אוזניות

סקירה: ג’ברה Elite 45h – אוזניות On Ear ב-400 שקל

ה-Elite 45h של ג'ברה הן אוזניות On Ear עם סאונד מוצלח ביחס לקטגוריה, חיבור לשני מכשירים במקביל וניהול שיחות טלפון ללא הפרעות. המחיר: 400 שקל

קטגוריית ה-On Ear פחות בולטת בגל המוצרים שחברות כמו סוני, Bose, סנהייזר, B&O מתמקדות בהן. בדרך כלל מדובר באוזניות נטולות חוטים (True Wireless) הנכנסות לתוך האוזניים ללא שום חוט המקשר בינהן או אוזניות Over Ear העוטפות את האוזניים. קטגוריית ה-On Ear המציעה אוזניות היושבות על האוזניים, אבל לא ממש עוטפות אותן, הפכה למעט שולית, ככל הנראה בגלל שהיא לא מציעה את הבידוד הפאסיבי כמו ה-Over Ear.

ג’ברה Elite 45h. צילום צחי הופמן

כפי שאפשר להבין מכל ההקדמה הזאת, ה-Elite 45h הן אוזניות On Ear מבית ג’ברה, המצליחה מאוד בקטגוריית אוזניות נטולות החוטים (לסקירה על ה-Elite Active 75t) ולכן מעניין לראות באילו תכונות היא בחרה להתמקד בדגם החדש שלה.

עיצוב: אוזניות בעיצוב On Ear תמיד היו מוזרות מבחינתי, כי הן לא מכסות את האוזניים ובעצם מאפשרות לכל רעשי הרקע להיכנס פנימה. גם ב-45h לא תמצאו שום בידוד, לא פאסיבי וכמובן לא אקטיבי (ANC). מי שלא מעוניין לבדוד את עצמו מרעשי רקע במשרד או ברחוב לא ימצא עם זה בעיה, מכיוון שבתקופה הזאת רובנו עובדים בבית. מבחינתי, היעדר בידוד מינימלי מרעשים חיצוניים בדגם הזה, היה חיסרון.

ה-45h שוקלות רק 160 גרם, הן עשויות מחומרים עמידים עם כריות אוזניים נושמות בעלות קצף שומר זיכרון וקשת מרופדת. לי הן ישבו טוב על הראש ומכיוון שהן יחסית משוחררות, הן פחות מחממות את האוזניים.

הערכה כוללת מעיין שקית בד מרופדת לאחסון האוזניות.

ג’ברה Elite 45h – חיבור לשני מכשירים במקביל

ג’ברה Elite 45h. צילום צחי הופמן

שליטה: יכולת הפעלה/כיבוי של האוזניות אפשרית באמצעות מתג הזזה, אשר גם משמש להפעלת תכונת השיוך. בנוסף, קיימים כפתורים פיזיים לשליטה בווליום, מענה/שיחה והעברת שיר קדימה או אחורה.

תכונה שאני תמיד שמח למצוא באוזניות היא יכולת להתחבר לשני מכשירים במקביל, למשל, סמארטפון ולפטופ. האופציה הזאת עובדת כאן בצורה טובה, ללא גמגומים, כאשר ישנו גם חיווי קולי המציין לכמה מכשירים מחוברים באותו רגע.

מה שפחות היה נחמד ב-45h, הוא היעדר חיבור 3.5 מ”מ. האוזניות כוללות רק כניסת USB-C.

ג’ברה Elite 45h. צילום צחי הופמן

סאונד: ה-45h מגיעות עם דרייברים בגודל 40 מ”מ, בלוטות’ 5.0 ועם צליל עשיר, מפורט יחסית ובאס מורגש. הבעיה שלי, הייתה שלפעמים הרגשתי שהצליל לא מספיק נקי וחמים כמו שאני אוהב. באמצעות האפליקציה של ג’ברה בסמארטפון, ניתן לבצע באקולייזר התאמה אישית יותר. ג’ברה גם כוללת יצירת פרופיל אישי לאוזניים של כל משתמש, כאשר היא משמיעה צלילים בכל מיני עוצמות באותו תהליך התאמה. אני לא הרגשתי הבדלים לאחר ביצוע ההתאמה הזאת.

שיחות: לא קיבלתי תלונות על איכות השיחה במהלך הסקירה שלי, גם כשניהלתי שיחות במרפסת וגם שהייתי בחדר עם רובוט שואב אבק עובד. ה-45h הצליח לעמעם מעט את הקולות רקע בזמן שניהלתי שיחה. ל-45h שני מיקרופונים לביצוע השיחות.

סוללה: ג’ברה מתגאה כאן בזמן סוללה של 50 שעות. מחבר הטעינה הוא USB-C, כאשר באמצעות טעינה מהירה של 15 דקות אפשר לקבל 10 שעות האזנה.

מחיר: 400 שקל (יבואן רשמי ביקונקט)

בשורה התחתונה, ה-Elite 45h הן אוזניות בעיצוב On Ear המתאימות למי שלא אוהב את המבנה המאסיבי של דגמי ה-Over The Ear. הן אומנם לא מציעות בידוד מרעשי רקע, אבל הן כן מציעות סאונד טוב ביחס למחיר וגם אפשרות לנהל שיחות בצורה מוצלחת.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

סקירה: האם האוזניות Buds Live של סמסונג נוחות לשימוש?

סקירה: סוני WH-1000XM4 – האוזניות הכי טובות היום

סקירה: ניסיתי את משקפי האודיו של Bose

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: