כללי

סקירה: MX Master 3S של לוג׳יטק – הבטחה לשקט

עכבר הפרימיום של לוג׳יטק מגיע כשלוש שנים לאחר השקתו של הדור הקודם, הוא עדיין מציע את אותן יכולות פרודוקטיביות, כאשר החברה גם שמה דגש על השקט בשימוש שלו

עברו כשלוש שנים מאז שלוג׳יטק השיקה את עכבר הפרימיום שלה – MX Master 3. הדגם החדש – MX Master 3S אומנם לא מציג מהפכה, אבל הוא כן בא לשדרג עכבר שגם ככה עבד בצורה מצוינת.

לוג׳יטק MX Master 3S. צילום צחי הופמן
לוג׳יטק MX Master 3S. צילום צחי הופמן

לוג׳יטק מתמקדת בין היתר במוצרים האחרונים שהשיקה בשקט. גם ב-MX Master 3S החברה השוויצרית סימנה לה למטרה להפחית את הרעש של ההקלדה בעכבר. טכנולוגיית ה-Quiet Clicks של לוג׳יטק מפחיתה לדבריה 90% מרעש ההקלקה לעומת הדור הקודם. בבדיקה שלי, אכן כמעט שלא שומעים את ההקלקה, במיוחד לעומת ה-MX Master 3. גם הגלגלת המרכזית – MagSpeed עובדת בשקט מוחלט, לעומת הצליל החלש שהיה בדור הקודם.

בעוד שהדור הקודם הציע רמת דיוק גבוהה באמצעות חיישן 4,000 DPI, עכשיו כבר מדובר ב-8,000 DPI. גם כאן, העכבר יודע לעבוד על משטחים רבים, כולל זכוכית שקופה, כך שמי ששולחן העבודה שלו עשוי זכוכית, לא תהיה לו בעיה לעבוד עליו.

לוג׳יטק MX Master 3S. צילום יח״צ
לוג׳יטק MX Master 3S. צילום יח״צ

MX Master 3S – התאמה של הכפתורים לתוכנה המועדפת

הגלגלת הראשית – MagSpeed מציעה בדומה לדור הקודם, החלקה של 1,000 שורות בשנייה, לא מדדתי את זה, אבל ההחלקה מאוד מהירה ואפשר לקבוע עם האצבע, אם לבצע גלגול איטי בין שורות או החלקה מהירה, שתיקח אותנו לתחתית העמוד. בכל אופן, התחושה מאוד חלקה ושקטה, כאשר צריך לבצע גלילה מהסוג הזה. מתחת לגלגלת, קיים כפתור Shift Wheel Mode המאפשר לקבוע אם הגלגלת תסתובב חופשי או באיטיות. באזור של האגודל קיימת גלגלת צדדית, לניווט בצורה אופקית במסמכים/תוכנות. כפתור Gesture מאפשר לעבור במהירות בין דסקטופים. הכפתורים בעכבר ניתנים לתכנות, למשל, הגלגלת הצדדית, מאפשרת לבצע באמצעותה ניווט אופקי באקסל, בעוד בוורד היא משמשת לזום.

לוג’יטק כבר הגדירה חלק מהכפתורים, כך שבדפדפן כרום ישנהם כפתורים יעודיים למעבר קדימה ואחורה, הגלגלת הצדדית משמשת למעבר בין טאבים פתוחים ולחיצה על הגלגלת הראשית על לינק משמשת לפתיחה שלו כטאב חדש. התוכנה של לוג’יטק מזהה במחשב את האפליקציות המותקנות ומבצעת התאמה של הפרופילים שלהן בצורה אוטומטית.

התוכנה של לוג׳יטק נקראת Options+ והיא מאפשרת ללמוד על כל היכולות של העכבר וגם לבצע התאמה של הכפתורים לפי העדפה האישית.

לוג׳יטק MX Master 3S. צילום צחי הופמן
לוג׳יטק MX Master 3S. צילום צחי הופמן

מבחינת נוחות השימוש, ה-MX Master 3S הוא עכבר ארגונומי, תחושת השימוש בו נוחה, כאשר מיקום הכפתורים והקיצורים שניתן לבצע בעזרתם, חוסכים תזוזות מיותרות עם היד לביצוע הפעולות האלו. בתור מי שרגיל לעכברים ארגונומיים, הדגם הזה אפשר לי לעבוד עם המחשב מבלי שהרגשתי תחושת כאב ביד לאחר שימוש ממושך.

העכבר של לוג׳יטק פועל בתקשורת אלחוטית בלוטות׳ וניתן גם לחבר אותו עם מתאם BOLT מסוג USB-A למחשב. מתאם ה-Bolt של לוג׳יטק גם עובד בתקשורת אלחוטית, הוא אמור לספק רמת אבטחה גבוהה יותר מזאת של בלוטות׳ ולהתמודד טוב עם אזורים אשר עמוסים במוצרים אלחוטיים.

הסוללה הפנימית של ה-MX Master 3S מספקת עד 70 ימים של עבודה, שזה נהדר. אם שכחתם להטעין את הסוללה ואתם כנראה תשכחו, בלוג׳יטק מציעים באמצעות טעינה של דקה בודדת – 3 שעות עבודה. מחבר הטעינה כאן הוא USB-C.

מחיר: 470 שקל

בשורה התחתונה, ה-MX Master 3S ממשיך לשמור על מותג ה-MX Master של לוג׳יטק כפרימיום. ההתמקדות של לוג׳יטק בדור החדש היא בשקט שהוא מציע, אבל מלבד זה, מדובר בעכבר ארגונומי שיושב בצורה טובה ביד, כאשר הוא מציע מגוון כפתורים להתאמה, שהופכים את השימוש במחשב למהיר יותר. 

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

תגובה אחת

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: