כללי

אגף התקשוב בצה”ל ערך האקתון לפיתוח פתרונות תוכנה לבעלי מוגבלויות

הקבוצה הזוכה פיתחה פלטפורמה אשר תכין אנשים על הרצף האוטיסטי לקראת מצבים חברתיים חדשים, כגון יציאה למספרה, סופר או קניון ואשר יחוו את הסיטואציה בצורה וירטואלית לפני שיחוו אותה במציאות

מסלול הקצונה של אגף התקשוב בצה”ל ערך האקתון למציאת פתרונות תוכנה לעמותות וארגונים המטפלים בבעלי מוגבלויות ואנשים על הרצף האוטיסטי בחברה. ההאקתון נערך בחברת Dell Technologies אשר ארחו את קבוצות הפיתוח ולקחו חלק בצוות השיפוט.

כל צוות קיבל בעיה מעמותה או ארגון אשר מטפלים בבעלי מוגבלויות שונות ממגוון דיסציפלינות; כנפיים של קרמבו, בית ספר לחינוך מיוחד על שם רונה רמון בנהריה, אקים, עמותת דגש, האקוטיזם, צהר הלב, יד לילד המיוחד ו- Rainbow League. הפרויקט פותח בהתאם לאפיון שנדרש ולאחר ההאקתון במידה וימצא מתאים ישולב הפתרון הטכנולוגי בגוף  או העמותה אשר הציבו את הבעיה.

הקבוצה הזוכה שאת שמות המפתחים לא ניתן לחשוף פיתחה פלטפורמה להדרכה והנגשה קוגנטיבית של מצבים חברתיים או חדשים לאוטיסטים, באמצעות סוגי מדיה מתקדמים כמו מציאות מדומה, סרטוני 360, ספרים דיגיטלים ועוד.

הפלטפורמה בשם Prepared נועדה לתת מענה על הצורך של אנשים (מבוגרים וילדים)  על הרצף האוטיסטי להתכונן למצבים יום-יומיים המכילים קשיים לא צפויים, באמצעות פתרונות טכנולוגיים חדשניים המאפשרים ממש כמעט לחוות את הסיטואציה לפני שחווים אותה באמת וגם לקבל ליווי בדרך.

הפלטפורמה פתוחה למשתמשים – עמותות, פרטיים ובתי עסק המעוניינים להפוך נגישים לשתף בעצמם תכנים באתר כמו גם לצרוך תוכן בחינם.

המוצר פותח בעקבות דרישה שעלתה מהורים לילדים אוטיסטים שמתקשים להתמודד עם סיטואציות “רגילות” כמו ביקור במספרה בסופר או בקניון ומעוניינים להכין אותם בצורה סיפורית –הדרכתית. כמו כן, גם מבוגרים אוטיסטים זקוקים שכן הצורך להנגשת מצבים חוצה גילים.

בהאתקון בנתה הקבוצה אתר  וערכו סרטון  לדוגמה הממחיש את החוויה הקולית והוויזואלית  אותה יחוו אנשים על הרצף של של יציאה לסופר.

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: