חדשות

מי עלה ומי ירד במכירות הלפטופים בישראל ב-2019?

נגיף הקורונה יצר ביקוש עצום ללפטופים אצל אנשים העובדים בבית או ילדים הצריכים ללמוד מרחוק. בינתיים 2019 מסתיימת עם ירידה במכירות ודירוג מעניין של החברות הפועלות בו

נגיף הקורונה פוגע בהרבה עסקים בישראל, אבל במכירות המחשבים דווקא יש גידול משמעותי מאוד. “בשבועות האחרונים אנשים עובדים מהבית וילדים לומדים מרחוק”, אומר רע קורנבליט, מנכ”ל אסוס ישראל. “המשמעות של זה, שעכשיו כל ילד בבית צריך מחשב. בין אם מדובר ברכישת לפטופ נוסף או שדרוג דגם קיים. אנחנו מוכרים את כל היחידות שיש לנו במלאי במחסנים בתקופה הזאת”. לצד גידול בשוק הפרטי, קורנבליט מספר שיש גם גידול במגזר העסקי, בעיקר הסקטור הרפואי, כי הממשלה הוציאה פטורים ממכרזים.

צילום צחי הופמן

על נתוני המכירות הגדלים בתקופה הזאת, אנחנו נוכל ללמוד רק בהמשך, אבל למכירות של שנת 2019 זה לא יעזור. לפי חברת המחקר IDC ישראל, שנת 2019 הסתיימה עם מכירות של 253 אלף יחידות בשוק הלפטופים הפרטי. מדובר בירידה עקבית בשנים האחרונות. שנת 2018 הסתיימה עם 260 אלף יחידות, שנת 2017 עם 263 יחידות ושנת 2016 עם 273 אלף יחידות.

מי שהובילה את שוק הקונסיומר בתחום הלפטופים היא לנובו, אשר מכרה 93 אלף יחידות והחזיקה נתח שוק של קצת יותר מ-36% בכל 2019. חברת אסוס מדורגת במקום השני עם 32% ומכירות של 82 אלף יחידות, בעצם כל בית שלישי בישראל מחזיק לפטופ של אסוס. מי שמדורגת במקום השלישי היא HP עם נתח שוק של קצת יותר מ-13% ומכירות של 34 אלף יחידות. במקום הרביעי נמצאת Dell עם נתח שוק של 8% ומכירות של 21 אלף יחידות. במקום החמישי ממוקמת אפל עם קרוב ל-8% נתח שוק ומכירות של 20 אלף יחידות.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

עוד כתבות:

אסוס משיקה את הלפטופים החדשים שלה ל-2020

תערוכת CES: לפטופים עם מסך מתקפל ודגמים במשקל קליל

סקירה: סונטו 7 – שעון הספורט הופך גם לחכם

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: