חדשות

כך המעליות שלנו יראו בעקבות נגיף הקורונה

אם יצא לכם לנסוע במעלית בתקופה האחרונה, בוודאי לא אהבתם את הקירבה לאדם הזר הנמצא לידכם, אשר עלול להדביק אתכם בנגיף הקורונה. בחברת KONE פיתחו טכנולוגיות להשמדת חיידקים במעלית וגם להזמנה שלה ללא מגע

מעליות הן חלל קטן, שגם ככה מחייב אותנו להיות בקירבה אחד לשני. בעידן הקורונה הדבר הזה בעייתי מאוד ומחייב חשיבה מחדש, איך מתמודדים איתו. חברת המעליות KONE הציגה מספר חידושים, שיעזרו להתמודד עם הצורך הבריאותי לשמור על היגיינה וחיטוי של כל דבר שאנשים נוגעים בו.

KONE הציגה מערכת טיהור אוויר למעליות, אשר גם משפרת אותו, תוך כדי השמדת מרבית המזהמים הפוטנציאליים, לרבות חיידקים, וירוסים, אבק ואפילו ריחות לא נעימים. המערכת הזאת משתמשת בטכנולוגיית  Photocatalytic Oxidatuim שפותחה בידי נאסא להסרת מזהמים ממעבורת החלל. מלבד האוויר במעלית, פתרון אחר של Kone מאפשר לאנשים להזמין את המעלית באמצעות אפליקציה בסמארטפון, כאשר הם קורבים אליה פיזית.

עבור מעקי מדרגות נעות, החברה משתמשת באור אולטרה סגול לחיטוי. מדובר בניקוי מתמשך ללא כימיקלים המתרחש בתוך המדרגות הנעות, ללא סיכון לנוסעים. חשיפה לקרינה אולטרה סגולה מסייעת בסילוק ועיכוב של רבייה של מיקרו-אורגניזמים כמו חיידקים או נגיפים.

“מגפת הקורונה משנה באופן יסודי את האופן בו אנשים מתניידים ובאים במגע במרחב העירוני, ואלו שינויים שילוו אותנו לאורך זמן.” אמר גיא קבילי, מנכ”ל KONE ישראל, “בכל רחבי העולם מתחילים להיפתח בהדרגה עסקים, מתחמי קניות, משרדים ומרחבים משותפים, הטכנולוגיה של KONE מצליחה לתת מענה מהיר לצרכים המשתנים, ולהבטיח תנועה בטוחה, בהתאם לכללי ההיגיינה והריחוק החברתי הנדרשים”.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

עוד כתבות:

בזק בינלאומי משיקה מגדיל טווח ווייפיי בטכנולוגיית Mesh של TP Link

שיאומי השיקה את ה-Mi10 בישראל ב-3,000 שקל

סקירה: סנדיסק Extreme Pro Portable SSD – כונן נייד מוקשח ומהיר

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: