חדשות

תדיראן מציגה טכנולוגיית קטילת וירוסים ובקטריות במזגנים

חברת תדיראן הציגה טכנולוגיה לחיטוי האוויר במזגנים מיני מרכזיים מסדרת אינוורטר Sense

חברת תדיראן הציגה טכנולוגיה לחיטוי האוויר במזגנים מיני מרכזיים מסדרת אינוורטר Sense. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על שני פטנטים, אשר אחד אושר כפטנט בינלאומי והשני בהליכי רישום סופיים.

הטכנולוגיה פותחה באמצעות מחולל מי חמצן המשתמש בלחות שבאוויר וממיר אותה למי חמצן (H202).  חומר זה מטהר את האוויר וקוטל 99.999% מהווירוסים והבקטריות. באחרונה, נבחנה יעילות ההתקן במעבדת AEROSOL בארה”ב, מעבדה רשומה ב- FDA לבדיקת וירוסים, בקטריות ועובש. בדיקות המעבדה העלו יעילות גבוהה מאוד  (99.9%) לטיפול בווירוסים, בקטריות ועובש.  

טכנולוגיית מי החמצן המוטמעת במזגן ממירה חלק ממולקולות המים שנמצאות באוויר (לחות) H20 למולקולות מי חמצן H2O2, בשחרור מינימלי של יונים לאטמוספירה. ההתקן נמצא בכניסת האוויר של המאייד, כאשר במרכזו מחט. עם כניסת הלחות (O2H) לתוך ההתקן ובאמצעות מתח חשמלי בין המחט לגליל המתכת של ההתקן , נוצר תהליך של פירוק הלחות (O2H) למי חמצן או בשמם המדעי 2O2H.

מולקולות מי החמצן נוצרות במינון נמוך מאוד, הרבה מתחת לתקן המותר על פי חוק, והן מתפזרות לאוויר בבית ונדבקות לחיידקים, וירוסים, עובש ושאר מזיקים אחרים ומחסלים אותם. הריכוז של מי החמצן צריך להיות נמוך ביותר כדי שיהיה יעיל בהשמדת חיידקים אך לא יפגע או יזיק ליושבי הבית או לחפצים בו. ריכוז מי החמצן המיוצר על-ידי ההתקן שפיתחה תדיראן נמוך פי 100 מהערך שנקבע בתקינה המותרת על פי חוק – בלי לפגוע ביעילותו. ההתקן הוא אקולוגי שכן אין בו שימוש בדטרגנטים. מי החמצן והאוזון שמופק מתכלים ובסופו של דבר נעלמים מהסביבה.

למוצר מנגנון ניקוי עצמי באמצעות קפיץ שמלופף סביב המחט. ברגע שהמערכת מזהה שהמחט מלוכלכת, הקפיץ נע באופן אוטומטי ומנקה אותה, כך שהמערכת מצריכה תחזוקה מעטה בלבד. בנוסף, מכיוון שההתקן מייצר מולקולות מי חמצן מלחות שנמצאת באוויר, הוא אינו מצריך שימוש בקפסולות או בדטרגנטים כלשהם המצריכים הוצאה כספית מצד המשתמש.  

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

איפה תמצאו את הגלקסי S21 הזול ביותר?

הלפטופים של תערוכת הטכנולוגיה CES

מוצרים חכמים חדשים לבית של שיאומי הגיעו לישראל

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: