כללי

סקירה: מקלדת ועכבר KM7120W של Dell – סוללות ל-3 שנים

ל-Dell יש מקלדת ועכבר היודעים לבצע מעבר מהיר בין שלושה מחשבים/טאבלטים וסוללות לשלוש שנים

המקלדת והעכבר החדשים של Dell, באים לתת פתרון למי שנוהג לעבוד עם מספר מחשבים/טאבלטים במקביל. ה-KM7120W היא ערכת קומבו הכוללת גם את העכבר והמקלדת והיא מאפשרת לעבור בין שלושה מכשירים בלחיצת כפתור.

עיצוב ונוחות שימוש: הדבר הראשון שמבחינים בו, היא שהמקלדת נראית איכותית והעכבר נראה כמו מוצר זול. העכבר עצמו קומפקטי, עשוי כולו פלסטיק אשר מרגיש שעם הזמן יאבד צבע. התחושה הזולה בעכבר נשמרת גם בשימוש בגלגלת, אבל עדיין נוח להשתמש בו ויש שני כפתור בצדדים הניתנים להתאמה אישית, כאשר ברירת המחדל היא אחורה וקדימה. בנוסף, גם הכפתור בגלגלת ניתן להתאמה, למשל, לחיצה עליו לסגירת חלון.

המקלדת עצמה קומפקטית, אולי במטרה לא לתפוס יותר מדי מקום בשולחן, אבל היה אפשר בקלות קצת לרווח אותה, כי לטעמי היא הייתה דחוסה מדי.

Dell מציעה כאן פתרון, שכבר יצא לי להתנסות בו במוצרים של לוג’יטק, חיבור המקלדת והעכבר לשלושה מחשבים/טאבלטים שונים ומעבר מהיר בינהם. מדובר בפתרון מוצלח, עבור מי שעובד בסביבה בה הוא צריך לבצע את המעברים האלו. מבחינת Dell, המחשב העיקרי והראשון בו עובדים, יפעל באמצעות מתאם ה-USB והמכשירים האחרים יבצעו את החיבור בתקשורת בלוטות’. לצורך המעבר, ישנו כפתור יעודי במקלדת והעכבר עם חיווי של מספר המכשיר אליו מחוברים. לא התקשיתי להגדיר ולבצע את המעבר הזה, הוא בהחלט מהיר ושימושי לקהל מסוים.

Dell KM7120W – כפתורים בהתאמה אישית

כפתורים: למקלדת אין תאורה אחורית, דבר שהתרגלתי אליו במקלדות אחרות שאני עובד איתן. ככל הנראה, אחת הסיבות ש-Dell לא שילבה כאן תאורה אחורית, היא במטרה להציע את זמן הסוללה הארוך העומד על 3 שנים.

הכפתורים במקלדת רכים ושקטים, שזה מצוין ונוח לעבוד איתה, אבל עדיין חסר בכפתורים עומק, שהיה עוזר קצת. בחלק העליון של המקלדת קיימים כפתורי קיצור וכפתורי ה-F. ברירת המחדל היא כפתורי הקיצור, אשר עובדים בלחיצה בודדת עליהם, ניתן לעבור באופן קבוע לכפתורי ה-F באמצעות לחיצה על FN פלוס Esc. קיימים כאן כפתורי קיצור לשליטה בווליום, מעבר שירים קדימה ואחורה והפעלת עמוד הבית בדפדפן. כל הכפתורי קיצור ניתנים להתאמה אישית, אבל אי אפשר להגדיר אפליקציות שהורדתם למחשב ואני לא הצלחתי לגרום לכפתורי המדיה לתפעל את אפליקציית ספוטיפיי.

את ההתאמה של הכפתורים של המקלדת והעכבר מבצעים באמצעות תוכנת Dell Peripheral Manage. ווינדוס הציע לי להתקין אותה ברגע שחיברתי את המקלדת והעכבר אליו באמצעות מתאם ה-USB. התוכנה גם מראה לאלו מכשירים כבר שייכתם את הערכה.

העכבר מגיע עם חיישן 1600 DPI, שזה בסדר והוא מצליח להציע דיוק מספק עבור רוב המשתמשים ואני הצלחתי לעבוד איתו בנוחות.

סוללה: Dell מבטיחה שהעכבר והמקלדת שלה יעבדו 3 שנים באמצעות 2 סוללות AA במקלדת ועוד סוללת AA בודדת בעכבר. מדובר בזמן עבודה מכובד מאוד, שפותר את ההתעסקות בהחלפת סוללות או טעינה של האביזרים. הסוללות מגיעות בערכה.

מחיר: 540 שקל

בשורה התחתונה, ה- KM7120Wהוא סט קצת מוזר, כי המקלדת נראית איכותית והעכבר המצורף, מרגיש זול ולא שייך. בכל אופן, שני המוצרים מציעים פתרון טוב למי שמחפש מקלדת ועכבר היכולים להתחבר לשלושה מוצרים במעבר קל בינהם והסוללות אמורות להחזיק כאן 3 שנים.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: Dell Latitude 9510 – לפטופ עסקי עם חיישן קירבה

לוג’יטק משיקה את העכבר MX Anywhere 3

סקירה: Ergonomic Desktop – המקלדת הארגונומית של מיקרוסופט

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: