כללי

סקירה: סנסיבו Air – הפעלה וכיבוי אוטומטי של המיזוג בעזרת חיישן תנועה

החיישנים החכמים של סנסיבו הם כנראה אחד המוצרים היעילים ביותר עבור בית חכם. הדגם החדש Air כולל חיישן תנועה, אשר בא לחסוך בחשמל. כנסו לקרוא את הסקירה המלאה

החיישנים החכמים של סנסיבו עבור מזגנים, קיימים בשוק כבר מספר שנים, כאשר החברה דואגת לעדכן אותם מדי תקופה בדגם חדש. ה-Air היא הגרסה האחרונה של החברה, הכוללת גם חיישן תנועה, מה שהופך את המוצר הזה ליעיל במיוחד עבור אנשים שמתעצלים להדליק בעצמם את המזגן או שוכחים לכבות אותו שהם יוצאים מהחדר.

סנסיבו אייר. צילום יח"צ
סנסיבו אייר. צילום יח”צ

עיצוב והתקנה: ה-Air מגיע בערכה הכוללת שתי קופסאות: מכשיר ה-Air וחיישן התנועה. מדובר בעצם בשני מוצרים נפרדים היודעים לעבוד יחד. בעוד ה-Air מתחבר לחשמל, החיישן תנועה עובד על סוללות. את ה-Air ממקמים בטווח ראייה למזגן, כי הוא בעצם משדר אליו פקודה באינפרה אדום. ה-Air מגיע בצבע לבן והוא לא יפריע לעיצוב הביתי. חיישן התנועה מגיע עם מעמד שולחני או אפשרות לתלייה על הקיר באמצעות מדבקה. את החיישן מומלץ למקם באזור בו הוא יצליח לקלוט את האנשים הנמצאים בחדר. ההתקנה עצמה זריזה, כאשר היא דורשת סריקת ה-QR Code הממוקם מאחורי שני המכשירים בעזרת האפליקציה וגם לחיצה על כפתור ההפעלה של השלט רחוק של המזגן מול יחידת ה-Air. זהו תהליך מהיר המאפשר לסנסיבו לזהות את המזגן הקיים בחדר. לא נתקלתי בשום בעיה בזיהוי מזגן של טורנדו, כאשר בעבר גם עבדתי עם מוצר אחר של סנסיבו עם מזגן LG.

סנסיבו Air: המזגן ידלק לבד כשתכנסו לחדר

סנסיבו אייר. צילום צחי הופמן

ממשק: התפעול של ה-Air מתבצע דרך האפליקציה הידידותית של החברה, אשר כוללת ממשק מלא בעברית. התקנת ה-Air דרך האפליקציה כוללת בחירת האזור בו הוא מותקן בבית, למשל, חדר הורים/ילדים/סלון. העמוד הראשי של האפליקציה יציג את כל החדרים בהם ממוקמים יחידות הסנסיבו בבית (עבור מי שמחזיק מספר יחידות של סנסיבו).

האפליקציה מציגה את הטמפרטורה בחדר, אחוז הלחות, בחירה במצב ההפעלה (קירור, חימום ואוורור), עוצמת האוורור, בחירת טמפרטורה, כיוון התריסים, טיימר וגישה מהירה להפעלה וכיבוי חיישן התנועה.

עוד יכולת של ה-Air הוא מצב בקרת האקלים, זה יודע להדליק/לכבות את המזגן כאשר הטמפרטורה עולה או יורדת ממה שקבע המשתמש. ל-Air יש גם תזמוני הפעלה לפי ימים ושעות. סנסיבו גם מציעה תוכנית  בשם “מסננים פלוס”. כאן מקבלים מידע על הטמפרטורה מחוץ לבית וגם מידע על איכות האוויר בחוץ, תזכורות לניקוי המסננים והמלצות לחיסכון באנרגיה. למשל, כאשר מזג האוויר נהיה נעים יותר בחוץ, סנסיבו יציע לכבות את המיזוג.

עבור מסננים פלוס סנסיבו גובה 10 שקל לחודש או 100 שקל לשנה וישנה אפשרות התנסות למשך שבועיים ללא עלות.

חיישן התנועה הוא תוספת יעילה עבור מי ששוכח לכבות את המזגן כאשר הוא יוצא מהחדר. רק הפתרון הזה יכול לחסוך רבות בחשבון החשמל. ניתן להגדיר את הזמן שחדר יחשב ריק, למשל, 10 דקות או שעה. אני השתמשתי בחיישן התנועה בעיקר בלילה, כאשר הלכתי לישון. קבעתי שחדר השינה יחשב ריק לאחר 45 דקות, כך ה-Air כיבה עבורי את המזגן בכל לילה, מבלי שהייתי לזכור לקבוע טיימר.

החיישן תנועה גם משמש להפעלת המזגן ברגע שאדם נכנס לחדר או בעזרת בקרת האקלים. במצב בקרת האקלים, המזגן יידלק רק כאשר אדם נכנס לחדר והטמפרטורה עולה מעל 27 מעלות (ניתן לקבוע כל טמפרטורה אחרת).

הפעלה קולית: מבחינתי ההפעלה הכי נוחה עבור הסנסיבו היא בהפעלה קולית דרך העוזרות הקוליות: גוגל אסיסטנט, אמזון אלכסה וגם דרך Siri Shortcuts. בצורה הזאת, ניתן להפעיל ולכבות את המיזוג בכל רגע שרוצים, מבלי לגשת לסמארטפון. הפקודות הקוליות מתייחסות לחדר בו ממוקם החיישן, כך אפשר להגיד “Turn on the living room” או “Increase the temperature”.

מחיר: 605 שקל (180 דולר)

בשורה התחתונה, מי שמחזיק רמקול עם עוזרת קולית בבית, הפתרון של סנסיבו משדרג משמעותית את החוויה של בית חכם. ה-Air עצמו מהווה שדרוג מוצלח לדגמים קודמים, עבור מי ששוכח לכבות את המזגן כאשר הוא יוצא מהחדר או רוצה שזה יתחיל לעבוד כאשר הוא נכנס אליו.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

Yeelight משיקה מוצרי תאורה חדשים

סמסונג השיקה את הגלקסי S20 FE בישראל

אוקיי גוגל, הדליקי את האור בחדר השינה

5 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: