אוזניות כללי

סקירה: ג’ברה – Elite Sport – אוזניות ספורט אלחוטיות המודדות דופק

קטגוריית אוזניות – Truly Wireless היא אחת החמות בתעשייה. מספר הדגמים הקיים בשוק מצומצם מאוד ולכן כל דגם שיוצא יוצר עניין. Truly Wireless הן חלומו הרטוב של כל חובב ריצה. מדובר באוזניות שאין חוט המקשר בינהן, כך שהמשתמש רק צריך לשים אוזנייה בכל אוזן. לא עוד חוט מרגיז המושך את האוזניות מהאוזניים בזמן ריצה וגם מפריע בטפיחות שלו על הראש. ג’ברה העוסקת זמן רב באוזניות ספורט, החלה למכור באחרונה בארץ את ה-Elite Sport והן לא מאכזבות בכלל.

עיצוב: ה- Elite Sport מזכירות אוזניות Truly Wireless אחרות שבדקתי, כאשר הן קצת יותר גדולות מה-IconX של סמסונג. האוזניות נוחות באוזניים אבל הן מרגישות מעט גדולות. בהתחלה צריך לבצע התאמה אישית באמצעות 6 מתאמי סיליקון וקצף שונים ועוד 3 סוגי כנפיים. אלו מספקים יציבות גבוהה באוזניים. ה-Elite Sport ישבו לי באוזניים במהלך הריצה, הן לא זזו וגם לא הכאיבו. עצם זה שמדובר באוזניות אלחוטיות שאין שום חוט המחובר אליהן, החוויה הופכת למהנה הרבה יותר מכל סוג אחר של אוזניות שבדקתי.

Jabra Elite Sport product adshot 1up earbuds

כפתורים: לכל אוזנייה יש שני כפתורים. באוזנייה הימנית הכפתור התחתון מאפשר הפעלה/כיבוי של האוזניות, עצירה/המשך ניגון השיר או מענה/ניתוק שיחה. לחיצה כפולה על הכפתור התחתון מפעילה/מכבה את יכולת האזנה לסביבה. מדובר ביכולת מצוינת לרצים ברחוב, מכיוון שהיא מאפשרת לשמוע את הסביבה החיצונית ולא להיות מנותקים לגמרי מהעולם החיצון. הכפתור העליון מזניק את האפליקציה בסמארטפון וגם מאפשר הקראת המדדים. באוזנייה השמאלית הכפתור העליון והתחתון מאפשרים מעבר בין שירים וגם שינוי עוצמת הצליל.

מדדים: ה-Elite Sport הן אוזניות ספורט וככאלו הן עמידות לזיעה (ניתן לשטוף אותן במים -תקן IP67) וגם כוללות חיישני דופק, המבצעים מדידה ברמה טובה אבל לא מאה אחוז מדוייקת לעומת רצועת דופק. את הנתונים הללו ניתן לקבל בכל זמן הריצה על ידי לחיצה בכפתור באוזנייה. זה גם מקריא את זמן הריצה והמרחק. הנתונים מסופקים דרך האפליקציה ועליה ארחיב בהמשך. עוד מדד מעניין שהאוזניות מספקות הוא ה- VO2 max. מדובר במדידה של חמצן שהגוף יכול לנצל ביעילות במהלך פעילות גופנית והוא מיוצג על ידי מספר דו-ספרתי. התוצאה נקבעת לפי רמת הכושר וכן לפי הגיל והמגדר. ככל שהתוצאה גבוהה יותר, כך הכושר, הסיבולת הארובית של הלב וכלי הדם טובים יותר. עבור חישוב המדד הזה, צריך לבצע שלושה אימונים במשך רבע שעה.

Jabra-Elite-Sport-LockUp

אפליקציה: ג’ברה פיתחה אפליקציית ספורט עבור האוזניות שלה. השם לא מפתיע במיוחד – Jabra Sport. האפליקציה הזו מאפשרת לבצע את כל ההגדרות, אבל היא בראש וראשונה אפליקציית ספורט. ניתן לבצע איתה אימוני ריצה, כולל חיווי קולי על מרחק, זמן, מהירות וכמובן גם חישובי שריפת קלוריות ושיתוף ברשתות החברתיות. האפליקציה גם מתאימה לאימוני אופניים והליכה והיא מספקת נתונים על זמן מנוחה הדרוש לפני האימון הבא, על-פי המדדים שהיא אוספת.

ה-Elite Sport יודעות לעבוד עם עוד אפליקציות פרט לג’ברה, למשל, Endomondo, Runtastic ו-Strava. דבר המאפשר לקבל את נתוני הדופק באפליקציית הספורט האהובה על המשתמש.

סאונד: ה-Elite Sport הן אוזניות Truly Wireless. רוב האוזניות שבדקתי בקטגוריה, לא הצליחו לספק סאונד טוב, אבל ג’ברה הצליחו להפתיע אותי לטובה. הצליל נקי, הבאס מורגש (לא יותר מדי) והטראבל עם קצת יותר מדי נוכחות. ביחס לאוזניות ספורט ולקטגוריה, הצליל נעים ומספק עוצמה גבוהה.

האוזניות כוללות גם מיקרפון לביצוע שיחות טלפון. איכות המיקרופון טובה ולא קיבלתי תלונות על השיחות איתי, כאשר השיחה מושמעת משתי האוזניות.

הייתי מאוד שמח, אם הוצאת האוזנייה מהאוזן, הייתה עוצרת את השיר. הוצאת האוזנייה הימנית מפסיקה את המוזיקה באוזנייה השמאלית, אבל השיר ממשיך להתנגן באוזנייה הימנית.

סוללה: ה-Elite Sport מגיעות עם מארז נשיאה, המשמש לטעינה שלהן בבית (באמצעות כבל מיקרו USB) וגם לטעינה ניידת. מה הכוונה? המארז כולל סוללה פנימית, המאפשר ביצוע של שתי הטענות שלמות של האוזניות, כאשר נמצאים בשטח. זמן העבודה של הסוללה עומד על קרוב ל-3 שעות. כאשר עם המארז מקבלים 9 שעות.

Jabra Elite Sport product adshot 1on1 case

מחיר: 1,000 שקל, אחריות 3 שנים דרך היבואן בי קונקט

בשורה התחתונה, ה-Elite Sport הן אוזניות הספורט הטובות ביותר היום בשוק. הן אוזניות אלחוטיות ללא שום כבל המקשר בינהן, הצליל טוב, זמן הסוללה יותר מסביר ויש גם אפשרות מדידת דופק. חובבי הריצה לא יהיו מאוכזבים, אולי פרט למחיר.

ציון: 9.5

5 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: