אוזניות

סקירה: ה-PX של Bowers & Wilkins – סאונד מעולה בעיצוב פרימיום

הדובדבן שבקצפת בתחום האוזניות הן דגמי ה-Over The Ear (אוזניות המתלבשות מעל האוזן) הכוללות טכנולוגיות לנטרול רעשים אקטיבי. מדובר בדרך כלל באוזניות הנמכרות מעל האלף שקל, אותן קל לפגוש במטוסים ואצל עובדי ההייטק באזורי עבודה פתוחים. אחת החברות השולטות בתחום היא Bose עם הדגם QC35 שלה לדורותיו (לסקירה). מלבד Bose קל לפגוש מתחרים ראויים כמו סוני (לסקירה על ה-MDR-1000X) או ה-H9 של B&O. שחקנית נוספת המשחקת בקטגוריה הזו היא Bowers & Wilkins המציעה כבר תקופה מסוימת את ה-PX, הדגם הראשון שלה עם טכנולוגיית נטרול רעשים אקטיבית.

20180905_165512
ערכת PX. צילום צחי הופמן

עיצוב: ה-PX נראות כמו אוזניות פרימיום, אי אפשר לטעות בזה. הדגם שאני קיבלתי מגיע עם ציפוי בד בצבע כחול כהה, כאשר יש לו מסגרת מתכת זהובה בחלקים מסוימים, כולל עיגולים גדולים בצבע זהב, עליהן מוטבע הלוגו של החברה. החלק הפנימי של הקשת עשוי מעור שחור ורך, כאשר בחלק החיצוני של הקשת ניתן לראות את חוט האודיו. עיצוב מרשים שנראה שהושקעה בו מחשבה, במטרה להפוך את האוזניות ליוקרתיות. ניתן להחליף את כריות העור בשניות בודדות, מבלי להתעסק בחיבורים, מכיוון שהן כוללות מגנטים בתוכן. יופי של פתרון. הכריות כוללות קצף שזוכר את הלחיצה שלו על עור הפנים, כך שהן יושבות בצורה נוחה. מבחינת הקשת, לפעמים הרגשתי שהיא קצת לוחצת לי על הראש בחלק העליון. ה-PX שוקלות 335 גרם, שזה לא מעט. הערכה כוללת נרתיק בד מעוצב ויוקרתי גם כן.

20180905_165557
הנרתיק של ה-PX. צילום צחי הופמן

שליטה: ה-PX כוללות על גבי האוזנייה הימנית הרבה כפתורים פיזיים לשליטה בווליום, מענה/ניתוק שיחה, הפעלה/עצירת שירים, מעבר בין השירים והפעלה/כיבוי של מסנן הרעשים האקטיבי. הכפתורים ממוקמים בצורה שקל להרגיש אותם עם האצבעות ולבצע את התפעול כאשר האוזניות יושבות על הראש. מלבד זה, B&W הוסיפה חיישנים המזהים אם האוזניות נמצאות על הראש או שהמשתמש הרים את אחת האוזניות בשביל לדבר עם מישהו, באותו רגע הן עוצרות את השיר. גם לא צריך לזכור לכבות את האוזניות מכיוון שהן מרגישות מתי הן מונחות על השולחן והן מבצעות מעבר אוטומטי של הסוללה למצב המתנה. ברגע ששמים את האוזניות מחדש על הראש, הן מתעוררות. מדובר בסך הכל בפתרון שעובד טוב. כבל מצורף בערכה לחיבור קווי בעת הצורך למכשיר הנייד.

סאונד: ה-PX מציעות סאונד נהדר, נקי, חמים שממש עטף אותי בזמן האזנה. ניתן להקשיב לכל פרט בצלילים שמתנגנים, כאשר הקול של הזמר מרגיש ברור ומעל שאר הצלילים. מזמן לא נהניתי להקשיב ככה לשירים. מבחינת עוצמת הווליום, לא נתקלתי בבעיה איתן, גם לא מבחינת עיוותי צליל בהאזנה בעוצמה גבוהה.האוזניות תומכות בקודאק -aptX HD היודע לטפל בהזרמה של קבצי אודיו כך שיגיעו באיכות גבוהה מהסמארטפון לאוזניות. כמובן שצריך שגם הסמארטפון יתמוך בתקן הזה.

B&W מציעה נטרול רעשים אקטיבי. בזמן השימוש שלי איתו במשרד, הוא הצליח להפחית בצורה משמעותית את רעשי הרקע, כאשר בתוספת של מוזיקה לא שמעתי את הסביבה לידי. כדאי לציין שלא מדובר בנטרול רעשים אקטיבי ברמה של המתחרים, אבל ניתן לבצע התאמה שלו באמצעות האפליקציה (הרחבה בהמשך). הפעלה וכיבוי של הנטרול רעשים האקטיבי מתבצעת דרך כפתור פיזי הממוקם על גבי האוזניות.

ניתן לחבר את ה-PX לשני מכשירים במקביל, למשל, לפטופ וסמארטפון. לא נתקלתי בבעיות שמע בזמן חיבור כזה. מה שכן מפריע, הוא שאין חיווי קולי המציין לאיזה מכשיר התבצע החיבור, רק צפצוף כפול. כמו כן, פעמים רבות הייתי צריך לבצע את החיבור למכשיר השני בצורה ידנית, מכיוון שהאוזניות לא התחברו בצורה אוטומטית.

Screenshot (92)

שיחות: ה-PX מאפשרות לבצע שיחות טלפון דרכן. איכות השמע הייתה טובה וניתן היה להאזין לשיחה דרך שתי האוזניות. לא נתקלתי בתלונות על איכות השמע עם האנשים שדיברתי איתם במשרד או בבית.

אפליקציה: האפליקציה Bowers & Wilkins Headphones מאפשרת להפעיל את מסנן הרעשים האקטיבי הכולל 3 הגדרות מוכנות מראש: “משרד”, “עיר” ו-“טיסה”. כל אחת יודעת לווסת את רעשי הרקע בצורה קצת שונה, כאשר מצב הטיסה מרגיש כאילו הוא כמעט דוחס את האוויר באוזניים. ניתן לבצע התאמה בכל פרופיל כזה, למשל, כמות הסאונד החיצוני שתיכנס פנימה. באמצעות האפליקציה גם ניתן להפעיל/לכבות את חיישן זיהוי לבישת האוזניות ולבצע עדכוני קושחה.

מחפשים אוזניות אחרות? לכל הסקירות

סוללה: זמן הסוללה מרשים ועומד על 22 שעות. בניגוד ליצרניות רבות אחרות, ב-B&W השתמשו במחבר USB-C לטעינה ולא מיקרו USB. איזה יופי. מה שכן מפריע, שאין חיווי קולי על מצב הסוללה.

מחיר: 1,700 שקל בטופ אודיו

בשורה התחתונה, ה-PX הן לא אוזניות זולות והן מתמודדות מול תחרות קשה. Bowers & Wilkins מציעים כאן צליל מעולה, שפשוט כיף להקשיב לו, ביחד עם עיצוב אלגנטי, תחושה יוקרתית וזמן סוללה ארוך.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

ציון: 9

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: