אוזניות

סקירה: AfterShokz Trekz Air – מוזיקה מעצמות הלחיים

השימוש באוזניות בריצה, ברכיבה על אופניים/קורקינט, בנסיעה בתחבורה הציבורית או במשרד הוא פופולארי. הבעיה, אנחנו אוטמים את עצמנו מהסביבה החיצונית וברכיבה על אופניים זה לא בטיחותי (ואסור,אבל זה לא הנושא של הסקירה) ובמשרד זה לא חברתי. חברת האודיו AfterShokz מציעה כבר מספר שנים אוזניות שפותרות בדיוק את הבעיות הללו: הן מאפשרות להיות מודעים לסביבה החיצונית וגם מתאימות לאנשים שלא אוהבים אוזניות In Ear. דגם ה-Trekz Air הוא גרסה חדשה ל-Trekz Titanium משנת 2016. הגרסה החדשה מציעה מספר שיפורים בעיצוב, במשקל וגם סאונד טוב יותר.

IMG_20180808_185245
צליל מעצמות הלחיים. צילום צחי הופמן

עיצוב: ה-Trekz Air הן אוזניות קשת היושבות על האוזניים, אבל הן לא נכנסות לאוזניים, אלא יושבות ממש לידן. בקושי מרגישים אותן על הראש, ובגלל שהן לא אוטמות את האוזניים, אפשר להסתובב איתן ולהמשיך לדבר עם אנשים או להיות מודעים לסביבה (הסבר על הטכנולוגיה בהמשך). הקשת האחורית בולטת ולא נצמדת לעורף, זה אומר שאי אפשר להישען עם האוזניות בנוחות לכורסא. האוזניות עמידות לזיעה ורטיבות (תקן IP55) והן כוללות כפתור מרכזי באזור הרמקולים. זה מאפשר מעבר בין השירים קדימה (אי אפשר להעביר שיר אחורה), עצירה ומענה/ניתוק שיחה. כפתורי הווליום ממוקמים בחלק התחתון הפנימי של האוזניות. הכפתורים האלו כוללים קומבינציות רבות שאי אפשר באמת לזכור את כולן: 3 שניות לכיבוי/הדלקה, לחיצה על 2 הכפתורים בו זמנית לשתי שניות עבור השתקה בזמן שיחה, לחיצה על שתי הכפתורים ל-3 שניות בזמן האזנה למוזיקה לשינוי אקולייזר ולחיצה על אחד הכפתורים לא בהאזנה למוזיקה לחיווי קולי על מצב הסוללה.

IMG_20180808_184955
ערכת Trekz Air. צילום צחי הופמן

דגם ה-Air קל יותר מקודמו – 30 גרם לעומת 36 גרם, אפשר לראות את זה באזור בו ממוקמים הכפתורים והסוללה, שהפך לקטן יותר. מדובר גם באוזניות נוחות מאלו הישנות. דגם ה-Titanium מגיע עם 2 רצועות גומי קטנות המאפשרות להתאים את הגודל של האוזניות לראש. הדגם הנוכחי לא כולל אותן, אבל הן ישבו לי בצורה טובה ולא הרגשתי שאני צריך שינוי כלשהו. חוסר הנוחות היחיד שהיה לי, התרחש בזמן ריצה. אני מרכיב משקפיים והרצועה יושבת על המשקפיים, כך שלאחר זמן מסוים הרגשתי שהרצועה מעט לוחצת באזור האוזניים.

AfterShokz_Trekz_Air_Lifestyle-53_3

סאונד: אנחנו רגילים לשמוע צלילים מהאוזניים, אבל ה-Trekz Air מאפשרות להאזין למוזיקה דרך עצמות הלחיים, ישירות לאוזן הפנימית. האוזניות כוללות רמקולים הרוטטים מעט בזמן שהן מוצמדות ללחי, קרוב מאוד לאוזן (לא מרגישים את הרטט בזמן האזנה למוזיקה). התחושה ששומעים את המוזיקה מהאוזניים, אבל גם לא. מה שמגניב או מוזר, זה שברגע שאוטמים את האוזניים, הבאס נשמע הרבה יותר טוב והצליל עמוק יותר אבל עמום. ב-AfterShokz מצרפים לערכה זוג אטמי אוזניים, המאפשרים להאזין בצורה הזו למוזיקה ולהתנתק מהסביבה (שממש חייבים). מבחינת איכות הצליל, לא מדובר באוזניות לאודיופילים, הצליל שטוח, הוא לא עמוק, אבל הוא ברור ועושה את העבודה. יש מעט זליגת סאונד, אבל היא מתקיימת רק בווליום גבוה ומרגישים אותה בעיקר במקומות שקטים.

ה-Trekz Air כוללות חיבור לשני מכשירים בו זמנית, כמו סמארטפון ולפטופ. בניגוד לאוזניות רבות שסובלות מהפרעות בשמע או צליל לא נקי בזמן חיבור כפול, כאן זה עבד נהדר. גם המיקרופונים עבור ביצוע שיחות היו מספיק רגישים ולא קיבלתי תלונות על איכות הקול ממני.

סוללה: זמן העבודה של האוזניות עובר את ה-6 שעות שעות וזה אמור להספיק לכל אחד. מחבר הטעינה כרגיל הוא מיקרו USB וחבל.

מחפשים אוזניות ספורט? לכל הסקירות

מחיר: 685 שקל (יבואן רשמי בנדא)

בשורה התחתונה, ל-Trekz Air יתרונות רבים, בגלל הטכנולוגיה בה הן עובדות (צליל דרך עצמות הלחיים). האוזניות נוחות, לא כואבות בתוך האוזניים ומתאימות לאנשים שלא אוהבים אוזניות In Ear. האוזניות מיועדות לספורט, אבל גם ניתן לחבר אותן בו זמנית ללפטופ ולסמארטפון ואפשר להסתובב איתן כל היום ועדיין לנהל שיחות עם אנשים שנמצאים סביבכם. הסאונד הוא לא לאדיופילים, אבל עושה את העבודה.

ציון: 8

לעדכונים על ידיעות חדשות, הירשמו לערוץ הטלגרם The Gadget Reviews

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: