חדשות

שיאומי ו-Coway ינסו לשכנע אתכם להתחיל לטהר את האוויר בבית

מטהרי אוויר הם לא מוצר שאפשר לראות בכל בית בישראל, אבל הענקית הסינית שיאומי באמצעות היבואנית הרשמית המילטון וחברת Coway הקוריאנית באמצעות באג, ינסו לשכנע אתכם לרכוש את המוצר שלהם. שתי החברות מנסות לפנות לתחום של זיהום אוויר פנים ביתי, המתייחס למספר של מזהמים המשתחררים בחללים סגורים, בין היתר תרכובות אורגניות נדיפות, חלקיקים נשימים ומזהמים ביולוגיים כמו נבגים של עובש, הנמצאים באוויר הבית. מקורות הזיהום הביתי הם מגוונים וכוללים פליטה מתהליכי שריפה, למשל, מבישול ועישון. כמו כן, מפליטת מזהמים מחומרי ניקוי, מחומרי בנייה ומפריטי ריהוט. הסוכנות הפדראלית להגנה על הסביבה בארצות הברית (EPA) הגדירה את זיהום האוויר בבניינים כאחד מחמשת גורמי הסיכון החמורים ביותר לבריאות הציבור, היא גם קבעה שהריכוז של חלק מהמזהמים בתוך בניין עלול להיות גבוה פי חמישה מזה שמחוצה לו.

mi-2s-2
המטהר אוויר של שיאומי

שיאומי מציעה בישראל את ה-Mi Air Purifier 2S, זה מוגדר על-ידי החברה כמטהר אוויר חכם. הוא מציע טיהור אוויר בשטח של עד 37 מ”ר בתוך 10 דקות, מנוע בעל פעולה שקטה, צג קטן על גבי המטהר מציג את איכות האוויר שנושמים בחדר ומעדכן על מדד איכות האוויר, מהירות פעולה, לחות וטמפרטורה. התפעול מתבצע באמצעות אפליקציה בסמארטפון. עוד כולל ה-2S חיישני לייזר לזיהוי חלקיקים מיקרונים וגם חיישני טמפרטורה ולחות, חיישן למדידת איכות האוויר, מסנן תלת שכבתי לסינון חלקיקי אבק וסינון ריחות. המחיר: 750 שקל (יבואנית רשמית המילטון).

מטהרי האוויר המוצעים ברשת באג מורכבים משלוש או ארבע מערכות פילטרים (תלוי בדגם), קדם מסנן, מסנן בינוני, מסנן לאבק עדין ופילטר HEPA. המטהרים מצוידים בפונקציות נוספות ההופכות את השימוש בהם לנוח, כמו אינדיקטור בצורת תצוגת אורות המורה על רמת הזיהום בחדר, חיישן אוטומטי וטיימר. מערכות סינון האוויר של Coway מזהות באמצעות חיישן את רמת זיהום האוויר בחדר באופן אוטומטי ומעדכנות את מערכת יניקת האוויר באיזה קצב עליה לפעול כדי לספק אוויר נקי כל הזמן. ככל שמספר החלפות האוויר גבוה יותר, כך האוויר נקי יותר ולאורך זמן. עוד מציעים המטהרים חסימת אבק, אבקני פרחים, עשן סיגריות, נבגי עובש, עשן של טיגון וריחות רעים.


באג מציעה דגם בסיסי AP-1009CH בעלות של 1,000 שקל עם שלושה מסננים. הדגם AP-1516D הנמכר ב-1,600 שקל מגיע עם ארבעה מסננים, טיימר, מצבי סינון אבק מהירים יותר ומעבר בין זרימה ממוקדת (בריזה היוצאת מהחלק הקדמי של המטהר) למולטי זרימה (בריזה היוצאת מהחלק הקדמי ומהחלק העליון במקביל).

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

בואו תראו תמונות של גאדג’טים באינסטגרם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: