חדשות

בקרוב בישראל: מאסטרקארד תהפוך סמארטפונים למסופונים עם תשלום בנגיעה

טכנולוגיית Tap on Phone, תאפשר לנו לגעת עם הסמארטפון או השעון החכם בסמארטפון של המוכר ולבצע את התשלום בצורה הזאת. מאסטרקארד מתכננת להשיק אותה בישראל בחודשים הקרובים

אומנם מהפכת התשלומים הדיגיטליים נמצאת רק בתחילתה בישראל, אבל מאסטרקארד הציגה היום (חמישי) בארץ את ה- “Tap on Phone”, טכנולוגיה בה ניתן לשלם באמצעות קירוב אמצעי תשלום למכשיר סלולרי ובכך לבצע רכישות ללא מגע וללא צורך במסופון EMV. אמצעי התשלום כוללים: כרטיס אשראי, סמארטפונים ושעונים חכמים. בזכות האפליקציה הייעודית, כל מכשיר אנדרואיד הופך למכשיר סליקה. הטכנולוגיה החדשה תושק בישראל בחודשים הקרובים.

“טכנולוגיית Tap on Phone תאפשר בעתיד לכל נקודת מכירה או בעל עסק עם סמארטפון או טאבלט אנדרואיד לקבל תשלומים ללא מגע”, אומר עוז עזריה, דירקטור פיתוח עסקי במאסטרקארד ישראל, “כמו כן, הטכנולוגיה מאפשרת לספק קופות דילוג מהירות, שחשובות יותר ויותר ככל שהצרכנים מחפשים חלופות מזומנים ללא מגע וללא שהיה ארוכה במקום. אחת הדוגמאות הטובות לדרישה לטכנולוגיה זו היא קטגוריות מסעדות ובתי הקפה”.

עומר אונגר, מנכ”ל מאסטרקארד ישראל מספר כי שנת 2021 היא שנת מפנה בענף התשלומים בישראל. למעשה, ברבעון השלישי של שנת 2020 תשלומים ללא מגע (Contactless) היוו מעל 80% מעסקאות הרכישה האישיות באירופה. כיום בישראל כשליש מכלל העסקאות הפיזיות וכשני שליש מהעסקאות במסופים שכבר תומכים בתקן EMV מתבצעות ללא מגע, כלומר בזמן מועט יחסית ישראל סוגרת את הפער. כעת, לאחר שלאחרונה הושקו מספר ארנקים דיגיטליים בישראל שפועלים על בסיס טכנולוגיית הטוקניזציה של מאסטרקארד, ולאחר כניסתם הצפויה של ארנקים דיגיטליים בינלאומיים, קצב האימוץ בישראל רק ילך ויגבר, השימוש במזומן יפחת ואנחנו צופיים שישראל תהיה מהמדינות המובילות בעולם מבחינת אימוץ טכנולוגית התשלום ללא מגע.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

ניסיתי את אפליקציית bit החדשה – איך זה לשלם עם הסמארטפון במכולת?

הבנק מבוסס בינה מלאכותית יצא לדרך

הבנק הבינלאומי משיק ארנק סלולרי – FibiPay

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: