אוזניות

סקירה: פלנטרוניקס Voyager 6200 – משתמשים שרוצים להיות מחוברים לסמארטפון ולמחשב בו זמנית

תרבות האופן ספייס וחללי העבודה המשותפים מחייבת את עובדי ההייטק הרוצים קצת שקט לשים אוזניות. לא קשה לראות כיצד האוזניות הפכו לפריט חובה לצד הלפטופ והעכבר. מגוון האוזניות הקיים בשוק הוא רחב וכנראה שאם אתם יושבים במשרד עמוס עובדים, אתם תעדיפו אוזניות Over Ear אשר עוטפות את האוזניים שלכם ויוצרות בידוד פאסיבי, אבל יש באוזניות מהסוג הזה גם חסרון, פחות נוח להתנייד איתן ואלו עדיין לא האוזניות האידיאליות לניהול שיחות. בנקודה הזו נכנסה פלנטרוניקס עם ה-Voyager 6200 UC, אוזניות שנוצרו במיוחד לעובד ההייטק בשנת 2018.

IMAG0027
הערכה של ה-Voyager 6200. צילום צחי הופמן

עיצוב: ה-Voyager 6200 מגיעות בהתאם לטרנד של אוזניות קשת היושבות על הצוואר. שיטת העיצוב הזו מאפשרת להסתובב איתם בנוחות רוב היום על הצוואר. החסרון העיצובי כאן, שהאוזניות עצמן פשוט מתנופפות על החזה ואין שום מגנט שישמור עליהן כאשר הן לא בשימוש. זה לא קריטי, אבל מדובר בפתרון בסיסי בהרבה חברות, אפילו בדגמים אחרים של פלנטרוניקס. האוזניות עצמן גם לא קלות (56 גרם), זה לא מפריע אבל המשקל מורגש. הגומי הרך בחלק האחורי של הצוואר, מאפשר לענוד אותן ללא הפרעות. הערכה גם כוללת נרתיק קשיח לנשיאה נוחה או אחסון של האוזניות, כאשר אין בהן שימוש.

הפעלה: האוזניות כוללות שלל כפתורים נוחים: בצד הימני ממוקמים בחלק העליון כפתורים בולטים לשליטה בעוצמת הצליל, כאשר לצידם בחלק הפנימי קיים כפתור גדול למענה/ניתוק שיחה. בצד השמאלי של האוזניות ממוקם כפתור בולט וכתום המאפשר לבצע “השתקה” (Mute) לשיחה. ישנו גם מתג הזזה להפעלה/כיבוי של האוזניות ומתג נוסף להפעלה/ביטול נטרול הרעשים האקטיבי.

Voyager 6200 UC Black Spill

שיחות: אוזניות רבות מוותרות על היכולת להאזין לשיחה בסטריאו, פלנטרוניקס מאפשרים לבצע את השיחות בצורה הזו, אבל גם ניתן  להסיר את אחת האוזניות, בכדי להיות מודעים יותר לסביבה. רצועת העורף רוטטת כאשר ישנה שיחה נכנסת. השמע של השיחה נשמע ברור מאוד, כאשר נטרול הרעשים האקטיבי מוריד מעט רעשי רקע ומאפשר להתרכז קצת יותר בשיחה. ל-Voyager 6200 יש   4 מיקרופונים המאזינים לצלילים מכל הכיוונים וטכנולוגיה בשם Clear Talk Technology, אשר יוצרת איכות דיבור נקייה יותר. ניהלתי שיחות רבות ברחוב ובמשרד, לא היו שום תלונות. רעשי רקע עדיין נשמעו אבל בצורה המומה, כאשר הקול שלי נשמע היטב.

Voyager 6200 UC Black Hero

מוזיקה: הצליל שהאוזניות מספקות מפתיע לטובה ביחס לזה שמדובר באוזניות In Ear. הצליל ברור וניתן לשמוע פרטים ברמה מספיק טובה והבאס מורגש, אבל עדיין לא מדובר בעומק או בחוויה שאוזניות עם אותו תג מחיר מספקות. מצד שני, לא נתקלתי כאן בעיוותים מוגזמים שהרבה אוזניות נופלות בהן. נטרול הרעשים האקטיבי, מסנן ברמה נמוכה רעשי רקע, אבל הוא מציע אטימה טובה יותר בזמן האזנה למוזיקה. ישנו כפתור להפעלה וביטול מצב ה-ANC ישירות מהאוזניות. בכל מקרה, אל תחשבו כאן על נטרול רעשים אקטיבי שינתק אותכם לגמרי מהסביבה.

היתרון הגדול של ה-Voyager 6200 UC היא הערכה הכוללת את מתאם ה-USB למחשב. כל מי שניסה להקשיב למוזיקה בזמן שהוא מחובר בתקשורת בלוטות’ למחשב ובו זמנית לסמארטפון, נתקל פעמים רבות בהפרעות או בחוויית האזנה לא מספיק טובה. הדונגל המצורף לערכה פותר את הבעיה הזו, כאשר ניתן להאזין למוזיקה במחשב, לעבור לשיחה מהסמארטפון ולאחר מכן לצפות בסרטון יו טיוב בחזרה במחשב. הצלילים עוברים בצורה חלקה.

סוללה: פעם ראשונה שאני נתקל באוזניות מהסוג הזה המגיעות עם תושבת טעינה שולחנית. ניתן עדיין לטעון אותן בכבל עם מחבר מיקרו USB ולא USB-C, אבל התושבת מאפשרת דרך אלגנטית יותר לבצע את הטעינה על שולחן העבודה. הסוללות מחזיקות כ-9 של ניגון/שיחות, כאשר הן מחוברות רוב הזמן גם למחשב וגם לסמארטפון.

20180328_142743
תושבת הטעינה. צילום צחי הופמן

מחיר: 1,400 שקל

בשורה התחתונה, הדבר היחיד שבעייתי ב-Voyager 6200 UC הוא המחיר. מבחינת פלנטרוניקס מדובר במוצר לאנשי עסקים, אבל אם היה לו תג מחיר נוח יותר, קהל רחב יותר של עובדים בחללי עבודה פתוחים היו יכולים ליהנות ממנו.

לסקירות נוספות על אוזניות פלנטרוניקס ודגמים אחרים

ציון: 9

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: