כללי

סקירה: פיליפס BDM3470 – מסך מחשב אחד בגודל של שניים

אם אתם נוהגים לחבר שני מסכים למחשב שלכם, ה-BDM3470 של פיליפס אמור לתת לכם שטח תצוגה דומה במסך אחד בתצורת 21:9

בדומה לטלוויזיות בסלון, גם מסכי המחשב גדלים כל הזמן. בעוד שחלקנו משתמשים במסך אחד בחיבור למחשב, יש כאלו שמעדיפים לחבר שני מסכים, לעבודה יעילה יותר עם מספר רב של חלונות. דגם BDM3470 של פיליפס פונה בדיוק לקהל הזה, שלא מספיק לו לעבוד עם חלון מרכזי בודד. הדגם של פיליפס מגיע בגודל 34 אינץ’ וביחס רחב מאוד של 21:9, כך שנוח יותר לעבוד עם מספר חלונות במקביל.

BDM3470_ftl image

עיצוב: ל-BDM3470 יש נוכחות פיזית גדולה בשולחן וזה לא מפתיע. מדובר במסך גדול מאוד ורחב מאוד. המסך קיבל את השם – Panoramic UltraWide Screen, כאשר הוא מאפשר לפתוח שתי חלונות בצורה מלאה או לעבוד עם תוכנת עריכת וידיאו המתפרשת על פני כל המסך. הציר עליו יושב המסך, מאפשר להוריד את המסך כמעט עד גובה השולחן או לעלות אותו כמעט לרמה שצריך לעמוד בשביל להסתכל עליו. הדבר מאפשר לבצע התאמה אישית לגובה המעודף של המסך. ניתן גם לסובב את המסך לרוחב (Pivot) עבור עבודה עם תוכנות מתאימות.

פיליפס BDM3470 – פרופילים לעבודה עם מסמכים או צפייה בסרטים

תפעול: בחלק הימני התחתון נמצאים הכפתורים לביצוע ההגדרות במסך. הכפתור בעל השימוש השכיח מבחינתי היה ההגדרות המהירות. זה הציע שינוי פרופיל מהיר לעבודה משרדית, שהייתה נוחה לי מבחינת הצבעים ועוצמת התאורה האחורית לעבודה במהלך היום עם חדר מואר היטב ליד חלון גדול. הפרופיל בו השתמשתי בלילה היה אקונומי, בו התאורה האחורית הייתה נמוכה בצורה משמעותית ולא סינוורה לי את העיניים. יש עוד מספר פרופילים לתמונות, סרטים ומשחקים.

philips3470-2
אין כמו לראות נטפליקס על מסך מחשב 34 אינץ’. צילום צחי הופמן

תצוגה וסאונד: ה-BDM3470 הוא מסך בטכנולוגיית LCD ברזולוציה של 3440 על 1440 פיקסלים. המסך מגיע ביחס 21:9, מה שמאפשר לו להיות רחב מאוד, כך שהוא מאפשר לעבוד עם שני חלונות פתוחים בצורה מלאה או מספר חלונות נוספים בגודל קטן ופחות נוח. רוב היום עבדתי עם שני חלונות פתוחים בדפדפן, למשל, חשבון המייל הפרטי ומעבד התמלילים. הדבר חסך לי את המעבר בינהם. המסך מגיע בטכנולוגיית IPS המספקת טווחי צפייה רחבים, כך שגם ניתן לצפות במסך בקלות במצב Pivot.  פיליפס שילבה במסך הזה פרופיל בשם SmartUniformity, אשר כויל כך שיספק דיוק ברמת התאורה האחורית ובצבעים. הפרופיל הזה אמור להתאים לצלמים וגרפיקאים.

השימוש העיקרי שלי במחשב הוא לעבודה במסמכים, קריאה באתרים וצפייה בווידיאו. הפונטים על המסך נראים חד ולא מכאיבים בעיניים אחרי שעות ארוכות. הצבעים במסך עשירים, במיוחד שעוברים לפרופיל סרטים. רק כדאי לשים לב, שלפחות בתוכן שאני ניסיתי לצפות בו, התמונה לא נמתחת על גבי כל המסך ויש שוליים משמעותיים בצדדים. רמת התאורה האחורית חזקה, כך שאין בעיה לשבת עם המסך הזה ולעבוד בחדר מואר היטב.

פיליפס BDM3470 – יש רמקולים, אבל אל תתלהבו מהם

המסך כולל רמקולים פנימיים, הם מספקים עוצמה גבוהה, אבל עדיין מוגבלת עם צליל שטוח חסר עומק. זה פתרון נחמד אם אין לכם רמקולים יעודיים למחשב, אבל לא מעבר לזה.

חיבורים: שני חיבורי USB 2.0 ועוד שני חיבורי USB 3.0, המאפשרים לחבר אביזרים שונים וגם לטעון את הסמארטפון. כניסת HDMI 2.0 וגם VGA, DVI Dual Link ו-DisplayPort.

מחיר: 3,000 שקל (לגודל 34 אינץ’)

סקירה: LG UK850 – מסך מחשב ברזולוציית 4K

בשורה התחתונה, פיליפס יצרה כאן מסך ביחס לא שכיח, אשר אומנם תופס שטח פיזי גדול על גבי השולחן, אבל מספק שטח עצום לעבוד איתו עם מסמכים ותוכנות עריכת וידיאו/גראפיות. איכות התצוגה מעולה ואפילו העיצוב נראה טוב.

סקירה: טושיבה Portege X30T – לפטופ במשבר זהות מותגי

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: