רובוטים שואבי אבק

סקירה: שיאומי Mi Air Purifier 2S – אוויר נקי בבית

חברת שיאומי רוצה שתתחילו לרכוש מטהרי אוויר עבור הבית שלכם. לצורך כך היא מציעה את ה-Mi Air Purifier 2S, המבטיח לעזור לכם לשמור על אוויר נקי

חברת שיאומי רוצה שתתחילו לרכוש מטהרי אוויר עבור הבית שלכם. למה אתם צריכים אחד כזה? למרות שאנחנו לא מרגישים את זה, הבית שלנו כנראה מזוהם בתרכובות אורגניות נדיפות, חלקיקים נשימים ומזהמים ביולוגיים כמו נבגים של עובש. מקורות הזיהום הביתי המגיעים אלינו הביתה הם מגוונים וכוללים פליטה מתהליכי שריפה, למשל, מבישול ועישון. כמו כן, מפליטת מזהמים מחומרי ניקוי, מחומרי בנייה ומפריטי ריהוט. בקיצור, כנראה שלחלקנו אין אוויר נקי בבית ולשיאומי יש את הפתרון. הנה הסקירה שלי על ה-Mi Air Purifier 2S.

20190401_155814
שיאומי מסדרת לכם אוויר נקי בבית. צילום צחי הופמן

עיצוב: ל-Mi Air Purifier 2S יש נוכחות רבה בבית. המטהר האוויר הזה גדול יחסית ותופס מקום מכובד. הוא מגיע בגובה 73.5 ס”מ וברוחב ועומק של 26 ס”מ. בחלק העליון שלו ממוקמים המאווררים, החסומים על-ידי רשתות פלסטיק קשיחות, האמורות להקשות על הכנסת אצבעות.

שיאומי Mi Air Purifier 2S – אפליקציה וחיבור לאינטרנט

תצוגה: שיאומי מציעה אפליקציה עבור המטהר, אבל על המכשיר גם מופיע מסך OLED צבעוני. בחלק העליון של המטהר קיים חיישן לזיהוי עוצמת האור בחדר, כך שהתצוגה מתאימה את עצמה באופן אוטומטי. הצג מספק את כל המידע החשוב: מצב האוויר, הטמפרטורה ואחוזי הלחות בחדר. פס ירוק מעדכן בהצצה חטופה אם מצב האוויר תקין. בעיקרון מצב תקין הוא בין 0 ל-75, במצב בינוני שלא נתקלתי בו התצוגה עומדת על 75 עד 150 ובמצב אדום על 150 או יותר. הנתון הכי גבוה שהגעתי עליו עמד על 40, כאשר בדרך כלל זה היה יורד לאזור ה-10 ואפילו פחות. יחידת המדידה היא PM, כאשר החיישן של שיאומי מודד את איכות האוויר ב-2.5PM. ניתן לכבות את התצוגה באמצעות האפליקציה או דרך כפתור פיזי הממוקם בגב המכשיר.

20190401_160110
מסך תצוגה במטהר האוויר של שיאומי. צילום צחי הופמן

אפליקציה: בדומה למוצרים אחרים של שיאומי, גם המטהר אוויר ניתן לשליטה באמצעות האפליקציה – Mi Home. מכיוון שה-Air Purifier 2S מגיע עם התקן WiFi פנימי, ניתן לשלוט בו מרחוק עם האפליקציה וגם לקבל מידע על מצב האוויר, הטמפרטורה ואחוזי הלחות בחדר. האפליקציה מאפשרת מעבר מהיר בין מצבי העבודה של המטהר וגם תזמון ההפעלה והכיבוי שלו.

Screenshot_2019-04-03-21-05-12

החלפת הפילטר כל חצי שנה

טיהור אוויר: לפני שקיבלתי את ה-Mi Air Purifier 2S, הייתי סקרן לדעת אם האוויר אצלי בבית נקי ואם אני צריך להשתמש במוצר כזה אצלי? התשובה לפי המטהר אוויר של שיאומי היא לא. רמת האוויר אצלי בבית הייתה תקינה כל הזמן (ניסיתי למקם את המטהר בחדרים שונים). אומנם אצלי בבית אין צורך במוצר מהסוג הזה, אבל כמעט בטוח שבאזורים אחרים בארץ או במקומות הנמצאים ליד אתרי בנייה, הצורך במטהר אוויר עולה.

mi-2s

המטהר יודע לנקות את האוויר בחדר שלכם בערך ב-10 דק’, עבור חדר ששטחו עד 37 מ”ר. למטהר יש חיישן לייזר המזהה את החלקיקים שבאוויר, אשר גודלם קטן מ-0.3. מסנן האוויר הוא תלת שכבתי, הוא בנוי כמו צינור גדול בתצורת 360 מעלות. השכבה החיצונית מסירה חלקיקים גדולים באוויר כמו אבק ושיער, השכבה השנייה מסירה חלקיקים בגודל מיקרוני ולוכדת חיידקים מזיקים, כאשר השכבה הפנימית עשויה פחם פעיל והיא מסירה גזים רעילים, ריחות וחומרים מזיקים אחרים. אני לא הצלחתי לזהות נטרול ריחות בבית באמצעות הפילטר הקיים במסנן. שיאומי מציעה לרכוש שני סוגים שונים של פילטרים: מסנן Mi Air אנטיבקטריאלי  – יעיל לסינון חיידקים וקרדית האבק ב-150 שקל ומסנן Mi Air Anti-Formaldehyde – לסינון מתכות כבדות, ריחות לא נעימים וחומרים אורגניים – 170 שקל.

הפעלת המטהר מתבצעת בלחיצת כפתור בודדת על גבי החלק העליון של המטהר או באמצעות האפליקציה. ברגע שמפעילים את ה-Mi Air Purifier 2S במצב ברירת המחדל שלו, שוכחים ממנו. הוא שקט מאוד ולא מורגש. למטהר האוויר שלושה מצבי עבודה: אוטומטי בו המאוורר עובד בצורה שקטה, לילה בו המאוורר עובד אפילו חלש יותר ומצב ידני הניתן להתאמה. במקרה שמגדירים את המצב הידני על המקסימום, המאוורר עובד עם רעש חזק.

החלפת הפילטר נדרשת כל חצי שנה, כאשר בכל פעם שמדליקים את המטהר, המידע הזה מופיע באחוזים על הצג. עלות הפילטר המגיע עם המטהר עומדת על כ-200 שקל. ה-Mi Air Purifier 2S היה אצלי בבית קצת יותר משבועיים והוא עבד אצל עוד סוקר לפני שהגיע אליי. הפילטר עצמו התלכלך רק מעט באבק. מה שמראה שבסך הכל האוויר נקי.

לסקירות על שואבי אבק אלחוטיים ורובוטי שואבי אבק, כנסו לערוץ

שיאומי משיקה את ה-Redmi Go ב-380 שקל

מחיר: 750 שקל (יבואן רשמי המילטון)

בשורה התחתונה, אתם בסופו של דבר שואלים את עצמכם, אם אתם צריכים מטהר אוויר מהסוג של שיאומי בבית? אני לא הרגשתי איזה שיפור באיכות החיים שלי בעקבות השימוש ב-Mi Air Purifier 2S. כמו כן, גם על-פי המידע שהוא הציג לי, כנראה שאני לא צריך מוצר כזה אצלי בבית. מי שכן חושב שזה מתאים לו, ימצא את המטהר אוויר של שיאומי פשוט לשימוש, בזכות השקט בזמן העבודה והאפליקציה הנוחה.

ציון: 8

שיאומי השיקה את ה-Mi AirDots Pro 

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

 

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: