כללי

סקירה: לוג’יטק MX Master 2S – עכבר שמעביר קבצים ופועל על זכוכית שקופה

עכברים זה לא תחום סקסי, וכנראה שרובנו לא מקדישים לנושא מחשבה רבה. בבדיקה לא מייצגת, רוב האנשים שנמצאים סביבי מסתפקים בעכבר פשוט ולא משנה איזה מותג או איכות יש לו. ה-MX Master 2S הוא עכבר שמיועד למי שדווקא כן אכפת לו מחוויית השימוש במחשב שלו. מדובר בעכבר לא זול, אבל כזה שמציע הרבה יכולות, אשר לא תמצאו בעכבר שקונים בכמה עשרות שקלים בודדים.

IMG_20180110_152127.jpg
ערכת MX Master 2S. צילום צחי הופמן

משטחים: כבר לפני מספר שנים הציגה לוג’יטק את הטכנולוגיה הייחודית שלה – DarkField. טכנולוגיה זו מאפשרת להפעיל את העכבר על כל משטח, כולל שולחנות זכוכית שקופים. יכולת שלא אפשרית בעכברים מתחרים. מה שמיוחד ב-DarkField, שהיא מסוגלת לזהות את מיקום העכבר על הזכוכית, בזכות סימני האבק. מכיוון שתמיד יש גריר אבק אחד על השולחן, היכולת הזו תמיד עובדת. אני עובד על שולחן זכוכית שקוף ולא נתקלתי באף בעיה, כולל על משטחי עבודה אחרים כמו עץ. זה תענוג לעבוד על שולחן זכוכית שקוף, שלא צריך לשים פד עכבר. דבר שאני עושה בדרך כלל.

ל-MX Master 2S יש רזולוציית זיהוי של 4,000 DPI, מספר שלרובנו לא אומר הרבה. בפועל זה אומר, שהעכבר רגיש לזיהוי המיקום שלו. ברגע שעברתי לעכבר אחר, הבנתי כמה הדגם הזה של לוג’יטק מדייק.

IMG_7282 (1)
עיצוב ארגונומי. צילום צחי הופמן

עיצוב: העכבר של לוג’יטק מגיע בעיצוב ארגונומי, כאשר הוא כולל הגבהה לחלק הפנימי של היד ומשענת נוחה לאגודל. אני עובד שעות רבות עם המחשב ולא התעייפתי או הרגשתי כאבים ביד בזמן השימוש איתו.

חיבוריות: ה-MX Master 2S פועל באמצעות טכנולוגיית בלוטות’, כאשר בערכה גם מקבלים מקלט USB זעיר, עבור מחשבים ישנים שעדיין לא כוללים את סוג החיבוריות הזה. לוג’יטק משתמשת בעכבר בטכנולוגיה שהיא קוראת לה Flow. באמצעות הטכנולוגיה הזו ניתן לעשות שני דברים. ניתן להתחבר לשלושה מחשבים בקלות. בגב העכבר יש כפתור הכולל נורה ומעליו המספרים אחד, שתיים ושלוש. בצורה הזו עוברים בין המחשבים. במקרה שלי, אני עובד פעמים רבות עם המחשב האישי שלי ומחשב לסקירה, כך יכולתי לקפץ בינהם בקלות.

הדבר השני הוא אפשרות העברת קבצים בין שני מחשבים. ברגע שמתקינים על שני מחשבים את התוכנה של לוג’יטק, ניתן לשלוט בזמן אמת בשניהם. פשוט גוררים את סמן העכבר לקצה המסך והוא עובר למחשב השני. לוחצים על “העתק” בקובץ מסוים במחשב הראשון ואז “הדבק” במחשב השני – הקובץ עובר בין שניהם. היכולת הזו עובדת היטב גם בין מחשבים עם ווינדוס ומחשבי מק. Flow דורשת ששני המחשבים יהיו מחוברים לאותה רשת אלחוטית.

כפתורים: העכבר כולל 6 כפתורים הניתנים להתאמה אישית באמצעות התוכנה במחשב. הכפתור המרכזי הנמצא במשטח העליון של העכבר, מאפשר לקבוע אם הגלגלת תעבוד בצורה חלקה או תגיב קצת יותר לאט. כמובן שניתן לשנות אותו לביצוע יכולת אחרת, בדומה לכפתורים אחרים המאפשרים מעבר קדימה/אחורה, פתיחה וסגירת תוכנות ועד ביצוע זום ושליטה בכפתורי המדיה.

Screen Shot 2018-01-12 at 13.40.21

סוללה: הסוללה הפנימית של ה-MX Master 2S מחזיקה כחודשיים, כאשר הטעינה מתבצעת באמצעות כבל מיקרו USB. ישנו חיווי של שלוש נקודות ירוקות, המסמנות את מצב הסוללה על גבי העכבר. ניתן גם לבדוק את מצב הסוללה בתוכנה של העכבר המותקנת במחשב. טעינה של 3 דקות, מאפשרת עבודה של מספר שעות.

מחיר: 480 שקל

בשורה התחתונה, אומנם לא מדובר בעכבר זול, אבל ה-MX Master 2S הוא עכבר נוח לשימוש, מאפשר שליטה מהירה באמצעות כפתורים הניתנים להתאמה אישית, יודע לעבוד על משטחי זכוכית שקופים ואפילו מאפשר להעביר קבצים בין מחשבים שונים. מי שמוכן להשקיע בעכבר האישי שלו, לא יצטער.

ציון: 9.5

2 תגובות

  1. עכבר בושה וחרפה. יקר כל כך ומתנתק אינסוף פעמים. בושה שמוציאים כזה מכשיר בכזה מחיר.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: