אוזניות

סקירה: Defunc True Talk – אוזניות לשיחות

יצרנית האודיו השוודית DeFunc השיקה אוזניות המיועדות לקהל המחפש פתרון לשיחות טלפון. ה-True Talk כוללות טכנולוגיה היודעת להרגיש את הרטט של תנועת הלסת בזמן הדיבור

לפני כשנה נכנס לישראל מותג האודיו השוודי – DeFunc עם קטגוריית הרמקולים שלו, לאחרונה החברה התרחבה בארץ גם לתחום האוזניות. דגם ה-True Talk נראה כמו רוב אוזניות הגבעול, אבל הוא מציע התמקדות מעניינת – אוזניה נטולת חוטים (TWS) אשר מיועדת לניהול שיחות טלפון והרבה פחות למוזיקה.

DeFunc - True Talk. צילום צחי הופמן
DeFunc – True Talk. צילום צחי הופמן

עיצוב ושליטה: True Talk – מראה גבעול ארוך

ה-True Talk עוצבו כמו אוזניות רבות אחרות – מראה גבעול ארוך, כאשר הן מגיעות בצבע שחור עם ציפוי פלסטיק הנותן להן גוון מט. יש להן גם מתאמי סיליקון עם צ׳ופצ׳יק קטן מאחורה שעוזר להן לשבת בצורה יציבה באוזן. מדובר באוזניות במבנה פתוח, שלא אוטמות לגמרי את האוזניים, כך שאפשר להיות מודעים לגמרי לסביבה ואפילו לנהל איתן שיחות עם אנשים בסביבה הקרובה, מבלי להסיר אותן מהאוזניים. מדובר ביתרון עבור אנשים שמחפשים מוצר מהסוג הזה.

ה-True Talk עמידות לרטיבות בתקן IPX4, כך שאין בעיה להזיע איתן והן גם נוחות באוזניים.

מארז הנשיאה של האוזניות קומפקטי, אבל משום מה האוזניות לא יושבות בו מספיק טוב, כך שפעמים רבות שהכנסתי אותן אליו, הן לא התנתקו מהסמארטפון והייתי צריך לסדר אותן בפנים.

DeFunc לא מספקת אפליקציה עם האוזניות שלה וזה מרגיש מיושן. מה שכן, את כל הפעולות החשובות בתפעול שלהן, ניתן לבצע ישירות ממשטחי המגע הממוקמים בחלק העליון של כל אוזניה: נגיעה כפולה בכל אחת מהאוזניות לעצירת השיר, עבור מעבר שיר קדימה דרושה נגיעה של 2 שניות מהאוזניה הימנית ואותו דבר עבור מעביר שיר אחורה רק מהאוזנייה השמאלית. עבור הגברת הווליום נגיעה בודדת מהאוזנייה הימנית ועבור הנמכה אותו דבר מהאוזנייה השמאלית.

על-מנת לענות לשיחה נדרשת נגיעה כפולה מכל אחת מהאוזניות או עבור ניתוק שיחה נגיעה של 2 שניות. עבור הפעלת העוזרת הקולית של הסמארטפון נדרשת נגיעה משולשת מהאוזנייה השמאלית. הבעיה עם המשטח מגע כאן שהוא רגיש מדי והרבה פעמים הוא גרם לי לבצע פעולות לא רצויות, בעיקר ניתוק שיחה.

DeFunc - True Talk. צילום מסך
DeFunc – True Talk. צילום מסך

סאונד ושיחות: True Talk – שיחות טלפון באיכות מוצלחת

האוזניות האלו שמות דגש בניהול שיחות טלפון והמוזיקה מקבלת פה התייחסות פחותה. את החלק המוזיקלי אפשר לסכם בקצרה, לא שומעים בהן משהו. הצליל עמום, דחוס, יש באס שמעט מורגש, אבל הטראבל נשמע יותר מדי.

עכשיו נחזור לחלק שהאוזניות האלו כן מצליחות בו – שיחות הטלפון. ה-True Talk כוללות טכנולוגיית Pure Voice. הטכנולוגיה הזאת מאפשרת לאוזניות לחוש את הרטט של תנועת הלסת בזמן הדיבור, ומצב ביטול רעשי סביבה מפריד את הקול מכל שאר הצלילים הנקלטים על ידי המיקרופון החיצוני ומשדר שיח צלול ללא רעשי רקע. טכנולוגיה אחרת היא ENC, אשר מנטרלת את הרעש מהסביבה על ידי יצירת הצליל ההפוך. התוצאה היא שהקול נשמע יותר טוב עם הפחתה של הרעשים מהסביבה. כמו כן, ברגע שהצד השני מדבר, האוזניות השתיקו את הרעשים מהצד שלי, ככה שלא היו הפרעות מיותרות. כל הטכנולוגיות האלו בסופו של דבר גרמו לצד השני לשמוע אותי היטב, גם שניהלתי שיחות ברחוב.

DeFunc - True Talk. צילום צחי הופמן
DeFunc – True Talk. צילום צחי הופמן

סוללה: True Talk – זמן ניגון סביר

זמן הסוללה של האוזניות עומד על 5 שעות, זה מכובד, אבל לא יותר מזה. יחד עם מארז הנשיאה מקבלים סך הכל 25 שעות של עבודה. מחבר הטעינה הוא USB-C. יש חיווי של ארבע נורות על מארז הנשיאה עבור מצב הסוללה.

מחיר: 300 שקל (יבואן רשמי ביקונקט)

בשורה התחתונה, אני מבין ש-DeFunc רצו לייצר אוזניות שיפנו בעיקר לקהל ששיחות טלפון חשובות לו, אבל אפשר לעשות את זה גם מבלי להזניח את נושא המוזיקה.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

תגובה אחת

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: