חדשות

נטפליקס מתחרה ב-SpeedTest – משדרגת את Fast

כאשר האינטרנט שלנו בבית או בסמארטפון מקרטע (או לחלופין ממש מהיר), רובנו יבדקו את המהירות שלו דרך האתר SpeedTest. לנטפליקס יש שירות מתחרה וקצת פחות מוכר, שהחל מהיום יזכה ליכולות חדשות, שישפרו את הפתרונות שהוא מציע למשתמשים. נטפליקס הוסיפה את היכולת למדוד את זמן השיהוי (PING) של החיבור ואת מהירות ההעלאה. עד היום ניתן היה לבדוק את מהירות ההורדה, במטרה שהמשתמש ידע אם הרשת שהוא נמצא בה מאפשרת צפייה נוחה בנטפליקס.

NETFLIX-PRESS-PREVIEWS-ROW

מהירות ההעלאה מודדת את מהירות החיבור להעלאת נתונים ממכשיר של משתמש לאינטרנט. (Latency) שיהוי– מתייחס לזמן שנדרש כדי להעביר נתונים ממכשיר של משתמש לשרת ולחזרה – יימדד בו זמנית בחיבור במצב  Unloadedו- Loaded. שיהוי Unloaded מודד את הזמן התגובה (הלוך ושוב) של הבקשה כאשר אין תנועה אחרת ברשת של משתמש ואילו שיהוי Loaded מודד את זמן התגובה (הלוך ושוב) של הבקשה כאשר הרשת נמצאת במצב עמוס כאשר יישומים כבדים נמצאים בשימוש ברשת.

הגישה לשירות אפשרית דרך אתר החברה Fast.com וגם באמצעות אפליקציה.

לכתבת טיפים לשימוש בנטפליקס

לפני כשבוע השיקה נטפליקס שדרוג לאפשרות להוריד תוכניות וסרטים לצפייה ללא חיבור לאינטרנט (אוף ליין) במחשבים (ווינדוס), טאבלטים וסמארטפונים. החברה הוסיפה את האופציה להורדות חכמות (Smart Downloads) עבור משתמשי אנדרואיד. מעתה לאחר שמסיימים לצפות בפרק שהורד למכשיר, פיצ’ר ההורדות החכמות ימחק אותו ולאחר מכן יוריד באופן אוטומטי את הפרק הבא, במידה ויש עוד פרקים לצפייה.

SMART-DL-NOTIFICATION

התכונה החדשה הופכת את אפשרות ההורדה לפשוטה וחכמה יותר, זמינה גם לכאלה שהורידו עונה שלמה של סדרה. במקרה הזה, לאחר צפייה בפרק האחרון של העונה, פרק זה יימחק וההורדה החכמה תוריד את הפרק הראשון של עונה מספר 2, כל עוד היא זמינה להורדה בנטפליקס.

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: