חדשות

סוני השיקה את הטלוויזיות החדשות שלה לשנת 2022

הטלוויזיות החדשות של סוני, מתמקדות בטכנולוגיית Mini-LED, כאשר הן כוללות מעבד משופר ויכולת למצוא את השלט הרחוק בסלון בפקודה קולית

סוני השיקה השבוע בארץ את הטלוויזיות החדשות שלה לשנת 2022 (באמצעות היבואנית הרשמית ישפאר). סוני התמקדה השנה בטלוויזיות עם טכנולוגיית ה-Mini LED, אשר באה לתת חוויה טובה יותר מזאת הקיימת במסכי LED רגילים, אבל היא עדיין פחות טובה מטכנולוגיית ה-OLED שסוני ו-LG בדרך כלל מתמקדות בהן. חשוב לציין שסוני עדיין מציעה דגמים חדשים בטכנולוגיית OLED, כמו ה-A90K, אשר מגיע בגדלים של 42 ו-48 אינץ’ (החל מ-8,600 שקל) או ה-A80 וה-A83K שנמכרים בגדלים 55, 65 ו-77 אינץ’ (החל מ-10 אלף שקל).

סוני X95K. צילום יח"צ
סוני X95K. צילום יח”צ

סוני דאגה להדגיש את היכולות של המעבד שלה – Cognitive Processor XR, בעוד שהדור הקודם הבין איך המוח עובד, בדור החדש, המעבד יודע להציג צבעים יותר עמוקים ולנתח טוב יותר את העומק של אובייקטים, באמצעות מיפוי משופר שלהם, כך שאותם עצמים נראים יותר טבעי.

דגם הדגל של החברה ל-2022 הוא ה-Z9K, מסך בטכנולוגיית Mini-LED, ברזולוציית 8K ובגדלים 75 ו-85 אינץ’, לצד דגם Mini-LED נוסף ברזולוציית 4K, ה-X95K. זה מגיע בגדלים 65, 75 ו-85 אינץ’. מחירו של ה-X95K מתחיל מ-16 אלף שקל, בעוד המחיר של ה-Z9K לא נמסר.

סוני Z9K. צילום יח"צ
סוני Z9K. צילום יח”צ

בעוד שמסכים בטכנולוגיית LED מתקשים להתמודד עם אור מסנוור וחושך מוחלט, טכנולוגיית ה-Mini-LED בטלוויזיות של סוני עושה את זה עם שליטה טובה יותר בתאורה האחורית (ומספר גדול יותר של נורות לעומת מסכי Full Array LED), טכנולוגיה לה סוני קוראת – XR Backlight Master Drive המופעלת באמצעות המעבד החדש, כאשר היא מבינה טוב יותר אילו אזורים צריכים להיות חשוכים ואילו מוארים. התוצאה: שיפור בצפייה באזורים עם ניגודיות בצבעים, אזורים מוצללים ופחות תופעה של הארה מסביב לאובייקטים (Less Blooming).

מסכי ה-Mini-LED החדשים גם כוללים את טכנולוגיית Acoustic Multi-Audio של סוני. בטלוויזיות רבות הצלילים יוצאים מהחלק התחתון של המסך והתחושה היא של סאונד מוגבל, בדגמים החדשים של סוני, הסאונד בוקע ממרכז המסך, כך שהתחושה פחות מוגבלת ודיאלוגים של שחקנים נשמעים צלול יותר.

גוגל, איפה השלט רחוק?

סוני שלט רחוק. צילום יח"צ
סוני שלט רחוק. צילום יח”צ

כולנו איבדנו מתישהו את השלט רחוק שלנו בבית וחיפשנו אותו מתחת לספה. סוני משתמשים בחיבור שלהם עם גוגל על מנת שתוכלו לבקש מהסייענית הקולית – גוגל אסיסטנט למצוא לכם את השלט. הדבר מתבצע באמצעות פקודה קולית “גוגל, איפה השלט רחוק?”. לאחר מכן, צליל יבקע מהשלט. כמו כן, השלט החדש קומפקטי יותר, מכיוון שסוני הסירה ממנו את כפתורי הספרות וגם יש לו תאורה אחורית, המאפשרת לתפעל אותו בצורה נוחה יותר בחדר חשוך. בנוסף לשלט הקומפקטי, בחלק מהדגמים גם מגיע השלט הרגיל.

להצטרפות לערוץ הטלגרם של The Gadget Reviews

לא כדאי לפספס גם…

המקרן הנייד של סמסונג – FreeStyle הגיע לישראל

סמסונג השיקה את סדרת ה-Neo QLED 8K ל-2022

הטלוויזיות לשנת 2022 של LG הגיעו לישראל

2 תגובות

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: