חדשות

מובילאיי תבצע נסיעות מבחן לשאטלים אוטונומיים בצרפת

מובילאיי הודיעה שהחל מהשנה הבאה, היא תחל בנסיעות מבחן לשאטלים אוטונומיים בצרפת. שירותי תחבורה ציבורית מלאים מתוכננים לפעול ב-2023

חברת מובילאיי הודיעה על שיתוף פעולה בפיתוח ופריסה של מערך שאטלים אוטונומיים יחד עם חברת Transdev ATS (Autonomous Transport System) העוסקת בהפעלה והטמעה של פתרונות ניידות וגם עם Lohr Group – יצרנית פתרונות ניידות. במסגרת שיתוף הפעולה, יטמיעו החברות את טכנולוגיית הנהיגה האוטונומית של מובילאיי בשאטלים החשמליים i-Cristal, אשר מיוצרים על ידי Lohr Group. החברות מתכננות להשתלב בשירותי הניידות האוטונומיים שיתבססו על ציי שאטלים ללא-נהג בצרפת, מדינות נוספות באירופה וגם במקומות אחרים ברחבי העולם. מובילאיי גם מתכננת בשנה הבאה פיילוט בתל אביב.

מובילאיי - שאטל אוטונומי. צילום יח"צ
מובילאיי – שאטל אוטונומי. צילום יח”צ

במהלך השנה הקרובה יפעלו יחד מובילאיי , Transdev ATS ו Lohr Group-על מנת להטמיע את הטכנולוגיה, לבחון ולפרוס את השאטלים האוטונומיים תוך שימוש בטכנולוגיית הנסיעה ללא-נהג של מובילאיי, טכנולוגיות מערכות התחבורה האוטונומיות של Transdev ATS (הכוללת בקרת רכבים אוטונומיים) והמומחיות התעשייתית של Lohr Group. בשלב הראשוני יערכו החברות  נסיעות מבחן בשטח בישראל ובצרפת על מנת להתכונן לשלב הייצור לא יאוחר מ-2022. החברות צופות כי כבר ב-2023 ניתן יהיה לפרוס באופן מסחרי את שירותי הניידות האוטונומית, אשר יתבססו על צי שאטלים מדגם i-Cristal שינועו באופן אוטונומי וישתלבו ברשתות התחבורה הציבורית.

השאטלים החשמליים יכילו עד 16 מקומות ישיבה כל אחד וכבש לצורכי נגישות. השאטלים מסוגלים לנוע במהירות של עד 50 קמ”ש, והם תוכננו במיוחד על מנת להתאים למערכי התחבורה הציבורית הקיימים. טכנולוגיות הנהיגה האוטונומית של מובילאיי כוללת שני אלמנטים בטיחותיים עיקריים: מודל הבטיחות-המבוססת-אחריות (Responsibility-Sensitive Safety – RSS) שאחראי על בטיחותו של תהליך קבלת ההחלטות במערכת, ומערכת החישה True Redundancy המורכבת משתי תת-מערכות (מצלמות + רדאר ולידאר) ומאפשרת חישה ברמה גבוהה ביותר.

נוסף על כך, מפת ה-HD של מובילאיי – Road Experience Management מעניקה למערכת הנסיעה ללא-נהג מדרגיות גיאוגרפית רציפה. מפת הדרכים הגלובלית הזאת, מתבססת על נתוני מיקור המונים (crowd-source) ומתעדכנת באופן שוטף ואוטומטי תוך שימוש בנתונים המתקבלים ממערכות ADAS של החברה ברחבי העולם.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

ניסיתי את אפליקציית bit החדשה – איך זה לשלם עם הסמארטפון במכולת?

נטפליקס – הורדה אוטומטית לתוכניות מומלצות לסמארטפון

רחפני האבטחה של Indoor Robotics יסיירו בקניונים בארץ

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: