטן בגב. דבר זה מאפשר להצמיד את שתי האוזניות אחת לשנייה וכך למנוע מהאוזניות להתנדנד באוויר. אפשרות אחרת אותה מצאתי פחות נוחה, היא הצמדת ראשי האוזניות עם המגנט לקשת. הדבר מאפשר לקפל את חוטי האוזניות לצוואר. הבעיה, המגנטים מעט חלשים ולא תמיד מחזיקים מעמד. ברגע שמבצעים מגנוט של ראשי האוזניות, המוזיקה עוצרת, במטרה לחסוך בסוללה. המטרה של ג’ברה היא לספק מגוון אפשרויות אחסון במהלך היום ואת זה היא מצליחה לעשות.

black_halo_smart_06

תפעול: האוזניות כוללות שלושה כפתורים הממוקמים בחלק התחתון הימני של הקשת. הכפתורים בולטים מעט, כך שניתן להרגיש אותם עם תחושת האצבע. ישנו כפתור הפעלה, המאפשר גם לעצור את המוזיקה ולענות לשיחה. כפתורי הגברה והנמכת הצליל מאפשרים באמצעות לחיצה ארוכה עליהם, מעבר שיר אחורה או קדימה. כאשר מכבים או מדליקים את האוזניות, ישנה תחושת רטט באזור הקשת.

סאונד: הטענה העיקרית שלי לגבי הצליל הוא באס חזק מידי ואולי קצת יותר מדי טראבל. האזנתי איתן לשיר Hardwired של מטאליקה והבאס כמעט הצליח להרעיד אותי. ב-Waste a moment של Kings of leon הבאסים היו ברמה מתאימה יותר. הצלילים בסך הכל מאוזנים (גם במיד וגם ב-high). גם בזמן ניהול שיחה, הצליל היה ברור ולא היו תלונות מהצד השני איתו שוחחתי.

עוזרת קולית: ג’ברה מתגאה בכפתור יעודי, המאפשר להפעיל את העוזרות הקוליות סירי באייפון או גוגל Now/Asistant באנדרואיד. בעוד שמשתמשי סמארטפוני אנדרואיד פחות משתמשים בעוזרת הקולית בארץ (כי אין תמיכה בעברית), באייפונים מדובר בכפתור שימושי, המאפשר לבקש מסירי למצוא שיר מסוים בשירות המוזיקה של אפל, לשלוח הודעות וואטס אפ או להתקשר לאדם מסוים. הכל כמובן, מבלי להוציא את הסמארטפון מכיס המכנסיים. אהבתי מאוד את הכפתור הזה, אשר בסך הכל עוזר בשימוש היומיומי באייפון.

jabra_halo_smart_black_in_box

סוללה: זמן הסוללה עומד על 15 שעות בניגון מוזיקה. נתון מרשים שיספיק לכמה ימי שימוש אצל חלק מהמשתמשים. שקע הטעינה הוא מסוג מיקרו USB, חבל שג’ברה לא בחרו להשתדרג כאן למחבר USB-C, אליו עוברות רוב יצרניות הסמארטפונים.

בשורה התחתונה, ה-Halo Smart של ג’ברה הן אוזניות אלחוטיות נוחות לשימוש עבור האזנה למוזיקה וגם לדיבור. איכות הצליל שלהן טובה, במיוחד שמסתכלים על רמת המחיר.

ציון: 9

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: