כללי

סקירה: תושבת הטענה אלחוטית לרכב של שיאומי

אם כבר הספקתם לרכוש סמארטפון עם טעינה אלחוטית, מטען תואם לרכב זה דבר מתבקש. שיאומי מציעה מטען התומך בטעינת 20 וואט וגם כולל זרועות אוטומטיות עם חיישן תנועה

סמארטפונים רבים מגיעים היום עם טעינה אלחוטית, כאשר זאת מאפשרת להניח את הסמארטפון על משטח הטעינה היחודי ולהתחיל לקבל אנרגיה. בעוד שמטענים אלחוטיים לבית נפוצים כבר זמן רב, תחום הטעינה האלחוטית ברכב קצת יותר חדש. חברת שיאומי מציעה את המטען האלחוטי הנייד שלה לרכב – Xiaomi 20W Wireless Car Charger וזה מציע מספר פתרונות שיאפשרו את הטעינה במכונית לקצת יותר נוחה.

xiaomi car-2
מטען לרכב עם טעינה אלחוטית – שיאומי. צילום צחי הופמן

תושבת עם זרועות אוטומטיות

עיצוב ותפעול: המטען האלחוטי של שיאומי יושב בתוך תושבת פלסטיק שחורה, הכוללת ציפוי זכוכית מבריק בצד הקדמי. מלבד זה, ישנה טבעת כחולה בחזית התושבת, הנדלקת בעת הטענת הרכב. העיצוב הזה נראה טוב, בעיקר בלילה. בנוסף, יש נורה כחולה בחלק האחורי התחתון, לחיווי על מצב ההפעלה. הזרועות של התושבת נפתחים בצורה אוטומטית, ברגע שרוצים להניח את הסמארטפון. כאשר רוצים לשחרר את הסמארטפון מהתושבת, צריך לקרב את האצבע לחיישן המגע הממוקם בצד השמאלי. חשוב לזכור לעשות זאת, לפני שמכבים את הרכב, אחרת המנגנון האוטומטי לא יפעל.

לתושבת של שיאומי יש מלחציים המאפשרים לה להתחבר לפתחי האוורר של המזגן, מה שעוזר במיוחד בקיץ הישראלי, הגורם לסמארטפון להתחמם, כאשר הוא נטען מול השמשה הקדמית. בצורה הזאת, הסמארטפון שלכם יתקרר קצת מהמזגן. במקרה שלי, פתחי האוורר נטו כל הזמן למטה ולא יכולתי למקם את התושבת בצורה יציבה עליהן. לכן, בחרתי באופציה השנייה, של הדבקת המעמד על לוח המחוונים. הערכה כוללת את הרגלית והמדבקה הדו צדדית עבור הפעולה הזאת. 

xiaomi car-4
מטען לרכב עם טעינה אלחוטית – שיאומי. צילום צחי הופמן

הסמארטפון שהשתמשתי בחלק מהזמן של הסקירה הוא ה-Note 10 Plus של סמסונג, מכשיר המגיע עם מסך בגודל 6.8 אינץ’. זה ישב בצורה יציבה על התושבת ולא גרם לה לעמוד בצורה עקומה.

טעינה אלחוטית 20 וואט

טעינה: שיאומי מצרפת בערכה מטען למצית התומך בטעינה מהירה של 20 וואט. המטען כולל שתי כניסות USB, אחת מהן מסומנת בצבע אדום והיא המהירה. המחבר השני יכול לשמש, בין היתר לטעינה של סמארטפון של הנוסע או לחיבור מצלמת רכב. מחבר הטעינה בתושבת הוא USB-C, כאשר שיאומי גם יצרה פתח לחיבור פשוט של כבל טעינה לסמארטפון. זה מיועד לטעינה חוטית של הסמארטפון בתושבת, במקרה שיש לכם צורך בטעינה מהירה יותר.

xiaomi car-3
מטען לרכב עם טעינה אלחוטית – שיאומי. צילום צחי הופמן

מחיר: 105 שקל במקום 177 שקל בשימוש בקוד קופון BGGadget20w דרך אתר Banggood בלינק הזה (עד ה-10 לספטמבר)

סקירה: Dragon – מטענים אלחוטיים לרכב ולשולחן העבודה

בשורה התחתונה, אם יש לכם סמארטפון שתומך בטעינה אלחוטית, התושבת של שיאומי נותנת לכם פתרון מספיק טוב. היא מציעה טעינה אלחוטית מהירה, מאפשרת למקם את הסמארטפון ליד פתחי האוורר של המזגן או בלוח המכוונים וגם מציעה זרועות הנפתחות בצורה אוטומטית.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

להצטרפות לעמוד האינסטגרם

*הלינק המתפרסם בסקירה הוא במסגרת תוכנית שותפים. מערכת The Gadget Reviews אינה אחראית על הזמנת המוצר

10 תגובות

  1. עם מגן זה גם מטעין את הטלפון? או שיש בעיה כבר עם זה
    אבל לא חייבים לקנות מטען אלחוטי של סמסונג למכשיר ?
    כי המכשיר הוא של סמסונג

    1. אני עם המגן המקורי שבערכה ואין לי בעיה.לגבי מגנים אחרים, תנסי להניח את המכשיר עם המגן שלך על מטען אחר ותראי אם זה עובד, אם כן, לא חושב שתהיה בעיה עם שיאומי. לא חייבים מטען של סמסונג. הטעינה האלחוטית היא תקן ועובדת אצל כולם אותו דבר, פרט למהירות הטעינה

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: