כללי

סקירה: סנסיבו רוצה לסנן את האוויר שלכם בבית

מסנני אוויר הם מוצר פופולארי לסובלים מאלרגיות או לאנשים שנמאס לנשום לכלוך בבית. ה-Pure הוא המסנן האוויר הראשון של חברת סנסיבו הישראלית, כאשר הוא מציע מספר טריקים אשר הופכים את המוצר שלה לחכם יותר

רוב הסיכויים שאתם מכירים את סנסיבו הישראלית מהחיישנים החכמים שלה למזגנים, אבל בחודשים האחרונים החברה נכנסה לתחום חדש, אבל משלים – מסנני אוויר. המוצר הראשון שלה בקטגוריה הוא Pure, מסנן אוויר אשר יודע לעבוד במקביל עם חיישני המזגנים של החברה ולהציע אוויר נקי מאבק או לכלוך.

סנסיבו Pure. צילום צחי הופמן
סנסיבו Pure. צילום צחי הופמן

ה-Pure יודע לסנן אבק, וירוסים, אבקה, עשן, בקטריות, חומרים אורגניים נדיפים וחלקיקים קטנים הנעים באוויר (PM10 ו-PM2.5) באמצעות מסננים מסוג HEPA ופחמן. כל יכולות הסינון עוזרות לשמור על האוויר טוב יותר בבית, כאשר ה-Pure עצמו מחובר לחשמל ויודע לנטר באופן קבוע את איכות האוויר באזור שלו.

החיסרון ב-Pure לעומת מסנן האוויר של דייסון (אשר גם נמכר במחיר יקר משמעותית מזה של סנסיבו, לסקירה המלאה), שאתם תדעו על מצב האוויר אצלכם בבית, רק לפי הנורה הבולטת שעל המכשיר (צבע צהוב – איכות אוויר בינונית, צבע אדום – איכות אוויר גרועה) או באמצעות האפליקציה. מצד שני, כאשר האוויר גרוע, אתם לא באמת תצטרכו להסתכל על המכשיר, כי המאוורר שלו יתחיל לעבוד בעוצמה גבוהה עם רעש המורגש היטב. במקרה של דייסון, המכשיר כולל צג, המסמן לכם ממה הזיהום הקיים באוויר נובע (זיהום ממכונית, אבקת פרחים, תרכובות אורגניות נדיפות (חומרי ניקוי וצבעים) וגם גז בזמן בישול.

סנסיבו Pure. צילום מסך
סנסיבו Pure. צילום מסך

שליטה דרך עוזרת קולית והפעלה אוטומטית

עוד דרך נוחה לברר את מצב האוויר אצלכם בבית, היא באמצעות העוזרת קולית. בדומה למוצרים האחרים של סנסיבו, גם ה-Pure יודע לעבוד עם עוזרות קוליות של גוגל, אלכסה וגם Siri Shortcuts. אני חיברתי אותו לגוגל אסיסטנט, כך שיכולתי להפעיל ולכבות אותו בפקודה קולית (באנגלית) וגם לשאול את האסיסטנט מה מצב איכות האוויר אצלי בבית. התשובה כללית ואומרת אם המצב טוב או לא.

סנסיבו Pure. צילום צחי הופמן
סנסיבו Pure. צילום צחי הופמן

ה-Pure נשלט באמצעות כפתורים פיזיים הקיימים עליו או באמצעות האפליקציה של החברה. במקרה שלי, מיקמתי את ה-Pure בסלון, ולכן הוא שוייך לאותו חדר בו אני גם שולט במזגן. סנסיבו מנצלת את קיומם של חיישנים חכמים אחרים שלה בבית, כך שהיא תוכל לסנן את האוויר בצורה מהירה יותר (בעתיד האופציה הזאת תעבוד גם עם מזגנים חכמים/חיישנים של חברות אחרות). כאשר המזגן מזהה זיהום אוויר בבית ומחוצה לו (אתם יכולים לבחור אם הטריגר יהיה זיהום בינוני או כבד), המאוורר ב-Pure יעבור לעוצמה גבוהה יותר והמזגן באותו חדר יתחיל לעבוד באופן אוטומטי על מצב אוורור. בדרך כלל, לאחר מספק דקות, ה-Pure ייתן למזגן פקודה להפסיק לעבוד. המצב הזה נקרא “Pure Boost” ויש לו עוד כמה תכונות נחמדות. ניתן להגדיר הפעלה אוטומטית שלו, כאשר נמצאים מחוץ לבית. הפתרון הזה מאפשר להגיע לבית עם אוויר נקי, מבלי לסבול מרעש האוורור החזק. במקרה הזה, האפליקציה מזהה את מיקומכם באופן אוטומטי.

סנסיבו מתכננת להוסיף בעתיד הקרוב יכולת נחמדה ל-Pure Boost, אשר תאפשר ללקוחות החברה המחזיקים את חיישן התנועה שלה הפועל עם דגם ה-Air (לסקירה המלאה), לזהות מתי אתם יוצאים מחדר מסוים על מנת להפעיל את מצב ה-Pure Boost. מלבד כל היכולות האוטומטיות, תוכלו להפעיל את מצב ה-Pure Boost דרך האפליקציה ולקבוע את מספר הדקות שאתם רוצים שהוא יעבוד.

סנסיבו Pure. צילום צחי הופמן
סנסיבו Pure. צילום צחי הופמן

מגדירים פעם אחת ושוכחים ממנו

כל היכולות האוטומטיות שה-Pure מציע, באות בעצם לעשות דבר אחד, לגרום לכם לשכוח שקניתם מסנן אוויר. הרעיון שפשוט תחברו אותו פעם אחת לחשמל באחד החדרים, תבצעו את כל ההגדרות והמוצר יעבוד בשבילכם. אני יכול להגיד, שמכיוון שקיים אצלי בבית מסנן אוויר של דייסון, יכולות הזיהוי של שני המכשירים היו זהות ושניהם קפצו והגבירו את עצמם, בכל פעם שהייתה בעיה מסוימת, כך שלפחות מבחינתי, הסנסיבו הציג אמינות. לפעמים קצת שיגע אותי מצב ה-Pure Boost, כי זה עושה רעש חזק מדי ביחד עם המזגן המרגיז הקיים אצלי מבית טורנדו (אבל זאת כבר בעיה של המזגן ולא של סנסיבו).

מחיר: 525 שקל (159 דולר)

בשורה התחתונה, הכניסה של סנסיבו לשוק מסנני האוויר מביאה יכולות חכמות שקשה למצוא בדגמים אחרים בשוק, כאשר החברה ממקסמת את חיישני המזגנים הקיימים שלה, על מנת להפוך את המוצר שלה לחכם יותר. אם כבר תכננתם לרכוש מסנן אוויר ויש לכם מוצר של סנסיבו בבית, כדאי שתשקלו לרכוש את ה-Pure.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

תקועים בבית? שיאומי משיקה מסנן אוויר חכם – Mi Air Purifier 3H

סקירה: מה מציעה מסכה חכמה ב-990 שקל?

סקירה: דייסון v11 absolute extra – עוצמת שאיבה חזקה עם החלפת סוללה

5 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: