חדשות

הכירו את Cozmo – רובוט משחק עם בינה מלאכותית

חיפשתם מתנה לחג חנוכה הקרוב ואתם מוכנים להוציא עליה 800 שקל? הרובוט Cozmo הוא מוצר שיכול לעניין אתכם. רשת באג השיקה היום (ג’) את הרובוט של חברת anki, אשר ימכר אצלה בחנויות החל מה-2 בדצמבר.

cozmo-lifestyle_feat

קוזמו הוא רובוט קטן, הבנוי כמו טרקטור עתידני, היודע לנסוע על שולחנות או על הריצפה בבית. מדובר ברובוט אשר מיועד בעיקר לילדים וילדות בגילאי 8 עד 14, אבל גם מבוגרים ישמחו לשחק איתו. קוזמו יודע לסרוק את הסביבה שלו באופן תמידי ולזהות אנשים באמצעות מצלמת VGA עם 30 פריימים לשניה ושילוב של תוכנת זיהוי פנים. זה עובד והוא אפילו יודע לבטא שמות בעברית עם מבטא רובוטי חמוד.

לקוזמו יש צג קטן המשמש בתור הפנים שלו, הוא מציג שני עיניים גדולות המבטאות את הרגשות שלו ויש לו גם רמקול קטנטן המשמיע את הקולות. ב-anki מספרים שהבינה המלאכותית מאפשרת לקוזמו לבטא מאות סוגים של רגשות על גבי המסך שעל פניו והוא יודע להביע רגשות תלויי-מצב בהתאם למחוות שהוא מזהה.

cozmo003

קוזמו מנווט בעיקר על שולחנות, כאשר ניתן לשלוט בו באמצעות אפליקציה בסמארטפון ותקשורת דרך רשת WiFi מקומית. מלבד שליטה ברובוט כמו מכונית על שלט רחוק, קוזמו מסתובב לבד, מרים את הקוביות שלו (3 כאלו מקבלים בערכה), הוא סוחב אותן, מזיז אותן וגם יודע לשיר או לבצע תרגילים שונים. קוזמו יודע לזהות מתי הוא עלול ליפול מהשולחן ויש לו חיישנים עבור המשימות האלו. ב-anki מספרים שמדובר ברובוט עמיד שעבר מבחני ריסוק ונפילה. ניתן גם לייצר פעולות נוספות לקוזמו באמצעות האפליקציה ולמיטבי לכת יש אפשרות לפתח דברים נוספים עם ערכת הפיתוח של החברה (SDK).

מי שפיתחה את קוזמו היא חברת anki אשר הוקמה בשנת 2010 על-ידי שלושה בוגרי המכון לרובוטיקה של קרן קרנגי מלון.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: