חדשות

בנק הפועלים משיק רשת ערבויות דיגיטליות לאומיות

בנק הפועלים הודיע על הקמת רשת ערבויות דיגיטליות לאומית שתעשה שימוש בפתרון המבוסס על טכנולוגיית הבלוקצ'יין

בנק הפועלים הודיע על הקמת רשת ערבויות דיגיטליות לאומית שתעשה שימוש בפתרון המבוסס על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. הרשת החדשה הינה בבעלותה של חברת TCS וגם תתופעל על ידה. הרשת צפויה לעלות לאוויר במהלך החציון הראשון של 2021.

זוהי הפעם הראשונה, מזה שנים רבות, שנעשה ניסיון למהלך המחבר את כל הגופים הפיננסיים במשק הישראלי, לטובת שיפור ושכלול התהליכים מול לקוחות וצדדי ג’ לעסקאות של לקוחות. מדובר הלכה למעשה על מערכת שדרכה יוכלו כל מנפיקי הערבויות במשק לתקשר באופן דיגיטלי מלא עם מוטבי ערבויות, החל ממשרדי הממשלה, גופים ציבוריים דרך חברות, תאגידים ועסקים קטנים וכלה באנשים פרטיים. מוטבים אלו יוכלו לראות ולנהל את כל הערבויות שהונפקו עבורם בצורה דיגיטלית לחלוטין, ללא כל צורך בניירת או תקשורת אנושית עם סניפי הבנק.

רשת הערבויות הדיגיטלית מבוססת הבלוקצ’יין החדשה הינה פתרון עבור כלל הגופים המנפיקים ערבויות בישראל ולמוטבים של אותן הערבויות. במצב הקיים, טרם הקמת הרשת, למוטבי ערבויות אין ערוץ תקשורת דיגיטלי עם המנפיקים, ובכלל זה בנקים וחברות ביטוח, מה שמאלץ אותם לפנות אל מנפיקים אלו בדרכים שונות כגון מכתבים רשמיים ופנייה ישירה לסניפים. רשת המוטבים החדשה משנה את המצב הזה ומסייעת לכל הגורמים בשרשרת הערך, החל מהלקוחות, עבורם מסירת הערבות למוטב תהפוך פשוטה וקלה הרבה יותר, דרך המוטבים, שייהנו ממקום אחד לניהול כלל הערבויות הדיגיטליות שברשותם, וכלה בניתוחי מידע, לצד דו”חות מתקדמים ואף ערוץ אחד פשוט לתקשורת ובקשות מהמנפיקים ללא צורך בפנייה נפרדת לכל מנפיק. בהמשך תשמש הרשת החדשה גם כבסיס עבור פתרונות חוצי פלטפורמות נוספים מבוססי בלוקצ’יין, דוגמת חוזים בהם מעורבים יותר משני צדדים.

דב קוטלר מנכ”ל בנק הפועלים. צילום גדי דגון

“רשת המוטבים החדשה היא צעד משמעתי לקידום הדיגיטציה בשוק הערבויות ובהמשך בתחומים נוספים”, אומר דב קוטלר, מנכ”ל בנק הפועלים, “מדובר בבשורה של ממש, וככל שיותר ויותר גופים ולקוחות יהיו שותפים למהלך זה, כן ייטב לכלל השוק. בעידן ובו כלי ניהול מרחוק הם הכרח המציאות, הרי שרשת הערבויות הדיגיטלית מציגה חזון שמצד אחד מפשט תהליכים עבור כלל ציבור הלקוחות ומנגד – טכנולוגיית הבלוקצ’יין ממדרת את המידע ובונה מערכת אמון בין כל השחקנים בשוק”.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

בנק הפועלים מקדם פרויקטים בתחום הפינטק באיחוד האמירויות

רשת דינמיקה תחליף מסכי אייפון מקוריים בבתים

סקירה: Bose QuietComfort EarBuds – סאונד מצוין

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: