חדשות

פיצה האט ישראל קיימה פיילוט למשלוח באמצעות רחפן

האם בקרוב נקבל את הפיצה שלנו באמצעות רחפן? כנראה שלא ממש בקרוב, אבל נחמד לדעת שפיצה האט ישראל כבר קיימה פיילוט עבור השירות העתידי

אנחנו שומעים רבות על ניסויים בעולם ובישראל על משלוחים באמצעות רחפנים, כאשר מגפת הקורונה האיצה את התחום ואפילו אפשרה פיילוט למשלוחי תרופות ובדיקות בבית החולים זיו בצפת ובמרכז הגריאטרי דורות בנתניה. פיצה האט ישראל הודיעה שסיימה בהצלחה פיילוט למשלוח באמצעות רחפנים.

סניף פיצה האט. צילום יח”צ

מי שאחראים לפרוייקט ביחד עם פיצה האט בארץ הם דרגון טייל שפיתחה מערכת לניהול וייעול תהליכי שילוח על-ידי שליחים, הייפר שמפתחת לפיצה האט מערכת רובוטית לייצור מזון מהיר, Cando המתמחה בהקמה וניהול ציי רחפנים ו- Highlander שפיתחה מערכת לניהול אוטונומי של ציי רחפנים.

בפיצה האט ישראל עדיין לא מספקים מועד להשקת השירות, אלא רק שמדובר בשירות שיתחיל לעבוד בעתיד הקרוב. מבחינת החוויה בהזמנה, מדובר בתהליך שיתבצע באמצעות מערכת לניהול אוטונומי של מספר רחפנים. המערכת תדאג לרצף אווירי והזרמת מידע ליצרן המזון וללקוח. הפיצה תטען על גבי הרחפן באופן רובוטי, הרחפן יטוס ויוריד את הפיצה בנקודה נגישה במקום שיבחר. מרגע המראת הרחפן, הלקוח יוכל לראות באמצעות האפליקציה ומצלמת הרחפן היכן הוא נמצא ואת הדרך שהוא עושה.

בכדי שהשירות יצא לפועל, נדרשים אישורים מיוחדים לניהול בצורה אוטונומית של המרחב האווירי העירוני המורכב. מיזם נעמ”ה (ניוד עירוני במרחב האווירי) – מיזם משותף למשרד התחבורה, חברת נתיבי איילון, רשות תעופה אזרחית, הרשות לחדשנות ומנהלת תחבורה חכמה במשרד רה”מ ומיזם נעמה – ניידות עירונית בממד האווירי.

מלבד כל האישורים, לא ברור בכלל כיצד יציעו משלוחים באמצעות רחפנים לאזורי מגורים עמוסים בבניינים גבוהים ומגדלים. כרגע מבחינת הניסויים, נראה ששירותי השילוח באמצעות רחפנים מיועדים בעיקר לבתים פרטיים עם חצרות, בהן אפשר להנחית את הרחפן בצורה קלה יותר.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

ניסיתי את יאנגו DELI. תוך כמה זמן המשלוח הגיע אליי?

ה-Mi 10T Lite של שיאומי הגיע לישראל ב-1,400 שקל

מהיום אפשר לשלם במקדונלד’ס עם bit

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: