שעונים חכמים

סקירה: Gear Fit 2 – צמיד חכם לריצה והתראות מהסמארטפון

חובבי הספורט נהנים משפע מוצרים המתאימים עבור מדידת הפעילות שלהם. בין אם מדובר בשעוני ריצה מקצועיים, שעונים חכמים או צמידים חכמים, הצרכן לא יתקשה למצוא היום מוצר המתאים לאורך החיים שלו. ה-Gear Fit 2  של סמסונג הוא צמיד חכם, המנסה לשלב בין תכונות של שעון חכם לצמיד ספורט.

מסך: הגיר פיט 2 מגיע עם מסך קמור בגודל 1.5 אינץ’. מדובר במסך מגע צבעוני בטכנולוגיית Super AMOLED. הצמיד כולל תאורה חזקה הברורה לצפייה גם באור שמש ישיר, כאשר יש לו גם מצב חוץ, המגביר עוד יותר את התאורה (למספר דקות מוגבל).

img_0049

 

 

ממשק: הגיר פיט 2 מבוסס על מערכת ההפעלה של סמסונג – טייזן. זו קיימת גם בשעונים החכמים והטלוויזיות החכמות של החברה. טייזן מציעה ממשק ידידותי, גישה מהירה לנגן המוזיקה, למדידת דופק, פעילויות ספורט (הליכה, ריצה, הליכון מדרגות, מכשיר חתירה, כפיפות בטן ואופניים), מענה באמצעות מסרון לשיחות נכנסות (הודעות קבועות או כאלו שנכתבו מראש דרך האפליקציה), סינון שיחות ואפילו הזנת נתוני שתיית קפה. קל מאוד להתמצא באפשרויות שהגיר פיט 2 מציע והכי חשוב, הוא מספק התראות בצורה נוחה להודעות מהוואטס אפ, פייסבוק מסנג’ר, מיילים וכמובן גם שיחות ומסרונים.

הגיר פיט הוא מוצר שנועד עבור חובבי ספורט או כאלו שרוצים לשפר במעט את הפעילות היומימית שלהם. לטעמי לא מדובר בתחליף עבור שעוני כושר מהסוג של גארמין או פולאר.

עיצוב: הדבר הראשון ששמים לב אליו שעונדים את הגיר פיט 2, הוא שהפלסטיק ממנו עשויה הרצועה, מרגיש נעים מאוד על פרק כף היד. מדובר בפלסטיק רך, קל מאוד, כזה המאפשר לשכוח מהצמיד במשך היום. הצמיד עמיד למים, אבל בסמסונג ישראל ציינו שמדובר בעמידות רק למים מתוקים.

04_gear-fit2_dynamic_blue_standard_online_s

 

צעדים: כמובן שהגיר פיט 2 מאפשר למדוד את הצעדים במשך היום. הצמיד מציע הגדרת יעד צעדים יומי (הנתון המומלץ הוא 10 אלף צעדים), כאשר הוא מציג באופן קבוע על גבי הטפט הראשי (בהתאם לטפט) את מספר הצעדים שהמשתמש הגיע אליו. בנוסף, ישנה מדידה של מספר קומות שהמשתמש הגיע אליו ונתוני שריפת קלוריות. דבר נחמד בצמיד מתרחש ברגע שמגבירים את קצב ההליכה במשך היום, הגיר פיט 2 מזהה את הפעילות באופן אוטומטי ומתחיל לעודד.

ריצה: הדגם הזה כולל התקן GPS פנימי, כך שחישובי מרחק מדויקים יותר ולא מתבססים על חישובי צעדים. הבעיה היחידה, לא תמיד הוא פעל בצורה טובה. היו מקרים, שה-GPS החליט שהוא לא מאתר את המיקום, גם לאחר 10 דקות ובמקרים אחרים הוא מצא את המיקום באופן מיידי. לדעתי, הסיבה לכך קשורה בסמארטפון אליו הוא מחובר (הבדיקה עצמה במהלך הריצה התבצעה ללא סמארטפון). אם דאגתי לבצע רענון בין האפליקציה סמסונג Gear בסמארטפון לצמיד עצמו, הכל עבד בצורה תקינה. הבדיקה עצמה התבצעה בסמארטפונים לא של סמסונג (וואווי Mate 8 ונוביה Z11 mini). יישום הריצה של סמסונג חביב, הוא כולל הגדרת יעדים, למשל, זמן, מרחק, קלוריות ומעקב נוח אחר השגת היעד. במהלך האימון מקבלים דיווחים על הצג או בקול (בתנאי שמחוברות אוזניות) על הביצוע. למשל, יש הודעה קולית כאשר עוברים חצי מהיעד וכאשר קרובים לסיום.

img_0053

 

דופק: צמידים רבים ושעונים חכמים מציעים אפשרות למדידת הדופק, הבעיה, שלפחות חלקם לא ממש אמינים בתחום הזה. הגיר פיט 2 עבד בצורה טובה במהלך ריצה ולא זייף (בהשוואה לשעון דופק של גארמין ForeRunner 235). הגיר פיט 2 בודק באופן אוטומטי את הדופק במהלך היום, כאשר הוא מציג היסטוריה של המדידות באופן פשוט לצפייה. מדובר באפשרות נוחה לראות מה היה הדופק המירבי והנמוך במשך שעות היום.

10_gear-fit2_dynamic_black_standard_online_s

 

מוזיקה: הגיר פיט 2 מאפשר לאחסן עליו מוזיקה ולהאזין לשירים גם ללא הסמארטפון. את השירים ניתן להעביר לצמיד באמצעות האפליקציה בסמארטפון (בתקשורת בלוטות’). אני לא מצאתי דרך להעביר שירים ישירות מהמחשב. נפח האחסון עומד על 4 ג’יגה. נגן המוזיקה פשוט לשימוש, אין לו יותר מדי יכולות. הצמיד תומך באוזניות בלוטות’, כך שניתן לצאת לריצה ללא סמארטפון וליהנות מחוויה נטולת חוטים.

סוללה: הסוללה של הגיר פיט 2 מאכזבת (קיבולת 200 מיליאמפר/שעה). היא אומנם שורדת יום שלם, משבע – שמונה בבוקר עד אזור חצות, אבל זה אומר שאתם לא תוכלו למדוד את השינה שלכם. כמו כן, אם תשכחו להטעין את הצמיד בלילה, תשארו בלי סוללה בבוקר.

סמסונג מציעה תושבת טעינה, המאפשרת להניח את הצמיד ולטעון אותו בלי להתעסק עם חיבורים שונים. זמן הטעינה סביר ועומד על 20% בתוך רבע שעה, לאחר חצי שעה הטעינה עמדה על 40% וטעינה מלאה בתוך כשעה וארבעים. לא מעט.

04_gear-fit2_dynamic_black_standard_online_s-1

בשורה התחתונה, הגיר פיט 2 הוא צמיד חכם, המאפשר להיפטר מהסמארטפון שיוצאים לריצה, כאשר במשך היום הוא מציע יתרונות באמצעות החיבור לטלפון. החסרון הגדול הוא בזמן הסוללה, שלא מחזיק יותר מיום שלם. מי שלא מעוניין בשעון חכם, אבל כן מעוניין במוצר למדידת צעדים וחיווי התראות מהסמארטפון, כדאי שיבדוק את הגיר פיט 2.

מחיר: 900 שקל

ציון: 9

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: