חדשות כללי

וול סטריט מתחילה לאבד תקווה בטסלה

עם נפילת המניה, נראה כי האנליסטים והמשקיעים בוול סטריט משנים את יחסם לטסלה

לאחר שנים בהן זכתה טסלה (Tesla) ליחס חם ואוהב מצד המשקיעים, נראה כי חלה תפנית ביחס למניה בוול סטריט. השנה, מחיר המנייה של טסלה צנח בכמעט 40% וב-22% בחודש האחרון (נכון לסגירת השערים ביום שני).

הנתון המדאיג יותר מלבד המכירות המסיביות של המניה, הוא חוסר הוודאות בה נמצאת החברה. החודש גייסה טסלה 2.4 מיליארד דולר ממכירת מניות והמרת חובות. מה שהיה צריך לרכך את המכה של תוצאות הרבעון הראשון שהיו לא מוצלחות במיוחד, ולדחוף את מחיר המניה כלפי מעלה. בניגוד לעבר, הפעם זה לא קרה ומחיר המניה ממשיך במגמת ירידה.

שינוי דפוס זה מצד המשקיעים מבשר על אתגרים משמעותים יותר מאשר אכזבת המשקיעים, אשר רק עתה הראו אמון בחברה. אחרי הכל, גיוס הכסף של החודש האחרון לא מבטל את הצורך של טסלה לבצע גיוסים נוספים בטווח הבינוני.

אילון מסק
אילון מאסק – Daniel Oberhaus (2018)

נראה כי טסלה תמשיך להיות תלויה בנדיבות של שוק ההון כדי לשלם את החשבונות החודשיים ותנסה למשוך כשרונות באמצעות אופציות. כפי שאנחנו מכירים את וול סטריט, ככל שהיא נדיבה יותר, כך היא שאפתנית יותר. השנה, כחלק מה”דיאטה הספרטנית”, כפי שקרה לאילון מאסק (Elon Musk) מנכ”ל החברה, טסלה פיטרה עובדים, סגרה חנויות וקיצצה מחירים.

מאסק עומד כעת בצומת דרכים קריטית מול המשקיעים בטסלה, שיקבעו את עתיד החברה. אנחנו יכולים רק לקוות שטסלה תתרומם ותחזור למסלול חזק יותר וחדשני יותר.

סקירה: נוקיה 9 – סמארטפון עם 5 עדשות

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: