טלוויזיות

סקירה: שווה לראות טלוויזיה דרך הוט Play?

מנויים להוט? יש לכם אפשרות לראות חלק מהתכנים גם בסמארטפון וגם במחשב. הנה הסקירה שלי על הוט Play

אני מנוי בבית לשירות הטלוויזיה של הוט (בגלל הטריפל), אבל את רוב הצפייה שלי אני מבצע באמצעות נטפליקס. אני כמעט שלא מוצא תכנים לצפות בהם בהוט (אבל זה כבר עניין של טעם אישי) וגם חוויית הצפייה ב-VOD של החברה לא זורמת: פרסומת לפני כל תוכן שצופים בו, המיקום בו צפיתי לאחרונה בפרק נשמר רק ל-24 שעות ואם רוצים לצפות בפרק הבא, לאחר שמנסים לצפות בתוכן שהופסק באמצע, צריך להתחיל לשוטט בתפריטים. בקיצור, לא כיף.

hot2
צופה בסיליקון ואלי, הוט Play. צילום צחי הופמן

לאחרונה גיליתי באיחור את הסדרה “סיפורה של שפחה” ובגלל שיש לי ילדים ואישה בבית שזורקים אותי לראות טלוויזיה בסמארטפון, ניגשתי לאפליקציית “הוט Play”, הקיימת פחות משנה בחנויות האנדרואיד וה-iOS. מדובר באפליקציה המיועדת למנוי חברת הכבלים וניתן להתחבר אליה באמצעות המספר הסלולרי של המשתמש. את האפליקציה הורדתי למכשיר גלקסי S9 של סמסונג.

הוט Play – אין יכולת חיפוש

הממשק של הוט מעוצב בצבע שחור, הוא מאפשר לשמור סדרות לספריית מעודפים, אבל אין יכולת חיפוש. רוצים לדעת אם הסדרה שאתם רוצים לצפות בה קיימת באפליקציה? תתחילו לחפש בכל התפריטים (לא כל התכנים הקיימים ב-VOD בטלוויזיה קיימים באפליקציה). אחת הנקודות החיוביות בצפייה באפליקציה, שהוט לא משלבת את הפרסומות לתוכן שלה לפני כל צפייה ואפשר להתחיל לצפות בו בלחיצת כפתור.

Screenshot (60).png

הוט מציעה גישה לסדרות המקור והרכש שלה מהאפליקציה, שזה כאמור “סיפורה של שפחה” שהעונה השנייה כרגע רק בהוט, “סיליקון ואלי”, “ווסטוורלד” וגם “שלטון הצללים”, “מטומטמת” ו-“גול סטאר”. ישנהם גם קטגוריות של סרטים (לא מצאתי סרטים חדשים או כאלו ששווה לציין) ותוכן לילדים: “טרנינג”, “שכונה” ו-“הקלמרים”. בינתיים כל מה שבדקתי בתוכן לילדים היה בחינם ולא ראיתי תוכן בתשלום נוסף, כמו שהוט אוהבת לעשות בשירות ה-VOD בטלוויזיה שלה.

תוכן שכן חסר באפליקציה הוא צפייה בשידור חי של ערוצים וגישה לסדרות פריים טיים מקשת, רשת וערוץ 10. בסלקום TV, סטינג ופרטנר TV מאפשרים גישה כזו ובהוט Play היא לא קיימת (בהוט VOD בטלוויזיה מדובר בתשלום נוסף פר תוכן).

אין סינכרון בין הצפייה בסמארטפון לממיר בטלוויזיה

לא סבלתי מבעיות כלשהן במהלך הצפייה, החיבור היה מהיר, לא היו תקיעות או בעיות מהסוג הזה, אבל מה שכן הפריע לי, שבהוט לא מבינים עדיין שצופים מתחילים לראות פרק בטלוויזיה ועוברים באמצע לסמארטפון ולהיפך. האפליקציה והשירות הטלוויזיוני של הוט לא מסוכרנים בהם. מה שאומר, שצריך לזכור במקרה הטוב באיזה פרק נמצאים ובמקרה הרע, צריך לדעת את המיקום בתוך הפרק כאשר רוצים לעבור במקביל בין הסמארטפון לטלוויזיה. אין סיבה בעולם שהסינכרון הזה לא יעבוד בשנת 2018. ואם אני כבר מקטר, יהיה נחמד אם הוט הייתה מוסיפה תמיכה בכרומקאסט.

אפליקציית הוט Play חיה לצד אפליקציות אחרות של חברת הכבלים, כמו אפליקציית שלט רחוק לממיר, Hot Kiddo המיועדת לשלט רחוק לילדים או אפליקציית My Hot המשמשת להקלטה מרחוק של תכנים ומידע על חשבון המשתמש. לא ברור למה הוט לא מרכזת חלק מהאפליקציות ביחד, במקום ליצור את העודף אפליקציות האלו שחלק מהמנויים שלה בכלל לא מכירים?

בשורה התחתונה, הוט Play מיועדת למנוי החברה, אין תשלום נוסף על השימוש (אבל הוט לא מסתירה באתר שלה שהיא עלולה לגבות כזה בהמשך), ניתן להפעיל אותו על 5 סמארטפונים/טאבלטים ויש גם גרסת דפדפן. חבל שלהוט לקח שנים רבות להציע אפליקציה למנויים שלה שאכן עושה את העבודה, אבל היא לא מצליחה ליישר קו עם הדרך שאפליקציה ושירות טלוויזיה צריכים לעבוד במקביל.

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: