חדשות

ScreenX – קולנוע עם שלושה מסכים ב-270 מעלות

בתי הקולנוע אומנם נהנים מגידול במכירות הכרטיסים, אבל הם גם כל הזמן עסוקים בניסיון למצוא את הדבר הבא שירגש את הצופים ויגרום להם להגיע שוב לקומפלקסים שלהם. יס פלאנט השיקה היום (ב’) בראשון לציון את ScreenX – מדובר באולם הכולל שלושה מסכים. המסך הראשי ועוד שניים המולבשים על הקירות ומגיעים עד אזור אמצע האולם. מה שמאפשר לצפות בסרט ב-270 מעלות.

20181203_114135
ScreenX. צילום צחי הופמן

 

פורמט ה-ScreenX של חברת CJ 4DPLEX (האחראית על טכנולוגיית ה-4DX) הושק לראשונה בעולם בשנת 2012 ברחבי אסיה (קוריאה, יפן וסין). נכון להיום קיימים בעולם כ- 147 מסכים מסוג ScreenX. בהדגמה שנערכה היום, הציגה יס פלאנט קטעים מרפוסדיה בוהמית וחיות הפלא הפשעים של גרינדלוולד, אשר כרגע מוצגים כסרטים הראשונים בארץ התומכים בטכנולוגיה. החוויה עצמה מעניינת, מצד אחד, היא מעט מקשה להתרכז במסך המרכזי, כי אתה כל הזמן רוצה לבדוק מה קורה בצדדים. מצד שני, היא נותנת תחושה שהתמונה עוטפת אותך ואתה נמצא במרכז. שמכבים את האופציה של ה-ScreenX, ממש מרגישים שחלק גדול מהחוייה נעלמת. מה שמעט מפריע, שלא תמיד יש המשכיות בתמונה, לפעמים מרגישים כפילות וגם הרזולוציה במסכים הנוספים נמוכה יותר מהמסך הראשי. מדובר באולם בגודל רגיל, כאשר גם מערכת האודיו היא רגילה ולא נהנית מהפורמט המתקדם דולבי אטמוס.

20181203_103747
ScreenX. צילום צחי הופמן

העבודה על הקמת הפורמט נמשכה מספר שבועות, במהלכם התקינו חיפויי קירות מימין ומשמאל למסך ועוד שני מקרנים משני צדדי האולם יחד עם שרתים מיוחדים המסונכרנים למערכת ההקרנה הראשית של האולם, השולטים על שלושת המקרנים שמזרימים את תוכן ההקרנה בתיאום. התוכן המשודר בצידי המסך לא מחליף את אירועי הסרט המתרחשים במסך הראשי, אלא מהווה תוספת לתמונה הכוללת.

קטלוג העבר של ScreenX כולל את הסרטים: שודדי הקריביים: נקמתו של סלאזר, קינגסמן 2: מעגל הזהב ופנתר שחור. ב-27 לדצמבר יעלה לאקרנים בארץ הסרט אקוומן שתומך בפורמט. עלות כרטיס עומדת על 48 שקל.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: