חדשות

מחקר של Dell: טכנולוגיה איכותית גורמת להתרגשות במוח

חברת Dell ביצעה מחקר, שמטרתו לבדוק כיצד טכנולוגיה גרועה משפיעה על העבודה ותחושת הלחץ שלנו

חברת המחשוב Dell Technologies החליטה לבדוק האם שימוש בטכנולוגיה איכותית גורמת לנו תחושת אושר והאם היא מסייעת לנו בתפוקה בעבודה. Dell ביצעה מחקר נוירולוגי בשם Brain on Tech בשיתוף חברת EMOTIV העוסקת בבחינת פעילויות המוח ולחקר המוח בהקשר של צרכנות.

מטרת המחקר הייתה לבדוק את הקשר בין בני אדם בגילאים שונים לטכנולוגיה וכיצד היא משפיעה על היכולות שלהם בעבודה ועל אורח חייהם. המשתמשים חוברו לסורקי EEG לראש שמודדים את פעילות המוח וביצעו פעולות במחשב תוך שהם מנסים אותן גם על “טכנולוגיות גרועות” וגם על “איכותיות”.

הפעולות שהמשתתפים היו צריכים לבצע כללו הכנה ושליחת מיילים, יצירת מסמכים, חיבור לרשת, שינוי סיסמאות, שינוי הגדרות והשתתפות במפגשים וירטואליים. לצורך המחקר צוידו המשתתפים במחשבי Dell Latitude זהים. עבור “טכנולוגיה גרועה” קיבלו המשתמשים מחשבים שהותקנו בהם מראש באגים, כגון: בעיות ברוחב הפס, בעיות בזיכרון, בעיות אבטחה ומערכת הפעלה לא מעודכנת.

באופן לא מפתיע, תוצאות המחקר הראו כי השימוש בטכנולוגיה אמינה ואיכותית משפרת את הפרודוקטיביות של העבודה וגם את ההרגשה הטובה. במחקר עלה שעובדים שיפרו את התפוקה שלהם בעזרת טכנולוגיה איכותית. כל שעת עבודה עם אותה טכנולוגיה איכותית חוסכת לעובד 23 דקות, כאשר ביום עבודה שלם מדובר ב-3 שעות. ב-Dell מצאו ששימוש בטכנולוגיה כזאת גם גורמת להתרגשות במוח.

מצד שני, עובדים שביצעו את העבודה שלהם עם טכנולוגיה גרועה, הקטינו את ממוצע הביצועים שלהם ב-30%, כאשר אצל צעירים מתחת לגיל 26, העבודה הייתה אפילו גרועה יותר כשהם היו תחת לחץ. עובדים על טכנולוגיות גרועות אף חוו פי 2 יותר תחושות לחץ מאשר עובדים שנהנו מטכנולוגיה שעובדת בצורה חלקה.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

הלפטופים של תערוכת הטכנולוגיה CES

חברת Dell השיקה לפטופים חדשים ומבטיחה שמלאי משמעותי בדרך לישראל

סקירה: Dell Latitude 9510 – לפטופ עסקי עם חיישן קירבה

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: