חדשות

הרכב האוטונומי של מובילאיי החל לנסוע ברחובות ניו יורק

מובילאיי בודקת את הרכב האוטונומי שלה בעיר ניו יורק ויש סרטון הדגמה

חברת מובילאיי אשר נרכשה על ידי אינטל, החלה בנסיעות מבחן לרכב האוטונומי שלה בניו יורק. מדובר בעיר הגדולה בצפון אמריקה בה סביבת הנהיגה מאתגרת מאוד (פרט אולי לרחובות תל אביב), מה שמאפשר למובילאיי להדגם את היכולות של הטכנולוגיה שלה. “נהיגה באזורים עירוניים מורכבים כמו ניו יורק היא צעד משמעותי בבחינת יכולותיה של מערכת אוטונומית וקירוב התעשייה למוכנות מסחרית”. אומר פרופ’ אמנון שעשוע, סגן נשיא בכיר באינטל העולמית ונשיא ומנכ”ל מובילאיי.

מובילאיי רכב אוטונומי בניו יורק. צילום יח"צ
מובילאיי רכב אוטונומי בניו יורק. צילום יח”צ

לאחרונה, ביקשה וקיבלה מובילאיי אישור לביצוע נסיעות מבחן של רכבים בעלי טכנולוגיית נהיגה אוטונומית ברחובות ניו יורק. במובילאיי מספרים, שהם החברה היחידה המחזיקה באישור לבחינת נהיגה אוטונומית בעיר. במהלך הנהיגה הן בשעות היום והן בלילה, הרכב האוטונומי של מובילאיי צובר ניסיון מתקדם. ניסיון זה מציף מספר דפוסי נהיגה: הולכי רגל – חציית כביש שלא במקומות המיועדים לכך, תרבות נהיגה – נהגים חסרי סבלנות ואגרסיביים, צפיפות תנועה ומגוון משתמשי הדרך – על אף המספר הנמוך של בעלי רכבים בעיר ניו יורק, בהשוואה לערים גדולות אחרות בארה”ב, הכמות והמגוון של משתמשי הדרך גדולים במיוחד. בניו יורק יש שיעור גדול מאוד של מוניות ולימוזינות, אוטובוסים, משאיות, עגלות מזון, כרכרות רתומות לסוסים, רכבי חירום, אופניים, קורקינטים וסקייטבורדים.

דפוסי נהיגה נוספים: חנייה כפולה – איזה רכב חונה ואיזה לא? על השאלה הזאת קל יותר לאדם לענות מאשר מכונה, בנייה – מובילאיי אוספת מידע אודות נתיבים חסומים או סגורים ממכוניות שכבר נמצאות על הכביש על אתרי בנייה עבור עדכון המפות שלה ומנהרות וגשרים – נתיבים צרים, עמודים או קונסים מאתגרים את הרכבים.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

מתכננים חופשה באילת? בזק פתחה חנות סמארטפונים וגאדג’טים ללא מע”מ

סלקום TV תציע משחקים אינטראקטיביים תוך כדי צפייה בשידורי האולימפיאדה

סמסונג השיקה את טלוויזיות ה-Neo QLED בישראל

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: