חדשות

מכירות הלפטופים לצרכנים בישראל בצל הקורונה: מי עלה ומי ירד?

נגיף הקורונה הספיק להשפיע על שוק הלפטופים כבר ברבעון הראשון של השנה. כמה מחשבים ניידים נמכרו בישראל לצרכנים ומי היצרנית המובילה? כנסו לקרוא את נתוני חברת המחקר IDC ישראל

נגיף הקורונה החל להשפיע על שוק הלפטופים כבר בחודש ינואר ואנחנו עוד נראה את ההשפעה שלו בנתוני הרבעון השני של השנה. בינתיים, חברת המחקר IDC ישראל מפרסמת את נתוני מכירות הלפטופים בשוק הקונסיומר לרבעון הראשון של השנה.

מנתוני IDC שהגיעו למערכת The Gadget Reviews עולה כי לישראל נשלחו 62,867 לפטופים עבור צרכנים פרטיים, זה לעומת 68,949 יחידות ברבעון המקביל אשתקד. הנתונים האלו מצביעים על ירידה במכירות המחשבים ברבעון הראשון של השנה.

בכיר בתעשיית המחשבים מספר ש”הרבעון הראשון לא כלל את הביקוש הגבוה שהיה ברבעון השני בעקבות הקורונה, אבל הוא כן הושפע מהנגיף. בסוף ינואר הסינים יצאו לחופשה, אבל הם לא חזרו ממנה למפעלים עד חודש מרץ, אשר גם בו הם עבדו ב-20% תפוקה”. אותו בכיר מספר שבסוף חודש מרץ היה מחסור רציני מאוד של לפטופים בארץ, כאשר משפחות החליטו לקנות 3 או 4 מחשבים, גם בשביל הילדים שצריכים ללמוד מרחוק וגם להורים שצריכים לעבוד מהבית. זה בנוסף, לצרכנים ששידרגו את המחשבים שלהם, כאשר הם הבינו שלפטופ בן 5 כבר לא מספיק טוב להם.

מי עלה ומי ירד?

חברת לנובו הובילה את שוק הלפטופים לצרכנים הפרטיים עם נתח שוק של 37.71%, אחריה במקום השני ממוקמת אסוס עם 19.84% ובמקום השלישי HP עם 19.32%. במקום הרביעי אנחנו מוצאים את Dell עם 13.47%, אפל עם 5.5% ובמקום השישי את אייסר עם 2.96%.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

עוד כתבות:

סקירה: האם הגלקסי S20 הבסיסי הוא סמארטפון דגל ראוי?

יבואן חדש למוצרי Anker בישראל

סקירה: גרמין Venu – המסך עושה את ההבדל

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: