דיבוריות

סקירה: פלנטרוניקס Voyager 5200 – אוזניית בלוטות’ נוחה לשיחות ברחוב

אחת מאוזניות הבלוטות’ הנוחות שהיו לי הייתה ה- Voyager Legend של פלנטרוניקס. לאחרונה השיקה החברה בארץ את הדור החדש – Voyager 5200. מדובר באוזנייה באותו עיצוב, שיפורים במיקרופונים ובמסנני הרעשים, ההופכים את ניהול השיחות במשרד או ברחוב לתענוג נטול רעשים.

עיצוב: סדרת ה-Voyager מעוצבת בצורה המזכירה מכשירי שמיעה. הסיבה לכך היא הקשת העבה היושבת מאחורי האוזן. המיקרופון עצמו יושב על מקל קטן. את האוזנייה ניתן לשים על אוזן ימין או שמאל, כאשר היא יושבת על ציר מסתובב, המאפשר את שינוי הכיוון. ה-5200 או הדגם הקודם – Legend, אף פעם לא היו האוזניות הכי קטנות או היפות בשוק (הן בולטות על האוזן), אבל הן מפצות על כך בנוחות ובאיכות המיקרופון. ה-5200 שוקלת 20 גרם, היא נוחה מאוד על האוזן והיא יכולה לשבת עליה זמן ארוך, מבלי להפריע. היא גם עמידה בפני זיעה ונתזי מים, כך שלא אמורה להיות בעיה להסתובב איתה בגשם (IPX4).

Voyager 5200 Back Hero White

הפעלה: החיבור הראשוני מתבצע באמצעות התקן NFC פנימי הקיים ב-5200. מניחים את האוזנייה על הטלפון לאחר התקנת האפליקציה. כמובן שניתן לבצע את החיבור הראשוני גם בדרך המסורתית – הגדרות הבלוטות’ באנדרואיד/אייפון. ל-5200 מתג הפעלה/כיבוי, המאפשר לבצע את הפעולה הזו במהירות, בניגוד לאוזניות אחרות, הדורשות לחיצה ארוכה על כפתור יעודי.

אחד הדברים שתמיד אהבתי באוזניות של פלנטרוניקס הם החיישנים שלהן. האוזנייה יודעת אם היא נמצאת על האוזן או לא. כאשר נכנסת שיחה, פשוט מניחים את ה-5200 על האוזן והשיחה מתקבלת באופן אוטומטי. אם מחליטים להוריד את האוזנייה במהלך השיחה, זו עוברת באופן אוטומטי לרמקול של הסמארטפון. אם האוזנייה כבר נמצאת על האוזן, ניתן לענות בפקודה קולית באנגלית “Answer” או ללחוץ על כפתור.

Voyager 5200 Hero White

סאונד: פלנטרוניקס שילבה שלל טכנולוגיות יעודיות עבור המיקרופונים שלה, בינהן אפשר לציין 4 מיקרופונים מנטרלי רעשים וטכנולוגיית WindSmart המזהה את כיוון הרוח וכמובן מנמיכה את הרעש הנוצר ממנו. כל זה בסופו של דבר גורם למשתמש להישמע חד וברור, גם שהוא הולך ברחוב, גם שיש רעשי רקע וגם אם יש רוח.S70414-14563445

 

אפליקציה: האפליקציה של פלנטרוניקס מציעה ביצוע עדכוני קושחה ל-5200, חיווי על מצב הסוללה וגם יכולת חיפוש של האוזניה על-ידי הפעלה צליל מהאוזנייה עצמה. כך, אם היא נאבדה מתחת לספה או בכסאות ברכב, ניתן למצוא אותה בקלות.  כמו כן, האפליקציה מציגה על גבי מפה את המיקום האחרון שהאוזנייה היתה מחוברת לסמארטפון. לפלנטרוניקס יש אפילו אפליקציה עבור שעוני אנדרואיד. זו מאפשרת שליטה מפרק כף היד בעוצמת הצליל או ביצוע Mute לשיחה.

סוללה: דגם ה-Legend כלל מחבר טעינה יעודי, ב-5200 פלנטרוניקס עדיין משלבת את המחבר שלה עבור מטענים שהיא מוכרת בנפרד, אבל היא גם כוללת מחבר מיקרו USB, המאפשר עכשיו טעינה של האוזניה עם כל מטען. עדיין אני אקטר ואשאל למה לא לעבור ישר למחבר USB-C? זמן העבודה של הסוללה עומד על כ-7 שעות.

מחיר: 450 שקל

בשורה התחתונה, ה-Voyager 5200 של פלנטרוניקס היא כנראה אוזניית הבלוטות’ הטובה ביותר שאפשר למצוא היום: היא נוחה, מספקת זמן סוללה ארוך ואיכות השיחה שאפשר להוציא ממנה נהדרת. כדאי לקחת בחשבון שהעיצוב שלה לא יקרוץ לכל אחד.

ציון: 9

תגובה אחת

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: