רובוטים שואבי אבק

סקירה: Jimmy JV51 – שואב אבק אלחוטי ומוצלח ב-800 שקל

דייסון היא יצרנית שואבי האבק האלחוטיים השולטת בשוק, אבל Jimmy היא אלטרנטיבה זולה בהרבה עם ביצועים מוצלחים

קטגוריית שואבי האבק האלחוטיים מגדילה את נתחי השוק שלה באופן קבוע, כאשר אנשים מגלים כל הזמן את היתרון במוצר מהסוג הזה. לאחרונה נכנסה לישראל ביבוא רשמי חברת Jimmy, המציעה אלטרנטיבה זולה בהרבה לזאת של דייסון היוקרתית. בשבועות האחרונים דייסון ספגה מכה תדמיתית קשה, כאשר מגזין הצרכנות החשוב – Consumer Reports הסיר את ההמלצה לרכוש את מוצריה. המגזין מצא בעיות בתפקוד שואבי האבק האלחוטיים של דייסון לאחר מספר שנים של שימוש. אז האם שואב אבק אלחוטי במחיר יחסית נמוך, מצליח לתת עבודה לעומת המתחרים? הנה הסקירה המלאה שלי.

20190318_133412
הערכה המלאה של ה-JV51. צילום צחי הופמן

הפעלה: הג’ימי מורכב מ-3 חלקים וההרכבה הראשונית שלו מתבצעת במהירות. מלבד זה, יש סוללה נשלפת ומטען. הערכה כוללת 4 ראשים שונים לשאיבה: מברשת ממונעת גדולה ועוד מברשת ממונעת קטנה המתאימה לספות. מלבד זה, יש עוד 2 ראשים קטנים לשאיבה של מסילות, שולחנות ושאר רהיטים. לשואב יש שני כפתורים: כפתור אחד להפעלה שלו – לחיצה בודדת משאירה את השואב עובד ואין צורך ללחוץ עליו בכל זמן העבודה. כפתור נוסף מאפשר לעבור למצב טורבו.

20190318_132857
מיכל האבק של ג’ימי. צילום צחי הופמן

Jimmy JV51: שואב הכל בלחיצת כפתור

שאיבה: מה שחשוב, שהג’ימי מצליח לשואב בעוצמה חזקה את הלכלוך, גם משטיחים בבית וגם באוטו. עבור העבודה באוטו, נפרדתי מהמוט המאריך, וחיברתי את אחד המתאמים ישירות למנוע של השואב. הניקיון עבר חלק. שאיבה של מסילות בבית התבצעה בצורה חלקית, מכיוון שבהרבה מקרים הראש של הג’ימי לא מצליח להגיע לאבק. באופן כללי חוויית השאיבה לא שונה משואבים רבים אחרים. מדובר בשואב שנוח להחזיק אותו ביד, הוא שוקל קצת פחות מ-1.5 ק”ג, כך שקל להתנייד איתו ולשאוב במקומות גבוהים. במצב שאיבה רגיל, הרעש שבוקע מהשואב על גבול הסביר, במצב טורבו הוא מאוד רועש. מיכל האבק מגיע בנפח של חצי ליטר. פשוט מאוד לרוקן אותו, אבל תמיד יש חלקי אבק או שיערות שנתפסים בסגירה, מה שדורש להסיר אותם באופן ידני.

20190318_133045
ג’ימי במצב קומפקטי. צילום צחי הופמן

סוללה שמחזיקה חצי שעה

סוללה: דבר מרגיז בטעינה של ה-JV51 הוא היעדר תחנת עגינה. בערכה אומנם מצורף מתלה של השואב לקיר, אבל הוא לא כולל חיבור אוטומטי למטען. הדבר דורש להכניס בכל פעם את כבל החשמל לתוך הסוללה (לא צריך להפריד את הסוללה מהשואב). במצב טורבו הסוללה תספיק לקצת יותר מ-6.5 דקות, שזה ממש מעט. במצב שאיבה רגיל, שכנראה מספיק ברוב המקרים, הסוללה מחזיקה כחצי שעה.

מחיר: 790 שקל, כולל ערכת אביזרים (יבואן רשמי רונלייט, אחריות לשנה)

לסקירה על הרובוט שואב אבק של שיאומי

לסקירה על השואב אבק האלחוטי של LG

בשורה התחתונה, ה-JV51 של ג’ימי הוא שואב אבק שעושה את העבודה, במחיר נמוך בצורה משמעותית מזה של דייסון. הוא לא מאכזב ומצליח לנקות ביעילות. למרות היתרונות, צריך גם לשים לב לחסרונות, במצב טורבו הסוללה נגמרת מהר ואין תחנת עגינה נוחה לטעינה. מצד שני, מדובר בחסרונות שאפשר לחיות איתם.

לעוד סקירות, כנסו לערוץ שואבי האבק

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

בואו תראו תמונות של גאדג’טים באינסטגרם

ציון: 9

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: