בריאות

סקירה: סנסיבו Air Pro – שליטה במזגן וזיהוי זיהומי אוויר

הסנסיבו Air Pro (לשעבר AirQ) מאפשר לשלוט במזגן בבית בצורה חכמה, החל מתפעול באמצעות אפליקציה ועד העוזרות הקוליות של גוגל ואמזון. בנוסף, הוא כולל חיישנים לזיהוי איכות האוויר בחדר בו הוא מותקן

חברת סנסיבו הישראלית מוכרת בזכות החיישנים החכמים שלה, היודעים להפוך מזגנים ביתיים לחכמים הרבה יותר. דגם ה-Air Pro (שנקרא בעבר AirQ) בא לשלב בין היכולות הקיימות לתפעול המזגן לחיישנים לזיהוי איכות האוויר בבית. כבר עכשיו כדאי להגיד שלסנסיבו יש גם מוצר יעודי לזיהוי איכות האוויר בבית בשם Elements, אבל זה יודע לזהות סוגי זיהום רבים יותר.

סנסיבו Air Pro. צילום מסך
סנסיבו Air Pro. צילום מסך

Air Pro – התקנה פשוטה וחיבור לעוזרות קוליות

ה-Air Pro מעוצב כקוביה מלבנית לבנה, לא עבה במיוחד, הדורשת חיבור קבוע לחשמל. יש צורך למקם את המכשיר כך שיש קשר עין בינו למזגן, מכיוון שהתקשורת בין השניים מתבצעת באינפרה אדום, בעוד שהתקשורת בין הסמארטפון ל-Air Pro מתבצעת ב-WiFi.

קצת לפני שממקמים את ה-Air Pro במיקומו הקבוע (יש בערכה גם מדבקה להדבקת המוצר על הקיר), נדרש לבצע שיוך בינו לאפליקציה של סנסיבו באמצעות סריקת קוד QR. כמו כן, נדרש גם כיול בין ה-Air Pro לשלט הרחוק של המזגן, באמצעות לחיצה על כפתור ההפעלה של המזגן מול הסנסיבו.

סנסיבו Air Pro. צילום מסך
סנסיבו Air Pro. צילום מסך

האפליקציה של סנסיבו אשר מגיעה עם ממשק בעברית, היא חלק עיקרי בחוויית השימוש, למרות שגם ניתן לשייך את המוצר לעוזרות הקוליות של גוגל, אלקסה וגם לשליטה דרך אפל HomeKit וכך לבצע בצורה הזאת את התפעול.

האפליקציה מציגה את סטטוס המזגן, מאפשרת לשנות בקלות את מצב ההפעלה: קירור, חימום, אוורור, ייבוש ואוטומטי וכמובן גם לשלוט בטמפרטורה, לשנות את כיווני האוויר של התריס או יכולות אחרות של המזגן הקיים אצלכם בבית.

עבור חסכון בחשבון החשמל, ניתן לקבוע בעת ההפעלה טיימר, למשל, כאשר הולכים לישון, קובעים שהמזגן יכבה לאחר 30 דקות וקביעה של יומן הפעלה/כיבוי לפי ימים/שעות (כולל מצב ההפעלה והטמפרטורה הדרושה).

סנסיבו Air Pro. צילום צחי הופמן
סנסיבו Air Pro. צילום צחי הופמן
סנסיבו אפליקציה
סנסיבו אפליקציה

Air Pro – זיהוי זיהום אוויר ביתי

מה שמייחד את ה-Air Pro היא היכולת שלו לזהות שני סוגים של זיהומי אוויר בחלל הביתי, לצד טמפרטורה ולחות. מדובר בזיהוי וניטור של ריכוזים גבוהים של פחמן דו חמצני (C02) אשר עלולים לגרום להפרעות בחשיבה, תחושת כבדות נשימה, כאב ראש וקשיי שינה. הזיהום השני הוא תרכובות אורגניות נדיפות (TVOC) המגיעות מבישול, חומרי ניקוי, פורמלדהיד ועוד. ריכוז גבוה שלהם באוויר יכול לגרום לגירויים בעיניים, באף, בגרון וכאבי ראש. בקיצור לא כיף.

כאשר ה-Air Pro מזהה עלייה בחדר של הזיהומים הללו הוא מעדכן על כך בהתראה באפליקציה. בדרך כלל פתיחה של חלון תפחית באופן מהיר את אותם זיהומים וניתן יהיה לראות באמצעות החיווי בגרף הצבעים באפליקציה שהמצב בחדר תקין.

ברגע שמתחילים להשתמש באפליקציה מגלים מהר כמה מצב האוויר בחדר יכול להשתנות לרעה ולפעמים אנחנו יושבים בחדר שעות ארוכות כאשר האוויר לא נקי. נכון שה-Air Pro לא פותר את הבעיה של זיהום האוויר, לצורך כך צריך להיות אקטיביים ולפתוח חלון או להפעיל מכשיר סינון אוויר, אבל הוא מאפשר לנו להיות מודעים לאיכות האוויר בחדר. המודעות אומנם חשובה, אבל החיסרון היא כמות ההתראות שהאפליקציה שולחת בכל פעם שאיכות האוויר יורדת. אומנם ניתן לשנות את הרגישות שלה, אבל לפעמים היא הופכת למציקה, בעיקר שההתראה מגיעה שלא נמצאים בבית.

מחיר: 360 שקל

בשורה התחתונה, ה-Air Pro הוא מוצר נהדר לשליטה נוחה במזגן בבית, החל מתפעול מרחוק, קביעת טיימרים או תפעול עם העוזרות הקוליות של גוגל או אמזון, לצד יכולת להיות מודע לאיכות האוויר באותו חדר בו הוא מותקן. כדאי לדעת שלסנסיבו יש מוצר אחר בשם Air המציע את אותם יכולות של שליטה חכמה בעלות נמוכה יותר של כ-300 שקל, אבל ללא חיישן זיהוי איכות האוויר. התוספת עבור החיישן הפנימי הזה, לדעתי שווה את ההפרש.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: