חדשות

תערוכת CES: הטלוויזיות החדשות של סוני

בתערוכת הטכנולוגיה CES, התמקדה השנה סוני בדגמים בטכנולוגיית Mini-LED, הכוללים מעבד משופר ויכולת למצוא את השלט הרחוק בסלון בפקודה קולית

תערוכת הטכנולוגיה CES נפתחה השבוע בלאס וגאס, למרות שחברות רבות בחרו לעבור להציג רק באונליין, הן לא ויתרו על ההכרזות החשובות. סוני התמקדה השנה בטלוויזיות עם

טכנולוגיית ה-Mini LED, אשר באה לתת חוויה טובה יותר מזאת הקיימת במסכי LED רגילים, אבל היא עדיין פחות טובה מטכנולוגיית ה-OLED שסוני ו-LG בדרך כלל מתמקדות בהן.

סוני Z9K. צילום יח"צ
סוני Z9K. צילום יח”צ

סוני דאגה להדגיש את היכולות של המעבד שלה – Cognitive Processor XR, בעוד שהדור הקודם הבין איך המוח עובד, בדור החדש, המעבד יודע להציג צבעים יותר עמוקים ולנתח טוב יותר את העומק של אובייקטים, באמצעות מיפוי משופר שלהן, כך שאותם עצמים נראים יותר טבעי.

דגם הדגל של החברה ל-2022 הוא ה-Z9K, מסך בטכנולוגיית Mini-LED, ברזולוציית 8K ובגדלים 75 ו-85 אינץ’, לצד דגם Mini-LED נוסף ברזולוציית 4K, ה-X95K. זה מגיע בגדלים 65, 75 ו-85 אינץ’.

סוני Z9K. צילום יח"צ
סוני Z9K. צילום יח”צ

בעוד שמסכים בטכנולוגיית LED מתקשים להתמודד עם אור מסנוור וחושך מוחלט, טכנולוגיית ה-Mini-LED בטלוויזיות של סוני עושה את זה עם שליטה טובה יותר בתאורה האחורית (ומספר גדול יותר של נורות לעומת מסכי Full Array LED), טכנולוגיה לה סוני קוראת – XR Backlight Master Drive המופעלת באמצעות המעבד החדש, כאשר היא מבינה טוב יותר אילו אזורים צריכים להיות חשוכים ואילו מוארים. התוצאה: שיפור בצפייה באזורים עם ניגודיות בצבעים, אזורים מוצללים ופחות תופעה של הארה מסביב לאובייקטים (Less Blooming).

מסכי ה-Mini-LED החדשים גם כוללים את טכנולוגיית Acoustic Multi-Audio של סוני. בטלוויזיות רבות הצלילים יוצאים מהחלק התחתון של המסך והתחושה היא של סאונד מוגבל, בדגמים החדשים של סוני, הסאונד בוקע ממרכז המסך, כך שהתחושה פחות מוגבלת ודיאלוגים של שחקנים נשמעים צלול יותר.

גוגל, איפה השלט רחוק?

סוני שלט רחוק. צילום יח"צ
סוני שלט רחוק. צילום יח”צ

כולנו איבדנו מתישהו את השלט רחוק שלנו בבית וחיפשנו אותו מתחת לספה. סוני משתמשים בחיבור שלהם עם גוגל על מנת שתוכלו לבקש מהסייענית הקולית – גוגל אסיסטנט למצוא לכם את השלט. הדבר מתבצע באמצעות פקודה קולית “גוגל, איפה השלט רחוק?”. לאחר מכן, צליל יבקע מהשלט. כמו כן, השלט החדש קומפקטי יותר, מכיוון שסוני הסירה ממנו את כפתורי הספרות וגם יש לו תאורה אחורית, המאפשרת לתפעל אותו בצורה נוחה יותר בחדר חשוך.

שיחות וידיאו וזיהוי קירבה של צופים

סוני Z9K. צילום יח"צ
סוני Z9K. צילום יח”צ

סוני מציעה לרכישה כאביזר נוסף את המצלמה Bravia Cam (בחלק מהדגמים המצלמה היא חלק מהערכה). זאת מאפשרת שיחות וידיאו דרך השירות גוגל Duo ובהמשך דרך שירותי צ׳אט נוספים. בנוסף, המצלמה גם מזהה שאדם נמצא ליד המסך, על-מנת שהיא תוכל לכוון את התמונה והקול בהתאם למרחק והמיקום של אותו צופה. כמו כן, הטלוויזיה יודעת לזהות שאדם קרוב מדי לטלוויזיה, כך שהיא תוכל לבקש ממנו להתרחק (באמצעות התראה על המסך). זהו פתרון שמתאים בעיקר עבור הורים, שנמאס להם להגיד לילדים שלהם להתרחק מהטלוויזיה. מעבר לזה, המצלמה גם מאפשרת שליטה במסך באמצעות מחוות של תנועות הידיים (דבר שסמסונג כבר ניסתה לפני כמה שנים ולא ממש הצליח).

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

גרמין Venu 2 Plus – שיחות טלפון מהשעון

סמסונג השיקה את ה-Galaxy S21 FE 5G

חברת שואבים-שוטפים חדשה בישראל – Tineco

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: