חדשות

אדידס 4DFWD 2 – נעלי ריצה בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד

אדידס משלבת את טכנולוגיית הדפסת התלת מימד בנעליי הריצה החדשות שלה – 4DFWD 2, במטרה להפחית את העומס שהרגל מפעילה על הנעל ודיוק טוב יותר בתנועה של המתאמן

חברת אדידס השיקה לאחרונה את נעלי הריצה החדשות שלה – 4DFWD 2 אשר כוללות סוליית ביניים בהדפסת תלת מימד. אדידס שילבה את הטכנולוגיה הזאת, במטרה לדייק את התנועה של המתאמן.

אדידס פיתחה את טכנולוגיית הסוליה ״הסרוגה״ בשיתוף חברת מדפסות התלת מימד – Carbon,  המאפשרת להדפיס את הסוליה בטכנולוגיה הזאת בכמויות גדולות. אחד האתגרים בהדפסות תלת מימד, הוא הזמן שלוקח להדפיס מוצר, מה שהופך אותו למתאים יותר להדפסת אב טיפוס של מכשיר, אבל פחות להדפסה של כמויות גדולות. חברת Carbon פתרה לאדידס את הבעיה הזאת.

אדידס 4DFWD 2. צילום יח״צ
אדידס 4DFWD 2. צילום יח״צ

הסוליה של ה-4DFWD 2 עשויה מ-39% חומרים טבעיים וצורת הסוליה הסרוגה מאפשרת תנועה קדמית מרבית, מונעת פגיעות אנכיות וגם מקטינה את כוח הבלימה. באדידס מספרים, שהסוליה שהתקבלה הגיעה אחרי 5 מיליון וריאציות שונות.

במבחנים שונים בתנאי מעבדה וחוץ של אדידס, היא מצאה פי 3 יותר תנועות קדמיות מנעלי ריצה רגילות, זאת בעזרת הסוליה דמוית הקפיץ, שמאפשרת תנועה חופשית יותר ודוחפת קדימה. כתוצאה מכך העומס שהרגל מפעילה על הנעל פוחת בכ-15%.למעשה, כאשר מפעילים לחץ על הסוליה במהלך הריצה (בתנועה אנכית- עקב וכף הרגל יורדים ביחד, ועולים ביחד) הסוליה למעשה דוחפת את הרגל קדימה ומבצעת תנועה אופקית- עקב וכף רגל יורדים ביחד ולאחר מכן העקב עולה לפני כף הרגל. זאת בשונה מנעליים אחרות. תנועתיות זו גורמת לריצה נוחה יותר, ללא לחצים על הרגל.

מלבד הסוליה בהדפסת תלת מימד, דגם ה-4DFWD 2 משלב סוליית גומי Continental המספקת אחיזה גבוהה על משטחים יבשים או רטובים. בנוסף, החלק העליון של הנעליים מגיע בטכנולוגיה לה אדידס קוראת – PrimeKnit+, זאת נותנת תחושה של גרב, המספקת תמיכה צמודה. כל הטכנולוגיות הללו בסוף יוצרות כאן נעליים קלות עם תחושה חלקה בזמן ריצה.

המחיר: 850 שקל

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: