כללי

סקירה: פלייסטיישן 5 – חוויית משחקים משודרגת

שבועיים עם קונסולת המשחקים החדשה של סוני, גרמו לי להבין למה אי אפשר להשיג אותה בחנויות. הפלייסטיישן 5 מציעה גרפיקה מרשימה, טעינה מהירה מאוד של משחקים ושלט שאוהב לרטוט. כנסו לקרוא את הסקירה המלאה

בחודש נובמבר האחרון השיקה סוני את הדור החדש לקונסולת המשחקים שלה – פלייסטיישן 5. עברו 7 שנים מאז השקת הפלייסטיישן 4 וסוני דאגה לשדרג משמעותית את ספינת הדגל של עולם הגיימינג.

פלייסטיישן 5. צילום צחי הופמן
פלייסטיישן 5. צילום צחי הופמן

הפלייסטיישן 5 הפך למוצר המבוקש ביותר בעולם הגיימינג, הקונסולה נחטפה מהמדפים במכירות המוקדמות, כאשר היבואנית הרשמית ישפאר דואגת להביא משלוח נוסף במהלך החודש הזה (משלוח שכבר נמכר בשלמותו) ומשלוח גדול יותר בתחילת השנה. בינתיים, יבואנים מקבילים מנצלים את המצב ומוכרים את הפלייסטיישן 5 במחירים הזויים ויקרים משמעותית.

עיצוב: הפלייסטיישן 5 היא קונסולה גדולה מאוד, כאשר המשקל שלה עומד על 4.5 ק”ג (גרסת הדיגיטל שוקלת 3.9 ק”ג). היא תופסת מקום מכובד ליד הטלוויזיה או במזנון, כאשר ניתן למקם אותה בצורה אופקית או אנכית. סוני כללה בתוך האריזה מעמד המאפשר לבצע את העמידה האופקית, בלעדיו היא מתנדנדת. כמו כן, היא שילבה תאורה המתחלפת בין צבע כחול, לצבע כתום או לבן, על מנת שיהיה ניתן להבין את מצב ההפעלה שלה.

בחלק הקדמי של הפלייסטיישן 5 אפשר למצוא חיבורי USB-A ו-USB-C, כאשר בגב המכשיר ממוקמים חיבורי ה-HDMI, שתי כניסות USB-A ו-LAN.

פלייסטיישן 5. צילום צחי הופמן

התקנה: רוב הסיכויים שמי שרוכש את הפלייסטיישן 5, כבר מחזיק את הדור הקודם, אז כדאי לזכור את שם המשתמש והסיסמא בחשבון ה-PSN, כי זה יזרז את תהליך ההתקנה או לחלופין אפשר להשתמש באפליקציית הפלייסטיישן בסמארטפון. באמצעות האפליקציה ניתן לסרוק את קוד ה-QR אשר יופיע על המסך ולבצע את החיבור במהירות, ללא הזנת הפרטים באופן ידני.

במהלך ההתקנה, הפלייסטיישן 5 יציע לכם להתקין כמה אפליקציות מדיה נוספות כמו: אמזון פריים וידיאו, נטפליקס, יו טיוב, אפל טיוי פלוס ו-Twitch, מה שיאפשר לכם ליהנות מהפלייסטיישן 5 גם כסטרימר.

אחת האופציות החשובות מבחינתי במהלך ההתקנה היא העברת שמירות המשחקים מהפלייסטיישן 4 לקונסולה החדשה. ניתן לבצע העברת הקבצים דרך הרשת האלחוטית הביתית או בחיבור LAN ישיר בין שתי הקונסולות. אני ניסיתי דרך ה-WiFi מספר פעמים והאופציה הזאת לא עבדה לי בשום צורה. באסה.

פלייסטיישן 5: להפעיל משחקים במקביל

ממשק: מסך הבית החדש זכה לעיצוב נקי יותר, שנותן יותר מקום לתמונה המרכזית מהמשחק בו משחקים כרגע. זה דורש לסמן את המשחק עם השלט. בנוסף, מקבלים חיווי התקדמות במשחק והפרסים באותו כותר. בחלק העליון של הממשק, רואים חלוקה למשחקים ומדיה (כאן מוצאים את יו טיוב, נטפליקס וכו’). בצדו הימני של המסך, ישנה אפשרות להגיע לאופציות החיפוש, הגדרות והפרופיל. עמוד הבית מציג רק את המשחקים האחרונים בהם שיחקתם, על מנת להגיע לספריה המלאה, יש לגשת ל-Game Library.

הפלייסטיישן 5 מאפשר מעבר מהיר בין משחקים המותקנים בקונסולה והתחלת משחק בהם. המעבר הזה מתבצע בלחיצה על כפתור ה-PS בשלט, בחירה ב-Switcher, לאחר מכן, במשחק בו מעוניינים, בחירה ב-Game Hub והשמירה אליה רוצים להגיע במשחק המבוקש.

שלט: אחד השדרוגים המשמעותיים בפלייסטיישן 5 הוא השלט – DualSense, סוני שידרגה את השלט, כך שניתן יהיה להרגיש טוב יותר את החוויה במשחקים, בנוסף לעיצוב חדש, דק יותר ועם אחיזה נוחה יותר, בזכות כך שהידיות מעט התארכו.

פלייסטיישן 5. צילום צחי הופמן

השלט כולל מנגנון תגובה – Haptic Feedback המאפשר להרגיש את הרטט ברמות שונות, Adaptive Triggers – אלו הם בעצם כפתורי ה-R2 וה-L2 אשר קיבלו עיצוב מעט עמוק יותר, המאפשר להרגיש בצורה טובה יותר את מנגנון הרטט. כמו כן, גם חיישן התנועה שודרג והוא מאפשר לבצע פעולות במשחק באמצעות הזזת השלט עצמו. מעבר לכפתורים האלו, קיים גם כפתור ה-Share, אשר מאפשר לבצע צילום מסך או להקליט סרטון קצר ולשתף אותו ביו טיוב או ב-Twitch.

מלבד הרמקול, סוני מיקמה בשלט מיקרופון, אשר יעזור לכם לנהל שיחות עם חברים ובמשחקים מסוימים גם להשתמש בו לפעולות מסוימות. מה שקצת מרגיז, שהשלט עובד באופן קבוע כברירת מחדל. ניתן להשתיק אותו באופן זמני דרך כפתור יעודי בשלט או לבצע בתפריט ההגדרות שינוי קבוע.

חוץ מכל היכולות האלו, השלט גם שודרג למחבר USB-C עבור הטעינה. כמו כן, לשלט מחבר עבור עמדות הטעינה שסוני מציעה עבור השלטים שלה וכנראה שכדאי לרכוש עמדה כזאת, כי השלט לא ממש חסכוני בניהול האנרגיה שלו.

פלייסטיישן 5: המשחקים עולים במהירות

משחקים: עבור ההתנסות בפלייסטיישן 5 הצטיידתי בשלושה משחקים: Call Of Duty: Black Ops Cold War, Spider Man: Miles Morales וגם המשחק Astro`s PlayRoom המגיע חינם עם הקונסולה. המשחקים החדשים מאפשרים ליהנות מהיכולות הגרפיות הגבוהות של הפלייסטיישן 5, שבוודאי ישתפרו בהמשך. הקונסולה תומכת ברזולוציית 4K עם קצב רענון תמונה של 120 הרץ והיא גם מציעה תמיכה ברזולוציית 8K. מדובר ברזולוציה שכבר קיימת בדגמי הפרימיום של חלק מיצרניות הטלוויזיה. ככל שיעבור הזמן, נראה את רזולוציית 8K במסכים במחירים יותר שפויים, כך שיהיה ממש מעניין בעתיד לראות את איכות התמונה שהפלייסטיישן 5 תציע בטלוויזיות תומכות.

את מיילס מורלס כבר הספקתי לשחק בפלייסטיישן 4 הוותיק שקיים אצלי בבית וההבדלים בין הגרסאות התבטאו קודם כל במהירות העלייה של המשחק וזמני הטעינה תוך כדי המשחק. בעוד שבפלייסטיישן 4 סוני שילבה מסכים המספקים טיפים למשתמש בשביל להעביר את זמן הטעינה, בפלייסטיישן 5 המשחק פשוט נמשך. הגרפיקה עשירה בפרטים ושמקפצים עם מיילס מורלס בין הבניינים, אשר לראות את התנועה של האנשים במדרכה בצורה חדה מאוד. ב-COD, מעבר לגרפיקה המצוינת, מנגנון הרטט מספק תחושה שונה בכל כלי נשק בו משתמשים.

המשחק Astro מאפשר להרגיש בצורה הכי טובה את היכולות של הפלייסטיישן 5 ובעיקר של השלט – DualSense, בין היתר ההדגמה של המשחק מציגה את הרמקול בשלט, את ההתאמה של מנגנון הרטט בו אפשר להרגיש ממש כל חלק במשחק, חיישני התנועה אשר מחייבים לביצוע פעולות מסוימות, למשל, תנועת מעגל של השלט באוויר, בשביל להסתובב על חבל ואפילו המיקרופון, אשר ידרוש מכם לנשוף אליו בשביל להתקדם בהרפתקה.

הממשק בפלייסטיישן 5 מעט מבלבל בהבנה באיזו גרסת משחק משחקים. הכוונה כאן, האם משחקים בגרסת מיילס מורלס של פלייסטיישן 4 או 5. הקונסולה מבצעת התקנה של שתי הגרסאות והיא לא מפעילה כברירת מחדל את גרסת הפלייסטיישן 5. בשביל לבדוק את הגרסה בה נמצאים, צריך לעמוד על תמונת המשחק בעמוד הבית, ללחוץ על כפתור ה-Options בשלט ולבחור ב-Game Version, שם יופיע סימן וי של הגרסה.

מחיר: הגרסה הדיגיטלית נמכרת ב-2,000 שקל והגרסה עם כונן הבלו ריי ב-2,450 שקל (יבואן רשמי ישפאר).

בשורה התחתונה, אין ספק שסוני הצליחה לשדרג את חוויית הגיימינג עם הפלייסטיישן 5. המשחקים הקיימים כרגע עדיין לא מאפשרים לנצל את היכולות המקסימליות של הקונסולה וייקח עוד זמן שאפשר יהיה להרגיש את כל העוצמה שלה, אבל עדיין, לפחות מהמשחקים הקיימים, השיפורים בגרפיקה, במהירות הטעינה והחוויה שהשלט מספק, משדרגים משמעותית את ההנאה.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

ווסטרן דיגיטל משיקה כונני WD Black בעיצוב Call Of Duty

נינטנדו משיקה בישראל את ה-GAME&WATCH

סמסונג השיקה את מסכי הגיימינג החדשים מסדרת Odyssey

7 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: