חדשות

חברת Beko הציגה מכונת כביסה מפלסטיק ממוחזר ותנור מפסולת רשתות דיג

חברת Beko הציגה מגוון מוצרי חשמל חדשים אשר עשויים מחומרים ממוחזרים

חברת Beko הציגה מגוון מוצרי חשמל ביתיים העשויים מחומרים ממוחזרים. למשל, מכונת כביסה ומייבש כביסה EcoTub המיוצרים מפסולת פלסטיק שמוחזרה לחומר גלם חלופי. כ-60 בקבוקי פלסטיק (מסוג PET) בנפח חצי ליטר, משמשים לחלקי הצנרת בדגמים מסוימים של מכונות הכביסה והמייבשים. לדברי החברה, בייצור מכונת הכביסה שימשו חלקיקים מבקבוקי פלסטיק ממוחזרים וחומרי פלסטיק נוספים ללא פגיעה באפקטיביות הפעולה בתא מכונת הכביסה. שיטת ייצור זו ידידותית לסביבה ומפחיתה את פליטת הפחמן הדו-חמצני לסביבה. מאז תחילת פרויקט הפיתוח ב-2017, מוחזרו 58 מיליוני בקבוקי פלסטיק אשר הפחיתו את פליטות ה-CO2 בקרוב ל-2,200 טונות.

מוצר אחר הוא תנור EcoFiber המיוצר מפסולת רשתות דייג ופסולת חוטים תעשייתית. חלקי הפלסטיק בצג התפעול של התנור עשויים מ 5% של רשתות דייג ממוחזרות ו-65% של חוטי פסלת תעשייתית. בנוסף, גם 50% ממכסה הצג הפנימי של התנור עשויים מחוטים העשויים מפסולת תעשייתית. גם מייבש הכביסה GreenDry מיוצר מ-15% פלסטיק ממוחזר בחלקי הפלסטיק, לרבות מכל המים והמכסה האחורי.

מכונת קפה Beko. צילום יח"צ
מכונת קפה Beko. צילום יח”צ

Beko גם הצליחה לייצר מקרר שבנוי מרכיבים עמידים מפלסטיק ביולוגי כמו, מגשי ביצים העשויים מעודפי קליפות ביצים וביופלסטיק. שני מגשי הביצים בכל מקרר מכילים פסולת העשויה מקליפות של חמש ביצים ופס האיטום של הדלת מכיל 25% חומרים ביולוגיים כמו, שמן סויה. בנוסף, מכסה המאוורר עשוי כולו ממקורות בני קיימא כגון, עמילן תירס או קנה סוכר.

מכונת הקפה של החברה פותחה בטכנולוגיית Bio-Composite. מדובר בייצור באמצעות משקעים ממוחזרים של 5 כוסות קפה.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

צעצוע חדש לעשירים: טלוויזיה עם מסך נגלל ב-333 אלף שקל

לקראת השקת הטלוויזיות החדשות בישראל, סמסונג מציגה את ה-Neo QLED

לקראת היורו, טלוויזיית ה-75 אינץ’ של שיאומי הגיעה לארץ

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: