כללי

סקירה: C328 – מצלמת רכב לא יקרה של Mio

חברת Mio המוכרת מעולם מכשירי הניווט, השיקה מצלמת רכב C328, הכוללת רזולוציית Full HD, צילום בזווית 130 מעלות וחיישן תאונה

המודעות לשימוש במצלמות רכב (Dash Cam) עלתה בשנים האחרונות, כאשר ההבנה שמוצר כזה ברכב, יכול לעזור מאוד במקרה של אישום בעבירת תנועה או תאונה. המצלמות הנמכרות בשוק במאות שקלים בודדים, כבר מציעות תקופה ארוכה איכות צילום טובה ובעיקר שקט נפשי. חברת Mio הזכורה מהתקופה שבעולם עוד לא היה Waze, הציעה בזמנו מכשירי ניווט לרכב (PND), מוצרים שהצליחו בזמנו, אבל כבר נעלמו מהעולם לטובת הסמארטפונים. היום מיו מתמקדת בין היתר במצלמות רכב ודגם ה-C328 פונה לקהל המחפש מוצר מהסוג הזה.

Mio C328-1
Mio C328. צילום צחי הופמן

ממשק: הממשק של המצלמה מגיע בעברית, הוא מעוצב בצורה גראפית מעט מיושנת, אבל מאפשר לבצע את כל הדברים החשובים. בצד המצלמה ישנהם 4 כפתורים פיזיים לניווט, כאשר הכפתור העליון מספק את הגישה לתפריט הראשי. כאן ניתן לקבוע את רזולוציית הצילום, אורך קובץ הצילום (דקה בודדת או 3 דקות) ובחירת צילום עם אודיו. ההקלטה מתבצעת על גבי כרטיס מיקרו SD.

IMG_20190510_133406
Mio C328. צילום צחי הופמן

צילום: ה-C328 מתגאה ברזולוציית צילום Full HD, שהיא לגמרי מספיקה לצילום עבור מצלמת רכב. התוצאה סבירה ותספיק לכם עבור המטרה של המוצר הזה. זה לא הצילום באיכות הכי גבוהה שראיתי וגם המפתח צמצם F2.0 עושה רק עבודה חביבה בלילה. בכל אופן, אתם מקבלים פה מה שאתם צריכים, יכולת לזהות את הלוחית רישוי של הרכב מלפניכם ואיכות וידיאו טובה בשביל להבין מה קורה סביב הרכב ואולי לשתף את הווידיאו ברשתות החברתיות. המצלמה מציעה זווית צילום סבירה של 130 מעלות, זה לא קרוב למקסימום שאפשר לקבל היום, אבל זה מספיק. ניתן לסובב בקלות את המצלמה לצילום פנים של נוסעי הרכב.

במקרה של תאונה, למצלמה חיישן G-Sensor המזהה זעזוע, כך שקובץ הווידיאו נשמר בצד ולא ממשיך למצב בו הוא ימחק בהמשך על-ידי הקלטות חדשות.

אחד הדברים החשובים במצלמות רכב, שהן ידעו להתמודד עם החום הישראלי הכבד הנמצא ברכבים, בזמן שהם עומדים שעות רבות בחנייה. ה-C328 מורכב מעדשות זכוכית ומסנן אינפרה אדום, האמור להיות עמיד בטמפרטורה גבוהה. אני בדקתי את הדגם הזה במשך מספר שבועות, אומנם לא בחודשים יולי אוגוסט, אבל כן בתקופה שהיה חם. המיו שרד ללא בעיה וגם התושבת שלו המודבקת על השמשה לא נפלה.

טעינה: מחבר הטעינה כאן הוא סופר מיושן – מיני USB, כזה לא ראיתי כבר שנים ארוכות. לא ברור לי למה מיו משתמשת בו. שימוש בכבל טעינה USB-C או מיקרו USB, היה מאפשר בקלות להשתמש במצלמה הזאת תוך כדי שימוש במטען מצת עם מפצל. זהו דבר הכרחי היום, כאשר רוצים גם להטעין את הסמארטפון וגם להשתמש במצלמת רכב. בכל מקרה, מטען-מצת עם כבל מיני USB מצורף לערכה.

מחיר: 300 שקל (יבואן רשמי רונלייט)

בשורה התחתונה, המיו C328 היא מצלמת רכב לא יקרה המציעה את כל היכולות הבסיסיות הדרושות עבור רוב המשתמשים. הייתי שמח למצוא כאן גם התקן WiFi להעברת הקבצים בצורה נוחה יותר דרך אפליקציה לסמארטפון וכמובן מחבר טעינה עדכני יותר.

לסקירה על מצלמת הרכב של Yi

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: