רובוטים שואבי אבק

סקירה: Jimmy VW302 – מנקה חלונות חשמלי

מוצרי ניקוי טכנולוגיים הפכו לפופולאריים מאוד בישראל. חברת Jimmy החלה למכור לאחרונה מנקה חלונות חשמלי, שיעזור לכם להפוך את פעולת הניקוי לקצת יותר ידידותית

תקופה ארוכה שאנחנו רואים פריחה בתחום מוצרי הניקוי הטכנולוגיים לבית, בין אם מדובר בשואבי אבק אלחוטיים, רובוטי שואבי אבק או מטהרי אוויר. רק לפני מספר שבועות, החלה לפעול חברת Jimmy בישראל באמצעות יבוא רשמי של רונלייט. מלבד שואבי האבק האלחוטיים (לסקירה על JV51) היא גם מביאה מנקה חלונות חשמלי – VW302, שאמור לעזור בשמירה על חלונות מבריקים. מדובר בפתרון מעניין, שמאפשר להפוך את פעולת הניקוי המרגיזה לקצת יותר ידידותית למשתמש.

IMG_20190418_141100
ג’ימי VW302. צילום צחי הופמן

הפעלה: הערכה של ה-VW302 כוללת מספר רב יחסית של אביזרים ולכן שימוש בחוברת הוראות עוזר בהבנה הראשונית של המוצר הזה. הג’ימי נראה כמו איזה מגב עתידני, יש לו מיכל מים אליו המים המלוכלכים נשאבים (נפח של 100 מיליליטר). לג’ימי יש כפתור בודד להפעלה ונורה בצבע ירוק/אדום, המסמנת את מצב הסוללה. בנוסף, יש גם בקבוק ריסוס וסחבה. בעיקרון יש חמישה חלקים שצריך לחבר בינהם במוצר הזה.

ג’ימי VW302 – שאיבת מים מהירה מהחלון

ניקוי: הג’ימי מורכב משני מכשירים: המגב החשמלי והבקבוק ריסוס עם הסחבה. לא חייבים להשתמש בבקבוק הריסוס הזה, אפשר גם להשתמש בבקבוקי ריסוס שקונים בסופר עם חומר ניקוי לחלונות. באופן כללי,  אני לא מצאתי את הסחבה או הבקבוק ריסוס יעלים לשימוש, בעיקר שגם מנסים להשתמש בהם, ההברגה של החלק עליו מורכבת הסחבה מתפרק מהבקבוק במהלך הניקוי. אני חושב שהניקוי עצמו גם יותר יעיל עם נוזל ניקוי יעודי.

IMG_20190418_141202
מגיע עם מרסס מים. צילום צחי הופמן

הג’ימי שואב בקלות את המים/חומר ניקוי שמתיזים על החלון. הוא חוסך את הפעולה המעצבנת של ניקוי חלון עם נייר עיתון. הוא עובר בקלות על החלון ואפשר גם להשתמש בו על שולחנות זכוכית. דווקא בחלונות באוטו התקשיתי לעשות איתו עבודה מספיק טובה, כי יש להם פינות עגולות שהוא לא מגיע אליהן. הבעיה בניקוי חלונות, שחייבים לסיים לעבור עם הג’ימי מצד לצד, אחרת נשארים פסים ברורים באמצע. הפתרון כמובן הוא לעבור אחר כך, על האזורים שנשאר בהם פס קטן עם מטלית. לא נשארים הרבה כאלו במהלך פעולת הניקוי, אז זה לא קריטי.

מלבד ניקוי חלונות, השתמשתי בג’ימי לניקוי מראות בבית ושולחנות זכוכית. הוא עשה עבודה טובה גם כן, אבל כדאי לשים לב, שאם יש לכלוך עקשן, תצטרכו לנקות אותו לבד ולא עם הג’ימי.

עבור ריקון המים המלוכלכים מהג’ימי, יש חריץ קטן עם כיסוי פלסטיק, אותו צריך לפתוח ולרוקן את המים. אין דרך לפתוח לגמרי את המכשיר עבור שטיפה פנימית שלו.

Jimmy_VW302-2

סוללה: זמן העבודה של הג’ימי עומד על קצת פחות מחצי שעה, שזה יחסית הרבה עבור פעולת ניקוי של חלונות/מראות. המטען הוא מסוג מיקרו USB המיושן.

מחיר: 230 שקל

סקירה: AEG FX9 Ultimate – שואב אלחוטי המזהה אבק בחושך

בשורה התחתונה, הג’ימי VW302 הופך את פעולת ניקוי החלונות המרגיזה לקצת יותר קלה. המוצר לא מושלם, ומצאתי את עצמי עושה ניקוי קל עם מטלית באזורים מלוכלכים שהג’ימי השאיר. מי שגר בבית עמוס בחלונות זכוכית גדולים, יעריך את המוצר הזה.

Jimmy משיקה 3 מוצרים חדשים בישראל

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: