חדשות

סוף סוף גרמין מודה שהיא עברה מתקפת סייבר

לקח לה כמה ימים, אבל גרמין סוף סוף עדכנה את המשתמשים שלה שהיא עברה מתקפת סייבר, דבר שגרם לחלק משירותי החברה לא לעבוד

לאחר כמה ימים שגרמין שמרה על ערפול בנוגע להשבתת השירותים שלה, היא סוף סוף מודה שהיא עברה מתקפת סייבר במערכות שלה, אשר הצפינה חלק מהמידע. מאז יום חמישי האחרון ועד אתמול, משתמשי גרמין לא היו יכולים לסנכרן את נתוני האימון שלהם מהשעון לאפליקציה וטייסים לא היו יכולים להוריד תוכניות טיסה. בכל האירוע הזה, גרמין לא סיפרה ללקוחות מה קורה והמידע עצמו הגיע מהתקשורת. עדיין לא ידוע אם גרמין אכן שילמה את דמי הכופר, אשר עומדים לפני דיווח של אתר פורבס על 10 מיליון דולר.

בהודעה שהוציאה גרמין היא אומרת, “גרמין הייתה קורבן של מתקפת סייבר, אשר הצפינה מידע של חלק מהמערכות שלנו ב-23 ליולי. כתוצאה מהתקיפה, רבים משירותי האונליין שובשו, כולל אתר האינטרנט, שירות הלקוחות והתקשורת של החברה. מיד התחלנו להעריך את אופי ההתקפה והתחלנו לטפל בה”.

בהמשך מוסיפה גרמין, “אין לנו שום אינדיקציה לכך שמידע של לקוחות אבד, נגנב או הייתה גישה אליו, כולל זה מגרמין Pay. הפונקציונליות של מוצרי גרמין לא הושפעה, מלבד היכולת לגשת לשירותים מקוונים. מערכות אשר הושפעו מהתקיפה משוחזרות ואנו מצפים לחזור לפעילות רגילה במהלך הימים הקרובים”.

כזכור, ביום חמישי האחרון גילו משתמשי אפליקציית גרמין – Connect שהיא לא פעילה. האפליקציה הציגה הודעה: “תחזוקת שרת: מצטערים, המערכת מושבבת למטרות תחזוקה. חזור אלינו בקרוב”. גרמין ללא ממש שיתפה את המשתמשים שלה, שמדובר בדרישת כופר מצד פורצים, אלא רק עדכנה באתר/טוויטר שלה שמדובר בהפסקה/תחזוקה של השירות. אתר ZDnet דיווח עוד באותו יום על הסיבה האמיתית לדבר.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

גרמין פותחת חנות דגל ראשונה בישראל

אפשר לחזור לרוץ. שירותי גרמין שוב פעילים

המשקפיים החכמים של Bose הגיעו לארץ

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: