רובוטים שואבי אבק

סקירה: Roborock S50 – גם שואב וגם מנגב רטוב

הרובורוק S50 נמצא בשוק כבר תקופה ארוכה, אבל אם לא בא לכם להוציא סכומים מוגזמים על רובוט שואב אבק, כדאי לכם לקרוא את הסקירה הזאת

ה-Roborock הפך להיות מותג שואבי אבק פופולארי בישראל, בזכות המחיר האטרקטיבי שלו ומגוון היכולות החכמות שהוא מציע. דגם ה-S50 נמצא כבר תקופה ארוכה בשוק ויש לו אפילו מחליף, אבל הוא עדיין מציע פתרון ניקוי מוצלח, ההופך אותו למוצר ששווה להכיר, מול מגוון המתחרים אשר רובם נמכרים במחירים יקרים בהרבה.

roborock s50-3
רובורוק S50. צילום צחי הופמן

רובורוק S50 – אפליקציה מצוינת למיפוי הבית

הפעלה ואפליקציה: ה-S50 אומנם כולל רק 3 כפתורים המאפשרים להפעיל אותו, לבצע ניקוי מקומי או לשלוח לטעינה, אבל רוב העבודה מתבצעת עם האפליקציה Mi Home של שיאומי. לאחר הגדרת האפליקציה וחיבור הרובוט לרשת ה-WiFi המקומית, הרובוט יתחיל בעבודה. הוא יבצע מיפוי לייזר של הבית בפעם הראשונה ואז ייצור לכם מפה של הדירה. דבר זה מאפשר לנקות אזור מסוים או לחסום אזורים אחרים, אליהם אתם לא רוצים שהרובוט יגיע. זוהי דרך אלגנטית בהרבה לניקוי הבית, במקום שימוש בקירות וירטואליים. מה שכן היה חסר לי, היא אפשרות לחלק את הבית לשמות של חדרים. כך שאם אני ארצה שה-S50 ינקה רק את המטבח בלחיצת כפתור, אני אוכל לעשות את זה. האפליקציה גם מאפשרת הפעלת הרובוט מרחוק, כאשר לא נמצאים בבית או תפעול שלו בתור שלט רחוק, כך שניתן לכוון ידנית את מיקום הניקוי של הרובוט.

ה-S50 כולל חיישנים העוזרים לו להימנע מלהיתקע באופן עקשני בחפצים בבית. כאשר הרובוט מתקרב לשולחן או חפץ אחר, הוא יאט את המהירות ויגע בו בעדינות. כמו כן, הרובוט גם מצליח לחזור באופן קבוע לבית שלו ללא שום בעיה, גם אם התחלתם את פעולת הניקיון מאזור אחר בבית ולא מתחנת הטעינה.

ניקיון: 4 מצבי עוצמת שאיבה: שקט, מאוזן, טורבו ומקס. מצב הטרובו רועש אבל לא בצורה מוגזמת וזה גם המצב שבחרתי להשתמש בו רוב הזמן. לעומת זאת, מצב מאוזן מציע רמת ניקוי טובה עם רעש ניקוי פחות משמעותי. בכל אופן, שהרובוט עולה על שטיח או מגיע לאזור מלוכלך, הוא מגביר את עוצמת השאיבה באופן אוטומטי. ה-S50 מבצע את עבודת הניקיון שלו בצורה טובה ואוסף את הלכלוך. על-פי כמות האבק שהרובוט הצליח לאגור במיכל היחסית גדול שלו (חצי ליטר), הוא השקיע רבות במלאכה. את מיכל האבק קל לרוקן, כי ניתן להוציא אותו מהחלק העליון של הרובוט, בניגוד לאיירובוט, המשלבת את המיכל בחלק התחתון.

roborock s50-2

ל-S50 מברשת מרכזית מבד, שזה פחות טוב ממברשות סיליקון, מהן אפשר להסיר בקלות שיערות שנתפסות. יש לו גם מברשת פינתית לאיסוף לכלוך מהפינות. סך הכל, הייתי מרוצה מעוצמת השאיבה והניקיון.

הערכה כוללת: 2 מטליות ניגוב, 2 פילטרים למיכל האבק ו-4 מסננים נוספים למים.

רובורוק S50 – ניגוב רטוב להשלמת הניקיון

roborock s50-1

מה שנחמד, שרובורוק שילבה אופציה לניגוב רטוב ב-S50, בניגוד לאיירובוט, המוכרים מוצרים נפרדים עבור הפעולה הזאת. בשביל להתחיל בניגוב הרטוב, צריך לחבר מיכל פלסטיק דק מתחת לרובוט ולמלא אותו במים. בנוסף, יש גם מטלית ניגוב רב פעמית, המתחברת באותו אזור. את פעולת הניגוב הרטוב מומלץ להפעיל רק אחרי שמסיימים לשאוב את האבק והלכלוך. פעולת הניגוב טובה עבור השלמת הניקוי, היא מסירה לכלוך שהרובוט לא הצליח לשאוב. מה שנחמד, שה-S50 כמעט שלא משאיר סימני ניגוב. ברובורוק גם צרפו תחתית פלסטיק למתקן הטעינה, כך שהרובוט ממלא את עצמו באנרגיה, הוא לא ירטיב את אותו אזור, במיוחד אם מדובר בפרקט.

סוללה: ל-S50 יש סוללה מצוינת, המאפשרת לנקות בתים גדולים ללא שום הפסקה מצד הרובוט עבור טעינה. לי הסוללה החזיקה במצב טורבו כשעתיים ורבע, עד שהרובוט חזר לבד לעמדת הטעינה.

מחיר: 1,500 שקל ברשת באג

מחפשים רובוט שואב אבק אחר? כנסו לערוץ שלנו

בשורה התחתונה, הרובורוק S50 הוא כנראה אחד הרובוטים הטובים ביותר שתוכלו למצוא ברמת המחיר הזאת. הוא כולל יכולות חכמות של מיפוי הבית, אפליקציה ידידותית, עבודת ניקיון טובה וגם ניגוב רטוב.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: