חדשות

אפל הציגה את הפיצ’רים שיגיעו לאייפון שלכם ב-iOS 14

מערכת ההפעלה הבאה לאייפון תגיע עם ווידג'טים משופרים ומיני אפליקציות שיאפשרו לכם לשלם על הקפה או להשכיר קורקינט מבלי להוריד אפליקציה. בנוסף, שעוני אפל ידעו לעקוב אחר פעולת שטיפת הידיים שלכם באופן אוטומטי

אפל קיימה היום את אירוע המפתחים שלה WWDC ללא קהל ורק בשידור אינטרנטי, המתאים יותר לרוח תקופת הקורונה. אפל הציגה את הגרסה החדשה למערכת ההפעלה שלה לאייפון – iOS 14.

החידוש הראשון של אפל הוא שיטת ארגון חדשה לאפליקציות – App Libary. התכונה הזאת מרכזת מספר אפליקציות לתוך תיקייה בצורה אוטומטית לפי נושאים, וגם ניתן לראות את האפליקציות הנמצאות בפנים במבט חטוף. אפל גם שיפרה את הווידג’טים, כך שהם מגיעים בגדלים שונים וניתן להוסיף אותם בתוך עמודי הבית לצד האפליקציות. המערכת גם יודעת להציג ווידג’טים באזור מסוים במכשיר, לפי השעות של היום ולפי הרגלי השימוש, כך שבבוקר יתקבל ווידג’ט של כותרות החדשות, בזמן שמאזינים למוזיקה האופציה הזאת תקפוץ ושיש פגישה יופיע היומן.

תוספת אחרת ב-iOS 14 היא אופציה של תמונה בתוך בתוך, כאשר רוצים להמשיך לצפות בתוכנית טלוויזיה ועדיין להשתמש באפליקציה אחרת. למשל, בזמן גלישה בדפדפן, תופיע תמונה קטנה של סרטון בו צופים. שיחה נכנסת כבר לא תמלא את כל המסך כאשר נמצאים באפליקציה אחרת, במקום זה מקבלים חיווי מינימלי על כך באמצעות מלבן קומפקטי הכולל שם מתקשר ותמונה שלו. גם סירי לא תשתלט יותר על כל מסך המכשיר כאשר שואלים אותה שאלה, במקום זה היא היא תציג את התשובה בחלון קטן. סירי גם תאפשר לשלוח הודעות קוליות.

אפליקציה חדשה לתרגום בשם המפתיע Translate יודעת לעבוד ללא חיבור לאינטרנט ולתרגם 11 שפות (עדיין לא בעברית) בטקסט או בקול.

אפליקציית המפות של אפל עברה שיפורים במיפוי של ארצות הברית. המפות החדשות יגיעו לאנגליה, אירלנד וקנדה. אפל גם הוסיפה אפשרויות נוחות יותר למציאת מסעדות, פארקים וגם מדריכים למקומות בילוי. אפל מפות תציע מלבד ניווט עם מכונית או תחבורה ציבורית, גם מסלולי אופניים. המידע עבור הרוכב יכלול כבישים עמוסים וגם אם צריכים לסחוב את האופניים במדרגות. אופציה לבעלי רכבים חשמליים, האפליקציה תעדכן על מסלול הכולל עמדות טעינה וגם אם מדובר בעמדות המתאימות לרכב של הבעלים.

האייפון הופך למפתחות הרכב

אפליקציית CarPlay המאפשרת לחבר את האייפון למערכות המדיה ברכבים, מקבלת טפטים חדשים ותמיכה בהפיכת האייפון למפתחות הרכב, באמצעות חיישן NFC בדלת. האייפון יאפשר התנעה של הרכב, כאשר מניחים אותו בעמדת הטעינה האלחוטית. כרגע מדובר רק ברכבים של BMW. האופציה הזאת זמינה מ-iOS 13.

אחת היכולות היותר מלהיבות ב-iOS 14 תאפשר לכם לחסוך הורדת אפליקציה בדיוק שאתם נמצאים בבית קפה חדש או רוצים להשכיר קורקינט. App Clips מאפשרת להשתמש ביכולת מסוימת של אפליקציה מבלי להוריד אותה. לא צריך להזין פרטי כרטיס אשראי, כי App Clips משתמשת באפל Pay וגם לא צריך לבצע רישום כי היא מושכת את הפרטים מאפל. הפעלת App Clips תתאפשר בסריקה של מדבקה שנמצאת בבית קפה או באמצעות NFC. אם המשתמש רוצה, הוא יכול להוריד לאחר מכן את כל האפליקציה.

האיירפודס יאפשרו מעבר אוטומטי בין מכשירים

התוכנה של האיירפודס עברה שדרוג, אשר תאפשר מעבר אוטומטי בין מכשירים. למשל, משתמש יכול להאזין לשירים באייפון, לעבור לראות סרט באייפד ואחרי זה תוכנית טלוויזיה במחשב, כאשר האוזניות עוקבות אחר המשתמש, מבלי שהוא צריך לבצע מעבר ידני.

יכולת Spatial Audio תציע באיירפודס פרו אפקט בו הצליל עוטף את המשתמש, כך שהוא ירגיש שהוא בא גם מאחורה וקדימה ולא רק מהצדדים. הטכנולוגיה הזאת עוקבת אחר הזווית ראש של המשתמש והתנועה שלו, כך שהאודיו יתאים את עצמו.

ב-WatchOS 7 ניתן יהיה לעקוב סוף סוף אחר שינה. השעון יציע יעדי שינה לעמוד בהם, כמו ללכת בזמן לישון ולקום בשעה קבועה. יכולת Wind Down תפעיל את מצב לא להפריע בשעון לפני השינה, תציע להשמיע מוזיקה מרגיעה ותעיר את המשתמש עם רינגטון נעים או רק רטט שלא יפריע לבן/בת הזוג.

השעון גם ידע לזהות באופן אוטומטי כאשר מתחילים לשטוף ידיים והוא ישמיע חיווי קולי עדיין של צפצוף עד שיעברו 20 שניות. מה שנחמד, שלא צריך לעשות כלום בשביל שהיכולת הזאת תתחיל לעבוד והיא תזהה את התהליך באופן אוטומטי.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

עוד כתבות:

שיאומי משיקה את ה-Mi TV 4S בגודל 65 אינץ’ ב-2,890 שקל

סמסונג השיקה את טלוויזיות ה-Crystal UHD, מסך 65 אינץ’ ב-3,990 שקל

סקירה: אייפון SE – לחובבי המסכים הקטנים

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: